۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

دیوار چین دیواری بی انتها

یکی از اصلی ترین جاذبه های چین دیوار چین می باشد . که گردشگران تور چین بسیار به بازدید از آن علاقمندند. افسانه ها و حقیقت هایی در طول تاریخ در مورد این دیوار گفته شده که حتی در کشورهای جهان نیز پیچیده شده است. در این مطلب به توضیحاتی در مورد دیوار چین این دیوار بزرگ و بی انتها می پردازیم.

زمان ساخت این دیوار ۱۸۰۰ سال به طول انجامید

اولین بنایی که برای مقابله با دشمن در کشور چین ساخته شد دیوار چین بود. هدف از ساخت این دیوار در قرن هشتم مقابله با حجوم قبایل عشایری بوده سلسله ی چین هوانگ حدود ۲۲۱ سال قبل از میلاد مسیح قدرت را به دست گرفت و سلسله ای به نام چین را ایجاد کرد آنها برای محافظت از منطقه ی خود شروع به ساخت دیوار چین کردند . و ساختن این دیوار تا امپراطوری مینگ در قرن ۱۷ ادامه پیدا کرد . به طور کلی دیوار چین حدود پنجاه هزار متر بوده که در حال حاضر ۷۰۰۰ کیلومتر ان باقی مانده

دیوار چین دیواری بی انتها
دیوار چین دیواری بی انتها

دیوار چین از ده ها دیوار به هم پیوسته تشکیل شده است

دیوار چین دیواری یکپارچه نمی باشد . این دیوار مجموعه ای از دیوارهای به هم پیوسته می باشد . که در برخی نقاط به هم پیوسته نیست.

استفاده از برنج در ساخت دیوار چین

در کشور چین به برنج به شوخی برنج چسبیده می گویند. علاوه بر استفاده از سنگ و خاک در ساخت دیوار چین از برنج و ماده ای دربرنج به نام آمیلوپکتین استفاده شده و دلیل مقاومت بی نظیر این دیوار می باشد.

ساختن دیوار چین تنبیه برای زندانیان بوده

در سلسله ی چین ساختن و نگهداری و تعمیر دیوار چین وظیفه ی زندانیانی بوده که بخاطر تجاوز ، نپرداختن مالیات ، دزدی مجرم شناخته شده بودند. سرهای زندانیان تراشیده شده صورت انها را سیاه می کردند و با قل و زنجیر دست و پای انها را می بستند. حدود ۴۰۰٫۰۰۰ زندانی در طول ساخت دیوار چین کشته شدند.

دیوار چین دیواری بی انتها
دیوار چین دیواری بی انتها

برای رهایی ارواح مردگان خروس هایی روی دیوار می گذاشتند

خوانوده ی زندانیانی که در طول ساخت دیوار کشته شده بودند برای اینکه ارواح مردگان خود را نجات دهند که تا ابد در این دیوارها زندانی نباشند . با خروس هایی از روی این دیوار عبور می کردند.

شاعری در شعری بسیار کهن ساخت دیوار چین را پیش بینی کرده بود

مجموعه اشعار چینی به نام شیجینگ که مربوط به قرون ۱۱ تا ۱۷ می شود . ساختن دیوار چین را پیش بینی کرده بود.

این دیوار نمادی برای احترام به شخصیت های اسطوره ای تاریخ می باشد

دیوار خارجی چین پر از اشکال مربوز به تاریخ چین می باشد که زیارتگاه می باشد . ژنرال گوان یود شخصی بوده که در پایه گذاری امپراطوری چین نقش داشته است به افتخار این فرد در برخی نقاط دیوار معابدی ساخته شده .

دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین

دیوار چین تاحدی که جلوی مهاجمان را بگیرد بزرگ نبوده است.

با وجود ساخت دیوار چین بسیاری از مهاجمان توانستند از دیوار عبور کنند و باعث افزایش قدرت دفاعی کشور چین نشد. مثلا حمله ی منچوری به چین موجب سقوط سلسله ی مینگ شد. این حمله از طریق همین دیوار صورت گرفت.

علاوه بر چینی ها ملت های دیگر معرف دیوار چین بودند

وقتی که چینی ها با دیگر کشورهای اروپایی در قرن نوزدهم ارتباط برقرار کردند و گردشگران اروپایی به چین امدند بعد از بازدید از این دیوار در مورد ان کتابهایی نوشتند و داستانهای دیوار را برای دیگر ملت ها تعریف می کردند . و این دلیلی شد که خود چینی ها متوجه ارزش این دیوار شوند . بنابر این توجه دیگر کشورها به این دیوار موجب توجه خود چینی ها نیز به این دیوار شد. در قرن های اخیر چینی ها جشن های متعددی بر روی دیوار چین برگزار می کنند.

برای دهه ها شایعاتی در مورد دیده شده دیوار چین از فضا بین مردم بود.

بسیاری از مردم عقیده دارند که دیوار چین از فضا قابل مشاهده می باشد و این کاملا غلط می باشد . زمانی که جهانگرد انگلیسی به نام ویلیام استاکلی در سال ۱۷۵۴ در سفر نامه های خود نوشته بود دیوار چین از فضا قابل مشاهده است .این شایعه پخش شد. اما در ان زمان انسانی به فضا نرفته بود.

دیوار چین دیواری بی انتها
دیوار چین دیواری بی انتها

در طول سالهای گذشته هزاران کیلومتر از دیوار چین از بین رفت

اکنون دیوار چین حدود ۲۱ هزار کیلومتر می باشذ که بقایایی از دیوار چین است.

در سالهای ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ این دیوارها برای ساخت خانه های نظامی تخریب شد

در قرن بیستم با جنبش های سیاسی و نظامی کیلومترها از دیوار چین تخریب شد و با مصالح ان خانه های نظامی ساختند چرا که عقیده داشتند بسیار مقاوم و محکم است.

ممکن اس بخش های سالمی از دیوار نیز تا سالهای اینده ناپدید شوند.

دیوار چین فرسوده شده و بدلیل هوازدگی و فعالیت های انسانی ممکن است تا سال ۲۰۴۰ رو به نابودی رود.

در حال حاضر برخی از بخش های دیوار کشف می شوند

در سال ۲۰۱۲ باستان شناسان توانستند بخش های جدیدی از دیوار چین را در مرز مغولستان  بیابند . در بخش های شمالی کشور چین هنوز دیوار کشف نشده است.

در قسمت های مختلف دنیا این دیوار اسامی مختلفی دارد

مشهورترین نام ان دیوار بزرگ چین می باشد . دیوار چین ، دیوار ۱۰۰۰۰ لی ، مرز بنفش اژدهای زمینی؛ و دیوار دراز نام های دیگر دیوار می باشند.

دیوار چین دیواری بی انتها
دیوار چین دیواری بی انتها

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید