۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

درباره ارمنستان

درباره ارمنستان
امتیاز به مطلب

کشور ارمنستان ، همسایه شمالی ایران است از این رو بد نیست اندکی درباره ارمنستان بدانیم و اطلاعاتی کلی از این کشور زیبا داشته باشیم . مساحت کشور ارمنستان 29800 کیلومتر مربع است و در جنوب غربی منطقه قفقاز و با کمی فاصله از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه واقع شده است . این کشور از جنوب با جمهوری اسلامی ایران ، از جنوب غربی با جمهوری خود مختار نخجوان ، از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان و از شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد .

درباره ارمنستاندرباره کشور ارمنستان

کشور ارمنستان ، کوهستانی ست و در شمال فلات ایران ، در غرب فلات ارمنستان و جنوب سلسله جبال قفقاز واقع شده است . ميانگين ارتفاع کشور ارمنستان از سطح دریا حدود 1800 متر است و تنها 10 درصد شهرهای ارمنستان کمتر از 1000 متر ارتفاع دارند . بلندترین قله ارمنستان آراگاتس (Aragatz) است که در شمال غرب این جمهوری واقع است و 4090 متر ارتفاع دارد و در زمستان ها پوشیده از برف می شود .

 

شهرهای کشور ارمنستان :
پایتخت ارمنستان شهر ایروان است که بیش از یک سوم کل جمعیت کشور را تشکیل می دهد .
از دیگر شهر های مهم ارمنستان میتوان به شهرهاي گیومری ، آبویان ، وانادزور ، اجمیادزین ، آشتاراک ، كاپان ، گوریس ، آپاران  ، آرتاشات ، هرازدان ، ایجوان ، آماسیا ، مارالیک ، مارتونی ، ماسیس ، الاوردی و وادنیس اشاره کرد . شهر اجمیادزین پایتخت مذهبی کشور ارمنستان است .

 

جمعيت کشور ارمنستان :
طبق آخرین سرشماری در سال 2011 میلادی ، جمعيت کشور ارمنستان 3.2 ميليون نفر است كه يك سوم آن در ايروان ساكن هستند . شمار كل جمعيت ارمنيان جهان نزديك به 9 ميليون نفر است كه از اين تعداد 5.7 ميليون نفر خارج از جمهوری ارمنستان امروزی زندگی مي كنند . از اين نظر ارمنيان در شمار ملتهايی قرار مي گيرند كه بيشتر از نيمی از آنان خارج از سرزمين مادری زندگی می كنند . از نظر ترکیب قومی ارمنستان جمعيت يكپارچه دارد و بیش از 93 درصد از جمعیت این جمهوری را ارمنيان تشکیل می دهند .

دین کشور ارمنستان :
بیشتر مردم ارمنستان یعنی حدود 94% از مردم ارمنستان مسيحی ارمنی هستند و پيرو كليسای اجميادزين می باشند . مذهب ارامنه در ميان مسيحيان نزديكترين شاخه به مذهب ارتدكس بوده و شباهت هایی نيز ميان كليسای اجميادزين و كليسای ارتدكس وجود دارد ليكن بطور كل مسيحيان ارامنی خود را پيرو مذهب گريگوريانس (گريگورلوساوريچ اولين رهبر مذهبی ارامنه كه ايرانی الاصل نيز بوده است ) دانسته و از نظر مسائل مذهبی مستقل عمل مي نمايند . ارمنستان اولين كشوری ست كه مسيحيت را بعنوان مذهب رسمی كشور خود در اواخر قرن سوم ميلادی برگزيده است .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید