۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

درباره بلغارستان

یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیا ، کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپاست . جمهوری بلغارستان رسما کشوری سکولار است اما در قانون اساسی آن مسیحیت ارتدکس به عنوان دین سنتی کشور ذکر شده‌ است . کشور رومانی ۶۰۸ کیلومتر از شمال ، کشور صربستان ۳۱۸ کیلومتر و کشور مقدونیه ۱۴۸ کیلومتر از غرب ، کشور یونان ۴۹۸ کیلومتر و کشور ترکیه با ۲۴۰ کیلومتر از جنوب با کشور بلغارستان ، هم‌مرز هستند . دریای سیاه نیز در شرق بلغارستان قرار دارد . اگر میخواهید بیشتر درباره بلغارستان بدانید ، پیشنهاد میکنم پست زیر را با دقت بخوانید .

درباره بلغارستان
درباره بلغارستان

پایتخت کشور بلغارستان ، شهر صوفیه است . جمعیت بلغارستان در سال ۲۰۱۱ میلادی ، تقریبا هفت میلیون و ۳۶۴ هزارو ۵۷۰ نفر بوده است . از جمعیت بلغارستان سالانه ۱٪ کاسته می‌شود و در حال حاضر بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد . زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لوا یا لف با واحد جز استونیکی است . حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند .

بلغارستان از نظر آب و هوایی شرایط ویژه ای دارد . شمال کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است . بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد . مهمترین رود ماریتسا نام دارد که از رشته‌کوه‌های ردوپه در باختر بلغارستان سرچشمه گرفته و با گذر از مناطق مرکزی کشور راه جنوب را در پیش گرفته و وارد ترکیه می‌شود و سپس به دریای اژه می‌ریزد . رود دیگر دانوب نام دارد که در شمال بلغارستان جریان دارد.

مساحت کشور بلغارستان ۱۱۰ هزار و ۹۹۴ کیلومتر مربع است و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا است . مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است. هفتاد درصد عطر رز در بازارهای بین‌المللی از بلغارستان می‌آید و جشن رزها در نیمه اول ژوئن در دره گل سرخ برگزار می‌شود . این جشن شامل یک گردهمایی شاد همراه با رزچینی همگانی است . پوشاک، کفش ، آهن و فولاد ، ماشین آلات و تجهیزات و سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان است .

جاذبه های گردشگری بلغارستان
جاذبه های گردشگری بلغارستان

از مهم ترین جاذبه های بلغارستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

سواحل ماسه های طلایی وارنا (گلدن سندز)
پارک تفریحی وارنا
جنگل سنگی وارنا
حمام های رومی وارنا
پارک موزه جنگ وارنا
کلیسای جامع وارنا
صومعه الادزا وارنا
موزه باستان شناسی وارنا
موزه ملی تاریخ نظامی صوفیه
کوه ریلا صوفیه
حمام‌های ترکی صوفیه
کاخ ملی فرهنگ صوفیه
خانه‌ی سرخ صوفیه
کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه
کلیسا سنت جورج صوفیه
کوکولندیا صوفیه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید