۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

درباره دبی

دبی مقصد گردشگری مهم که فرهنگ مدرن را با تاریخ ، ماجراجویی را با خرید و سرگرمی در سطح جهانی ترکیب کرده است . دبی در ساحل شرقی شبه جزیره عربستان ، در گوشه جنوب غربی خلیج فارس قرار دارد . این شهر به خاطر مهمان نوازی گرم و میراث فرهنگی غنی اش بسیار شناخته شده است . نور بی نظیر خورشید ، سواحل زیبا ، هتل های لوکس و مراکز خرید ، میراث های تاریخی جذاب و جامعه تجاری پررونق از ویژگی های دبی است . 

درباره دبی
درباره دبی

درباره دبی

در اینجا به معرفی شهر دبی می پردازیم . با ما همراه باشید . 

واحد پول دبی

پول محلی دبی (درهم) است و برابر با 1 دلار آمریکا است .

دین مردمان دبی

دبی یکی شهر جهانی است و به همه گردشگران احترام می گذارید ولی یا این حال دین مردمانش اسلام است و بهتراست که گردگشران در مدت اقامت در دبی به حساسیت های فرهنگی و مذهبی مردم دبی احترام بگذارند. با این حال، اسلام یک شیوه زندگی در شهر است و بنابراین گردشگران باید مدت مشخصی از حساسیت فرهنگی و مذهبی را در طول اقامت خود اتخاذ کنند.

حاکمان دبی

از سال 1833 خانواده سلطنتی آل مکتوم دبی را اداره می کنند . تحت رهبری عاقلانه و پیشرفته شان ، دبی اکنون مرکز تجاری و گردشگری برای منطقه خاورمیانه است .

تاریخچه دبی

حدود 800 تن از اعضای قبیله بنی یاس ، به رهبری خانواده مکتوم ، در سال 1833 در خور دبی مستقر شدند . خور بندری طبیعی بود و دبی به مرکز تجارت ماهیگیری ، مروارید و دریایی تبدیل شد . 

اقتصاد دبی

در چند دهه گذشته شاهد رشد باور نکردنی در تمام بخش های اقتصاد دبی بوده ایم . دولت امارات متحده عربی به طور مداوم تلاش می کند تا شفافیت تجاری خود را بهبود بخشد و مقررات پویا را که به تشکیل شرکت های کوچک و متوسط ​​کمک می کند ، معرفی کند . اقتصاد دبی متنوع است . بیشتر به نفت وابسته نیست و به شدت وابسته به بخش های تجاری ، خدماتی و مالی است . با موقعیت جغرافیایی مرکزی آن بین بازارهای آسیا و اروپا ، دبی به سختی کار خود را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از مکانیسم تجارت جهانی انجام داده است . دبی همچنین به یک مقصد گردشگری محبوب و قابل دسترس تبدیل شده است . 

درباره دبی
درباره دبی

جاذبه های گردشگری دبی

گرچه دبی به عنوان یک مقصد نسبتا جوان دیده می شود ، اما دارای یک تاریخ شگفت انگیز و میراث پر جنب و جوش است که یک نگاه اجمالی به فرهنگ عربی ارائه می دهد . موزه دبی یکی از جاذبه های دبی ، مکان خوبی برای شروع کاوش تاریخ و میراث دبی می باشد . فورت الفاهیدی یکی از قدیمی ترین ساختمان های دبی که در سال 1787 ساخته شده است . موزه های دیگر در دبی و در امارات متحده عربی وجود دارد که تاریخ و رشد این کشور را به نمایش می گذارند . 

درباره دبی
درباره دبی

فرهنگ و میراث دبی

حسن نیت و مهمان نوازی یکی از پر ارزش ترین فضایل در جهان عرب است . فرهنگ دبی در اسلام ریشه دارد که تمام جنبه های زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد . تقریبا در هر محله مسجد خاص خود را دارد ، جایی که مؤمنان هر روز پنج بار برای نماز جمع می شوند . یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد مسجد جمیرا است که نمونه ای جذاب از معماری اسلامی مدرن است .

طبیعت دبی

دبی با مساحت 3885 کیلومتر مربع ، دومین شهر بزرگ امارات در امارات متحده عربی است . این شهر در ساحل خلیج دبی ، یک ورودی طبیعی از خلیج فارس قرار دارد . دبی با آب و هوای نیمه گرمسیری خشک و دارای آسمان آبی و آفتابی در تمام طول سال است . داغ ترین ماه بین ژوئن و سپتامبر است در حالی که جالبترین زمان بین دسامبر و مارس است . بارندگی بسیار کمی در دبی وجود دارد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید