۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

درباره هند

  هند دارای فرهنگی منحصر به فرد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین تمدن های دنیا می باشد. این کشور از کوه های پوشیده از برف هیمالیا در شمال تا سواحل آفتابی روستاهای جنوب امتداد دارد. تمدن باستانی با میراث فرهنگی غنی ، تجربه ای فوق العاده در هند برای شما رقم خواهد زد. تنوع شگفت انگیز در مناظر طبیعی، صداها و عطرها که در موقعیت جغرافیایی ، مردم و فرهنگ هند مشهود است.
درباره هند
هند

درباره هند

هیچ کشوری مثل هند نیست. این کشور با تنوع در مناظر دراماتیک، معابد و قلعه های نمادین، و فرهنگ جذاب شما را حیرت زده می کند! سفر به قلعه ها و کاخ های ایالت راجستان، قایق سواری در آبهای کرالا، تفریحات واراناسی، مناظر کوهستانی لاداخ، شهر شلوغ بمبئی را در هند تجربه کنید. و اما غذاهای هند ! یک اثر هنری به تمام معنا.. اگر میخواهید همه چیز درباره هند را بدانید با ما باشید.

شهرهای هند

درباره هند چه میدانید؟ هند یکی از بزرگترین کشورهای روی زمین می باشد و دارای شگفت انگیز ترین شهرهای دنیا ست که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. ملتی با فرهنگ ها، زبانها، مذهب و اعتقاداتی مختلف، که معروف ترین و فوق العاده ترین شهرها را در خود جای داده است. دهلی پایتخت هند، به طور همزمان نمادی از گذشته باشکوه هند و همچنین آینده مدرن این کشور می باشد. دهلی به دو بخش دهلی قدیم و دهلی نو تقسیم می شود که مثل دو دنیای جداگانه به نظر می رسند. گوا هم به خاطر جاذبه های گردشگری گوا مثل مناظر چشمگیر، سواحل معروف،بناهای تاریخی و کلیساهای شگفت انگیز و شهر شلوغ پلوغ ، یکی از بهترین شهرهای هند به شمار می رود. از دیگر شهرهای مهم هندوستان میتوان به بمبئی، بنگلور، کلکته، جیپور، آگرا، چنای، پونه، حیدرآباد، سورات، احمدآباد، کوچی، پنجی و واراناسی اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی هند

هند کشوری در جنوب آسیا ست که هفتمین کشور بزرگ منطقه و دومین کشور پر جمعیت (با جمعیت 1.2 میلیارد نفری) به شمار می رود. این کشور از جنوب با اقیانوس هند، خلیج فارس در جنوب غرب و خلیج بنگال در جنوب شرق احاطه شده است. همچنین از غرب با پاکستان، از شمال شرقی با چین، نپال، و بوتان، میانمار و بنگلادش از شرق هم مرز است. در اقیانوس هند، هند در نزدییک سریلانکا و مالدیو واقع شده است و با تایلند و اندونزی مرز دریایی دارد.

آب و هوای هند

هند دارای شرایط آب و هوایی متغیری می باشد. در جنوب آب و هوای استوایی، که در تابستان خیلی گرم و در زمستان سرد می شود. بخش شمالی، دارای آب و هوای سردتری می باشد. هیمالیا در مناطق آب و هوایی آلپین، بسیار سرد است. بارش های باران سنگینی در سواحل غرب و دامنه شرقی هیمالیا رخ می دهد. غرب کشور آب و هوای خشکی دارد. به مدت 4 ماه متوالی به خاطر مناطق کویری در سراسر هند باران می بارد که به این شرایط مونسون گفته می شود. چون دشت ها باد را از اقیانوس هند جذب می کند و باعث باران می شود.

تعطیلات رسمی هند

26  ژانویه روز جمهوری، 15 آگوست روز استقلال، 2 اکتبر جشن گاندی جیانی، از مهمترین رویدادهای هند می باشد. از معروف ترین تعطیلات هند میتوان به شیراتی در ماه فوریه و راشکا باندان در ماه آگوست است. تعطیلات مذهبی شامل کریسمس، 25 دسامبر، دوشرا، دوگا، گانش چتوری و دیوالی می شود.  

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید