۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

درباره مراکش

 

درحال برنامه ریزی برای سفر به مراکش هستید؟ خب پس به قول عرب ها مبارک باد! قبل از رزرو بلیط هواپیما باید اطلاعاتی درباره مراکش داشته باشید تا بتوانید سفری به یادماندنی رقم بزنید. پس با ما باشید..

درباره مراکش
درباره مراکش

درباره مراکش

مراکش جمعیتی بالغ بر 33.8 میلیون نفر دارد. پایتخت آن رباط و بزرگترین شهر آن کازابلانکا می باشد. دیگر شهرهای بزرگ مراکش ، تنجیر، سال، فس، و مکنس هستند. پول ملی مراکش درهم است.

 

چگونه به مراکش برویم؟

برای ورود به مراکش باید گذرنامه داشته باشید ولی برای اقامت زیر سه ماه به ویزا نیازی نیست. فرودگاه بین المللی محمد وی واقع در نائسور، مهمترین فرودگاه مراکش می باشد که 25 کیلومتر با کازابلانکا فاصله دارد. 60 فرودگاه منطقه ای دیگر هم در سراسر کشور وجود دارد. برای پروازهای داخلی در مراکش میتوانید از شرکت ریجنال ایر لاین کمک بگیرید. سفر به مراکش با کشتی های کروز هم انجام می شود.

موقعیت جغرافیایی مراکش

مراکش واقع در سواحل غرب آفریقا، سومین کشور پر جمعیت عرب به شمار می رود. این کشور دارای بنادری در اقیانوس اطلس شمالی و دریای مدیترانه می باشد. مراکش بزرگترین قسمت مرزی را از شرق با الجزایر و از جنوب با صحرای غربی دارد و به شانزده منطقه تقسیم شده است. یک کشور مستقل در غرب شمال آفریقا می باشد.این کشور از نظر جغرافیایی، با منطقه ای کوهستانی، بیابان های وسیع، سواحل اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه احاطه شده است.

 

هتل های مراکش

اقامتگاه های مراکش از مهمانخانه های ارزان گرفته تا هتل های گرانقیمت آماده خدمت رسانی به مسافران می باشند. در شهرهای بزرگ مثل کازابلانکا و تانگیر، تعداد زیادی هتلهای بین المللی مثل رامادا، شرایتون و حیات ریجنسی وجود دارد. در شهرهای بزرگ ، هتل های 5 ستاره مراکش را خواهید که با همتایان بین المللی خود رقابت می کنند. خانه های سنتی در ریاض که به هتلهای کوچکی تبدیل شده اند، تجربه ای متفاوت و بی نظیر با مهمان نوازی گرم مردم محلی برای شما رقم خواهد زد.

 

میراث فرهنگی مراکش

مراکش دارای فرهنگ، هنر، تاریخ و علوم غنی می باشد. در سراسر مراکش انواع موزه ها مثل موزه آثار باستانی و موزه قوم شناسی وجود دارد. یکی دیگر از این موزه ها، موزه هنر مراکش می باشد که مجموعه ای منحصر به فرد از اشیا شیشه ای، کتیبه ها، فرش های نفیس، جواهرات، سفال و نسخه های خطی را به نمایش می گذارد. مراکش برای لذت بردن از اجراهای زنده، سالن های تئاتر حیرت انگیزی دارد که از شکسپیر گرفته تا اجراهای مدرن مراکش را به نمایش میگذارد. فستیوال هنری و فستیوال تئاتر در کازابلانکا برگزار می شود.

 

از سفر خود به مراکش لذت ببرید!

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید