۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان

امتیاز به مطلب

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز اوراسیا که از بخش غربی با دریای سیاه هم مرز است . در امتداد خط ساحلی این کشور چندین شهر وجود دارد که چند مورد از آن ها به سبب داشتن جاذبه ها و ویژگی های خاص مقصدی ایده آل برای سفر هستند . در میان شهرهای ساحلی گرجستان ، باتومی محبوبیت زیادی دارد اما در سال های اخیر شهر آناکلیا نیز توانسته به یک مقصد گردشگری بسیار جذاب تبدیل گردد . آناکلیای گرجستان در ساحل جنوب شرقی دریای سیاه واقع شده و دارای ساحلی به طول 8 کیلومتر می باشد . در ادامه به ارائه اطلاعاتی کلی درباره شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان پرداخته شده است . برای اشنایی با این شهر با لذت سفر همراه باشید .

شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان
شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان

آناکلیا کجاست ؟

آناکلیا یک شهر و استراحتگاه ساحلی در غرب گرجستان است . این شهر در منطقه سامگرلو-زمو سوانتی ، در جایی که رودخانه اینگوری یکی از بزرگترین و مهمترین رودخانه های گرجستان به دریای سیاه می ریزد ، در نزدیکی مرز اداری با آبخازیا واقع شده است . آناکلیا یک ریزورت جدید در بخش جنوب شرقی دریای سیاه در سمت چک رودخانه اینگوری می باشد . شهر آناکلیا که قسمتی از منطقه زوگدیدی است در فاصله 30 کیلومتری زوگدیدی ، 350 کیلومتری تفلیس و 150 کیلومتری باتومی واقع شده است . آناکلیای گرجستان از شمال با شهرهای گالی ، اوچامچیر و سوخومی و از سمت جنوب با شهرهای پوتی ، کوبالتی و باتومی همسایه است . شهر ساحلی آناکلیا گرجستان در زمین مسطح واقع شده و کوه ها در فاصله 45 – 40 کیلومتری آن قرار گرفته اند .

آناکلیا در گرجستان
شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان

آب و هوای شهر ساحلی آناکلیا در گرجستان

هماهمگونه که بیان شد آناکلیا در فاصله 150 کیلومتری شهر باتومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان واقع شده است . این شهر نسبت به باتومی که از آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب برخوردار می باشد میانگین بارش کمتر و روزهای افتابی بیشتر دارد .

 

زمان شلوغی و خلوتی آناکلیای گرجستان

آناکلیا در ماه های تابستان مخصوصا زمان برگزاری فستیوال جم روزهای شلوغ خود را سپری کرده و میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف گرجستان و کشورهای دیگر می باشد . با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان نیز از تعداد  گردشگران این شهر ساحلی کاسته می شود . لازم به ذکر است که از سال 2018 فستیوال جم برگزار نشده و فستیوال اکوویوز آناکلیا جایگزین آن می شود .

جشن های گرجستان
فستیوال های گرجستان

جاذبه های گردشگری آناکلیا در گرجستان

همانند دیگر شهرهای گرجستان آناکلیا نیز قدمتی طول و دراز دارد به طوری که اولین آثار سکونت در این منطقه به عصر برنز بر می گردد . در زوگدیدی و آناکلیا چندین جاذبه تاریخی جذاب وجود دارد که علاقه مندان به تاریخ می توانند از آن ها بازدید کنند . منطقه باستانی تسیخه – گودجی ، کاخ پادشاهی دادیانی ، صومعه مارتویلی ، صومعه خوبی ، کلیسای تسایشی و دژ روخی از جمله جاذبه های تاریخی منطه زوگدیدی هستند . همچنین در این منطقه چندین موزه دیدنی برای انتقال تاریخ و فرهنگ این ناحیه به گردشگران تور گرجستان وجود دارد . علاوه بر جاذبه های تاریخی ، این شهر دارای طبیعت فوق العاده ای است که می تواند برای طبیعت دوستان جذاب باشد . به گردشگران پیشنهاد می گردد در سفر به این منطقه پارک ملی کولختی را از دست ندهند .

جاذبه های آناکلیا
جاذبه های گردشگری گرجستان

آناکلیا با سواحل شنی جذاب مکان مناسبی برای انجام تفریحات ساحلی است . پارک آبی آناکلیا از دیگر جاذبه های گرجستان است که در جاده ساحلی زوگدیدی واقع شده است . این پارک روباز محیطی زیبا و تمیز داشته و دارای بخش سرپوشیده مناسب کودکان می باشد . پل عابر پیاده آناکلیا-گانماکوری که در انتهای غربی پارک ساحلی آناکلیا قرار گرفته با طولی 540 متری از دیگر جاذبه هایی است که در سفر به این شهر ساحلی باید دید .

 

هتل های آناکلیا ، شهر ساحلی غرب گرجستان

در سال های اخیر شهر ساحلی آناکلیا گرجستان در زمینه صنعت توریسم شاهد پیشرفت های قابل توجهی بوده است . در این شهر برای اقامت گردشگران و مسافران چندین هتل وجود دارد که مهمترین آن ها در ادامه لیست شده است :

  • Golden Fleece Resort Hotel
  • Hotel Anaklia
  • Hotel White House Anaklia
  • Guest House Anaklia
  • Palm Beach Anaklia
هتل های آناکلیا
هتل های آناکلیا

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید