۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

راهنمای سفر به آنتالیا

سفر به آنتالیا به عنوان شهری که دارای سیاست جذب توریست و امکانات زیادی در زمینه زیر ساخت های گردشگری اعم از هتل های متعدد، مراکز خرید متنوع و جاذبه های گردشگری و تفریحی بیشمار، بسیار لذت بخش است. قبل از برنامه ریزی برای سفر به آنتالیا ، بهتر است تمام اطلاعات ضروری آنتالیا را کسب نمایید؛ از جمله این اطلاعات عبارتند از: بهترین زمان برای سفر به آنتالیا، معرفی شهر آنتالیا، هزینه رفت و آمد در آنتالیا ،اقامت در هتل های لوکس آنتالیا و همه مواردی که به شما کمک خواهند کرد تا سفر لذت بخشی را تجربه کنید پس با راهنمای جامع سفر به آنتالیا همراه باشید.

راهنمای سفر به آنتالیا
راهنمای سفر به آنتالیا

معرفی شهر آنتالیا

آنتالیا در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌ است که از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده‌ است و بعد از استانبول دومین مقصد گردشگری کشور ترکیه محسوب می گردد که به خاطر داشتن خط ساحلی طولانی،استراحتگاه های کوچک و بزرگ، مراکز خرید لوکس و تفریحات آبی بیشمار سالانه میلیونها گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب کرده است.

 

بهترین زمان برای سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای ست یعنی تابستان‌هایش آفتابی و زمستان‌هایش معتدل‌ و گاه بارانی‌ اند و سواحل جذابش از فروردین تا آبان برای شنا مناسبند. بهترین زمان سفر به آنتالیا فصل بهار و ماه اول فصل پاییز می باشد و بهترین زمان برای انجام تفریحات آبی ست ولی در فصل زمستان به دلیل سرد بودن هوا بیشتر مراکز تفریحی آنتالیا تعطیل می باشد.

 

هزینه رفت و آمد در آنتالیا

برای داشتن سفری لذت بخش، لزوما نباید هزینه های زیادی صرف شود با مدیریت هزینه و برنامه ریزی مناسب نیز میتوان سفری آرامش بخش داشت.یکی از مقاصدی که به شدت مورد علاقه ایرانیان می باشد، شهر ساحلی آنتالیا است. مثل سایر مقاصد در این سفر نیز این سوال برای همه پیش می آید که حداقل چقدر باید برای آن هزینه کنند؟ البته مشخص است که هزینه از فردی به فرد دیگر متفاوت است .

راهنمای سفر به آنتالیا
راهنمای سفر به آنتالیا

برای رفت و آمد در آنتالیا می‌توانید تاکسی بگیرید که نسبتا گران است گاهی چهار یا پنج برابر قیمتی است که برای همین مسافت در ایران میپردازید.ایستگاه تاکسی در آنتالیا بسیار زیاد ست همه تاکسی ها در آنتالیا به رنگ زرد هستند و کرایه تاکسی بر حسب مسافت طی شده تعیین می شود.نرخ اولیه ای که برای ورود به تاکسی باید بپردازید 2 دلار می باشد و پس از طی یک مسیر 10 کیلومتری در حدود 20 الی 30 دلار با توجه به وضعیت ترافیک می بایست پرداخت نمود در ضمن کرایه ها از دوازده شب تا 6 صبح ، یک و نیم برابر هم بیشتر می‌شود.

 

اقامت در هتل های لوکس آنتالیا

یکی از بهترین شهرها در زمینه هتل داری شهر آنتالیا می باشد .آنتالیا در جذب گردشگر مقام اول در ترکیه را دارد، مراکز اقامتی و هتل های آنتالیا نیز این موضوع را ثابت می کنند به طوری که سرتاسر سواحل آنتالیا را هتل ها و ریزورت های 5 ستاره تشکیل داده اند.قیمت هتل های آنتالیا با توجه به امکانات و درجه بندی آنها متفاوت است و مسلما قیمت هتل های ساحلی و  ستاره با امکانات عالی زیاد تر ست در ضمن در بیشتر این هتلها فعلیت های ورزشی از نظیر تفریحات آبی ،تنیس و زمین فوتبال وجود دارد که دیگر نیازی نیست به خارج از هتل بروید.

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید