۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

خیابان آربات مسکو

در اکثر شهرهای معروف و توریستی جهان یک خیابان اصلی با جاذبه های متعدد وجود دارد که با ویژگی های خاص خود گردشگران را به سوی خود فرا می خواند . در شهر بزرگ و دیدنی مسکو نیز خیابان آربات این نقش کلیدی را بر عهده دارد . خیابان آربات مسکو Arbat Street Moscow با بیش از ۵ قرن قدمت از فضای هنری ، تاریخی و تجاری برخوردار بوده و از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های مسکو به شمار می آید . این خیابان به عنوان یکی از برترین جاذبه های مسکو مورد توجه گردشگران تور روسیه واقع شده و گردشگران با پرسه زدن در این خیابان گذری کلی به تاریخ روسیه خواهند داشت . در واقع در پشت بسیاری از ساختمان های موجود در خیابان آربات داستانی زیبا نهفته است که می تواند برای علاقه مندان جالب باشد .

خیابان آربات مسکو
خیابان آربات مسکو

تاریحچه و موقعیت خیابان آربات مسکو

همانگونه که بیان شد خیابان آربات از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های مسکو است که در قلب این شهر تاریخی واقع شده است . این خیابان قدیمی بیش از یک کیلومتر طول دارد و بین دو میدان آرباتسکایا و میدان اسمولنسکایا امتداد یافته است . خیابان آربات که در مرکز منطقه ای به همین نام واقع شده در قرن پانزدهم میلادی ایجاد شده و از آن زمان تا کنون به حیات و فعالیت خود ادامه داده است . این خیابان فقط طی آتش سوزی که در سال ۱۸۱۲ شهر مسکو را در بر گرفت آسیب دید اما کمی بعد عملیات بازسازی بر روی آن انجام پذیرفت و فعالیت خود را از نو آغاز نمود .

معروف ترین خیابان های مسکو
معروف ترین خیابان های مسکو

خیابان آربات در سال های اخیر ۵۲۰ امین سالگرد تاسیس خود را پشت سر گذاشته است . این خیابان در زمان احداث در حاشیه شهر واقع شده بود و از آن به عنوان جایگاهی برای استقرار کاروان های تجاری کشورهای مختلف استفاده می شد . خیابان آربات مسکو در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مکانی برای زندگی اشراف زاده ها ، هنرمندان ، نخبه ها و سران دولت بود . تا سال های میانی قرن بیستم این خیابان جزئی از خیابان اصلی غربی کرملین بود اما در سال ۱۹۶۰ خیابانی موازی با آربات ساخته شد که ایفای این نقش به آن سپرده شد . برای جلوگیری از سردرگمی گردشگران ، به خیابانی که در سال ۱۹۶۰ ایجاد شده آربات جدید و به خیابان با سابقه تر آربات قدیم گفته می شود . خیابان آربات قدیم دو دهه بعد از احداث آربات جدید به عابر پیاده اختصاص داده شد .

Arbat Street Moscow
Arbat Street Moscow

جاذبه های خیابان آربات در مسکو

خیابان آربات با توجه به جاذبه های مختلفش از نظر خیلی از گردشگران بهترین خیابان مسکو است . این خیابان فاصله ای چند دقیقه ای تا میدان سرخ مسکو و کاخ کرملین مسکو دارد و از محبوب ترین محله های مسکو برای گردشگران به شمار می آید . خیابان آربات روسیه مملو از مغازه های سوغاتی فروشی ، ساختمان هایی با معماری زیبا و انواع کافه ها و رستوران ها است . در این خیابان چندین جاذبه تاریخی وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به رستوران تاریخی پراگ با بیش از ۱۲۵ سال قدمت ، دیوار صلح تزئین شده با کاشی های زیبا ، خانه ملینیکوف ، مجسمه بولات اکودژاوای ، خانه اسپاسو و خانه موزه پوشکین اشاره نمود .

برترین جاذبه های گردشگری مسکو
برترین جاذبه های گردشگری مسکو

گردشگران تور مسکو در این خیابان با طیف وسیعی از هنرمندان خیابانی روبرو می شوند که انواع اثار هنری خود را در گوشه و کنار آربات به نمایش گذاشته اند . گردشگران در خیابان تاریخی آربات مسکو می توانند برای دوستان و آشنایان خود سوغاتی تهیه کنند ، در ایوان یکی از کافه ها و رستوران های خیابان نشسته و در کنار نوشیدن یک فنجان قهوه رفت و امد مردم را نظاره گر باشند ، از موسیقی های زنده ای که اجرا می شود لذت ببرند ، نمایش های خیابانی را تماشا کنند و از هنر نقاشان خیابانی دیدن کنند . لازم به ذکر است که خیابان Arbat یکی از بهترین مراکز خرید مسکو می باشد .

خیابان تاریخی آربات در مسکو
خیابان تاریخی آربات در مسکو

چگونه به خیابان آربات مسکو برویم ؟

از آنجایی که خیابان آرابات مسکو از اصلی ترین و معروف ترین خیابان های پایتخت روسیه است دسترسی به آن اسان بوده و بسیاری از وسایل حمل و نقل عمومی در نزدیکی این خیابان ایستگاه دارند . اما بهترین و سریع ترین راه برای دسترسی به خیابان آربات در مسکو استفاده از مترو است . دو ایستگاه متروی اسمولنسک و آرباتسکایا که در این خیابان واقع شده اند رفت و آمد را برای گردشگران آسان می سازند .

خیابان آربات قدیم روسیه
خیابان آربات قدیم در مسکو روسیه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید