۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های پولی و گمرکی ارمنستان

اطلاع از قوانین و مقررات گمرک ارمنستان در هنگام ورود یا خروج از این کشور دردسرهای شما را کمتر می کند . این قوانین برای تمام افرادی که به این کشور سفر می کنند یکسان است و با متخلفان بصورت جدی برخورد می شود . برای تجربه یک سفر دلچسب این توصیه های پولی و گمرکی ارمنستان را به خاطر بسپارید و آنها را رعایت کنید .

آشنایی با واحد پول ارمنستان برای گردشگران در الویت قرار دارد . درام ارمنستان برابر با 100 لوماست . اسکناس‌های درام با مبالغ 50000 ، 20000 ، 10000 ،  5000، 1000 و 500 چاپ می‌شوند . سکه های 500 ، 200 ، 100 ، 50 ، 20 و 10 درامی نیز در ارمنستان ، استفاده می شود . اگر مستر کارت داشته باشید میتوانید از خودپردازهای شهرهای بزرگ ارمنستان برای دریافت درام استفاده کنید . البته چک‌های مسافرتی به دلار آمریکا نیز در تعداد محدودی از فروشگاه‌ها و هتل‌ها ارمنستان پذیرفته می‌شوند . دلار آمریکا از شناخته‌شده‌ترین ارزهای خارجی محسوب می‌شود .

توصیه های پولی وگمرکی ارمنستان
توصیه های پولی وگمرکی ارمنستان

نکات مهم ارزی و گمرکی ارمنستان :

  • کالاهایی تا ارزش 150000 درام (حدود 307 دلار آمریکا) و با وزن کمتر از 50 کیلوگرم که جهت استفاده شخصی وارد می‌شوند ، از مالیات معاف هستند .
  • ورود حیوانات زنده و گیاهان ، پورنوگرافی و اشیای ارزشمند تاریخی ، فرهنگی و باستان‌شناسی ممنوع می باشد .
  • خروج مواد حاوی اسرار دولتی ، حیوانات زنده و گیاهان ، الکل بدون برچسب ، پورنوگرافی و اشیای با ارزش تاریخی ، فرهنگی و باستان‌شناسی ممنوع است .
  • هر فرد می‌تواند معادل 15000 یورو پول نقد را به کشور ارمنستان وارد یا از آن ، خارج کنند .

یکی از مهم ترین مسایلی که گردشگران تور ارمنستان با آن روبرو هستند تبدیل ارز است . اگر پول ایرانی به همراه دارید در ایروان امکان تبدیل آن به دلار یا درام برایتان وجود دارد . حتی اگر ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید در صورت تمایل پول شما به کارتتان واریز خواهد شد.  . توجه داشته باشید در اکثر زمان ها قیمت خرید دلار شما در ایروان ارزانتر از تهران خواهد بود و نیز فروش دلار به شما در ایروان گرانتر از تهران می باشد معمولا این اختلاف بین ۱۰ تا ۵۰ تومان متغیر است . برای تبدیل ارز ، دفاتر صرافی ها ، دوشنبه تا جمعه  تا نیمه شب باز هستند و آخر هفته‌ها و روزهای تعطیلات عمومی بین ساعات 09:00 تا 15:00 کار می‌کنند .

پول ارمنستان
پول ارمنستان
خط ویژه ارمنستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۱ ۴ ۲

سفارتخانه ارمنستان

سفارت ارمنستان در تهران

نام سفیر : آرتاشس تومانیان

آدرس : خیابان جمهوری- خیابان رازی- خیابان استاد شهریار- شماره 32

تلفن : 66704838 - 66704833

فکس : 66700657

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید