۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

قلعه بابا ویدا بلغارستان

قلعه بابا ویدا بلغارستان
امتیاز به مطلب

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بلغارستان که در قسمت شمال غرب این کشور قرار دارد ، قلعه بابا ویدا می باشد . این قلعه تاریخی در قرن دهم میلادی ساخته شده است و مربوط به قرون وسطاست و  نام قلعه به معنی مادر بزرگ ویدا می باشد . این قلعه سالها برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفته است اما از قرن 18 میلادی تغییر کاربری داده شده است و در حال حاضر یکی از موزهای بلغارستان است که برای بازدید از آن باید به شهر ویدین سفر کنید . در تور بلغارستان بازدید از این قلعه برای گردشگران بسیار جذاب است .

قلعه بابا ویدا بلغارستان
قلعه بابا ویدا بلغارستان

در سفر به بلغارستان آثار تاریخی متعددی در انتظار شماست زیرا این کشور ، قدیمی ترین کشور در منطقه بالکان است . در این کشور نیز همانند ایران بناهای تاریخی در سراسر سرزمین بچشم می خورد . یکی از این بناهای تاریخی ، قلعه بابا ویداست که یک قلعه صخره ای با 9 برج می باشد . این قلعه برای حفاظت از شهر ویدین بنا شده است و از زمان ساخت تا به حال با انواع حملات و محاصره ها روبرو بوده است و همین دلیل ، بارها مورد بازسازی قرار گرفته است . این قلعه با قدمتی هزار ساله در زمان های مختلف ، کاربری های متفاوتی داشته است . در دوران عثمانی از این قلعه تاریخی به عنوان انبار سلاح ، زندان و محلی برای اقامت Osman Pazvantoğlu استفاده می شده است .

قلعه بابا ویدا در بلغارستان
قلعه بابا ویدا در بلغارستان

در تور بلغارستان فرصت بازدید از این قلعه تاریخی که با طبیعت زیبایی احاطه شده است ، را از دست ندهید . قلعه بابا ویدا یکی از قدیمی ترین و زیباترین قلعه ها در جنوب شرقی اروپاست در ارتفاع 39 متری از سطح دریا قرار گرفته و در طول قرون وسطی به عنوان اصلی ترین تاسیسات دفاعی ویدین ایفای نقش نموده است . این قلعه در بین مردم بلغارستان با افسانه ای شیرین همراه است . افسانه این قلعه از زندگی پادشاهی ست که در زمان ساخت این قلعه ، حکومت می کرده است ، الهام میگیرد . این پادشاه دارای 3 دختر با نام های ویدا ، کولا و گامزا بوده و قبل از مرگ ، پادشاه تصمیم می گیرد سرزمین تحت سلطه خود را در میان این سه دختر تقسیم نماید . به ویدا که دختر ارشد پادشاه بود ویدین و سرزمین های شمالی تا Carpathians داده شد ، به کولا بخش هایی شامل زاجکار (Zaječar) و دره تیموک (Timok Valley) اعطا شد و به گامزا سرزمین های غربی تا موراوا (Morava) واگذار شد . اگر چه کولا و گامزا ازدواج کردند اما ویدا از این امر خودداری نمود و زمان خود را به ساخت قلعه اختصاص داد . ساعات بازدید از این قلعه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 عصر می باشد .

افسانه قلعه بابا ویدا بلغارستان
افسانه قلعه بابا ویدا بلغارستان
افسانه قلعه بابا ویدا بلغارستان
افسانه قلعه بابا ویدا بلغارستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید