۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

فرودگاه بین المللی پکن

فرودگاه بین المللی پکن
امتیاز به مطلب

پکن پایتخت کشور چین می باشد و بعد از شانگهای بزرکترین شهر ین است. این شهر دارای تاریخ و فرهنگ غنی می باشد . بنابر این مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران خارجی می باشد . فرودگاه پکن در سالهای اخیر از شلوغ ترین و پر رفت و امد ترین فرودگاه های جهان محسوب می شود. در این مطلب به توضیحات کاملی در مورد فرودگاه پکن به گردشگران تور چین می دهیم تا اگر روزی بلیط هواپیمای پکن خریداری کردید اطلاعات مفیدی داشته باشید.

 

فرودگاه پکن در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی پکن قرار گرفته وبا کد یاتا PEK و کد ایکائو ZBAA شلوغ ترین فرودگاه چین محسوب می شود. این فرودگاه ۲۴ ساعته دارای سه ترمینال مسافربری می باشد.

فرودگاه بین المللی پکن
فرودگاه بین المللی پکن

ترمینال ۱: پروازهای داخلی ایرلاینز هاینان (Hainan Airlines)  در ان صورت می گیرد.

ترمینال ۲ : برخی پروازهای خارجی و برخی داخلی در این ترمینال صورت می پذیرد . ایرلاین های چاینا ایسترن ایرلاینز، پروازهای خارجی هاینان ایرلاین، هنگ کنگ ایرلاینز، کوریئن ایر در این ترمینال فعالیت دارند.
ترمینال ۳ : بقیه ی ایرلاین های داخلی و خارجی از این ترمینال استفاده می کنند. ایرلاین لوفت هانزا در این ترمینال دفتر دارد. این ترمینال بسیار عظیم می باشد . و وسعت ان به اندازه ی ۵ ترمینال فرودگاه هیترو لندن می باشد. بعد از فرودگاه دبی بزرگترین ساختمان ترمینال در جهان را ترمینال شماره ۳ پکن به خود اختصاص داده است.

فرودگاه بین المللی پکن
فرودگاه بین المللی پکن

آدرس فرودگاه پکن :این فرودگاه در منطقه ی شیونی (Shunyi) و در غرب جاده چی چانگ (Jichang Road) واقع شده است.

وبسایت : en.bcia.com

حمل و نقل عمومی در فرودگاه پکن

اتوبانی از مرکز شهر پکن به فرودگاه متصل است و مسافران تور پکن می توانند از وسایل نقلیه زیر برای جابجایی استفاده کنند.

مترو : می توانید به وسیله ی مترو به راحتی از فرودگاه به مرکز شهر پکن برسد . ایستگاه های مترو در ترمینال های ۲ و ۳ قرار دارند. که ۲۰ دقیقه زمان می برد تا با مترو به مرکز شهر پکن برسید.

اتوبوس : در ترمینال های ۲ و ۳ ایستگاه اتوبوس قرار دارد که می توانید به راحتی به منطقه شونیای (Shunyi District) بروید.
اتوبوس شاتل فرودگاه : در بیرون سالن های پرواز سرویس حمل و نقل با اتوبوس توسط فرودگاه قرار گرفته که مسافران را به نقاط مختلف شهر می رساند.
تاکسی: در محوطه ی فرودگاه ایستگاه تاکسی وجود دارد . که برای حساب کردن هزینه ها از کیلومتر شار استفاده می کنند اگر همراه شما چندین چمدان می باشد بهتر است از تاکسی برای حمل و نقل استفاده کنید . بهتر است ادرس محل مورد نظر را به زبان ینی داشته باشید تا به راننده نشان دهید و یا اینکه مکان مورد نظرتان را روی نقشه به راننده نشان هید. بسته به میزان ترافیک پکن حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد تا به مرکز پکن برسید.

فرودگاه بیجینگ چین
فرودگاه بیجینگ چین

امکانات فرودگاه پکن

اینترنت رایگان : دسترسی به اینترنت رایگان در سراسر فرودگاه ایجاد شده برای استفاده از این اینترنت باید به شبکه AIRPORT-FREE-WiFi متصل شوید و باید سیم کارت چینی داشته باشید در غیر این صورت به اطلاعات فرودگاه رفته و با نشان دادن مدارک خود پسورد اینترنت را دریافت کنید. ا

تبدیل ارز: در ترمینال شماره ۳ باجه بانگ وجود دارد که انواع خدمات بانکی را برایتان انجام می دهد و همچنین در هر ترمینال صرافی وجود دارد که خدمات تبدیل ارز را انجام می دهند.

خورد و خوراک : در ترمینال های فرودگاه پکن انواع رستوران ها و کافی شاپ ها وجود دارد که می توانید از انها استفاده کنید .

خرید: فروشگاه های فراوانی در فرودگاه پکن وجود دارند که می تواند از انها استفاده کنید که برای سوغات بسیار مناسب هستند . همچنین در ترمینال های ۲ و ۳ فروشگاه های دیوتی فری (duty-free) یا بدون مالیات وجود دارند. که اجناس مختلفی را به مسافران عرضه می کنند.

فرودگاه بین المللی پکن
فرودگاه بین المللی پکن

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید