۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

پارک ملی برجومی ، منطقه ای محافظت شده در مرکز گرجستان

طبیعت زیبا و منحصر به فرد گرجستان و چشم اندازهای خیره کننده از جمله مواردی است که گردشگران را شگفت زده می کند . در میان جاذبه های طبیعی گرجستان چندین پارک ملی و منطقه محافظت شده خودنمایی می کنند که با تنوع گیاهی و جانوری ، زیبائی های بکر و آثار تاریخی و معماری گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند . پارک ملی برجومی Borjomi-Kharagauli National Park یکی از این مناطق محافظت شده است . این پارک ملی که با نام خاراگائولی نیز شناخته می شود در فاصله 160 کیلومتری جنوب غربی شهر تفلیس در بخش مرکزی گرجستان واقع شده است . پارک ملی برجومی – خاراگائولی یکی از بزرگترین پارک های ملی در قاره اروپاست که جاذبه ها و زیبائی های متنوعی برای دیدن دارد . به گردشگران تور گرجستان توصیه می گردد در سفر به سرزمین گرجی ها حتما از این منطقه دیدن کنند .

پارک ملی برجومی
پارک ملی برجومی

پارک ملی خاراگائولی برجومی را می توان یکی از زیباترین جاذبه های گرجستان دانست . این پارک ملی که در قفقاز کوچک قرار گرفته در سال 1995 میلادی با حمایت صندوق حیات وحش جهانی و دولت آلمان تشکیل شد و در سال 2001 به طور رسمی افتتاح شد . این پارک ملی شامل سه منطقه ایمرتی ، سامتسخه-جاواختی و شیدا کارتلی و 6 ناحیه اداری از استراحتگاه برجومی تا شهر خاراگائولی می باشد . پارک ملی برجومی گرجستان در منطقه ای به وسعت 851 کیلومتر مربع گسترده شده و بیش از یک درصد از وسعت گرجستان را به خود اختصاص داده است . اگر شما جز افراد علاقه مند به طبیعت گردی هستید و از دیدن زیبائی ها و جذابیت های طبیعی لذت می برید در سفر به گرجستان این پارک ملی را از دست ندهید .

پارک ملی خاراگائولی برجومی
پارک ملی خاراگائولی برجومی

جاذبه های پارک ملی برجومی گرجستان

گردشگران در تمام طول سال می توانند از پارک ملی خاراگائولی گرجستان دیدن کنند . این پارک ملی گرجستان دارای تنوع در مناطق زیست محیطی و جغرافیایی ، مناظر طبیعی ، آثار تاریخی و گونه های مختلف گیاهی و جانوری است . در این پارک دوازده مسیر مشخص وجود دارد و پناهگاه های گردشگری ، نقاط پیک نیک و مکان های کمپینگ در امتداد این مسیرها برای استفاده گردشگران تنظیم شده اند . همچنین در خاراگائولی سایت هایی برای ایجاد آتش در نظر گرفته شده است . پیادره روی ، اسب سواری ، دوچرخه سواری و شرکت در تورهای فرهنگی و آموزشی از جمله فعالیت هایی است که در پارک ملی Borjomi-Kharagauli گرجستان ارائه می شوند . توجه داشته باشید که مسیرهای موجود در این پارک در تمام طول سال فعال می باشند .

پارک ملی خاراگائولی گرجستان
پارک ملی خاراگائولی گرجستان
Borjomi-Kharagauli National Park
Borjomi-Kharagauli National Park
برترین جاذبه های گردشگری گرجستان
برترین جاذبه های گردشگری گرجستان
پارک ملی برجومی - خاراگائولی
پارک ملی برجومی – خاراگائولی
جاذبه های برجومی گرجستان
جاذبه های برجومی گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید