۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تجارت در بلغارستان

تجارت در بلغارستان مانند هر کشور دیگری با توجه به شرایط جغرافیایی و منابع و استعدادهای این کشور معنا پیدا می کند . بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و به پایتختی صوفیه بوده و یکی از کشورهای توریست‌پذیر محسوب میشود . این کشور همچنین دارای خط سواحلی طولانی با دریای سیاه است . بیشتر ارتباط تجاری بلغارستان نیز با کشورهای همسایه می باشد . مردم کشورهای همسایه بلغارستان به راحتی می‌توانند با خودروی شخصی خود به این کشور سفر کنند . اگر تور بلغارستان  برای یک سفر تجاری انتخاب کرده اید ممکن است اطلاعات این پست برایتان مفید باشد .

تجارت در بلغارستان
تجارت در بلغارستان

شرایط جلسات تجاری در بلغارستان :

اگر برای جلسات تجاری و کاری به بلغارستان سفر میکنید ، آشنایی با آداب و شرایط این جلسات در بلغارستان به شما کمک زیادی می کند :

  • ساعات اداری کشور بلغارستان از ذوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 17:30 می باشد .
  • اگر قصد دارید با شرکت یا شخص خاصی جلسه کاری برگزار کنید باید درخواست شرکت در جلسه را به همراه جزئیات و مدارک مربوطه برای طرف مذاکره خود ارسال کنید . 
  • انتخاب محیطی آرام مانند رستوران بصرف ناهار یا شام  ، برای جلسات کاری در بلغارستان رایج است .
  • در جلسات کاری در کشور بلغارستان معمولا آقایان کت و شلوار و کراوات و خانم ها دامن کوتاه ، کفش پاشنه بلند و دستمال گردن می پوشند . در صورت گرم بودن هوا ، خانم ها اجازه دارند راحت تر لباس بپوشند .
  • حتی اگر براحتی زبان انگلیسی را صحبت میکنید بهتر است یک مترجم از دفتر خدمات گردشگری استخدام نمایید تا در صورت لزوم به شما کمک کند . اگر جلسات تجاری شما از طریق هماهنگی با سازمان های تجاری خارجی باشد ، خدمات مترجم رایگان است .
  • شرکای تجاری اصلی بلغارستان روسیه ، آلمان ، ایتالیا ،ترکیه و یونان هستند .
  • صادرات اصلی کشور بلغارستان شامل مواد غذایی ، تنباکو ، شراب ، نفت ، عصاره گل سرخ ، فلزات مواد شیمیایی پتروشیمی الکترونیک و ماشین آلات کشاورزی و  واردات اصلی بلغارستان محصولات و مواد غذایی ،سوخت ، ماشین آلات صنعتی و پارچه می باشد .
تجارت در کشور بلغارستان
تجارت در کشور بلغارستان

نکته مهم در روابط با مردم بلغارستان :

در کشور بلغارستان تکان دادن سر به سمت بالا به معنی جواب منفی بوده و حرکت سر در حالت عمودی و چند مرتبه به معنی جواب مثبت است .

خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید