۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

غذاهای بلغارستان

امتیاز به مطلب

تور بلغارستان یک فرصت عالی برای چشیدن طعم غذاهای بلغارستان است . این غذاها که اغلب به آنها غذاهای بلغاری می گویند علاوه بر آنکه خیلی خاص و خوشمزه اند ترکیبی از غذاهای یونانی و ترکی هستند . در سفرتان به این کشور بهتر است در تمام وعده های غذایی به صرف غذاهای محلی بپردازید . در این کشور غذاهای دریایی هم به روش های محلی و متفاوت ، تهیه می شوند .

غذاهای بلغارستان
غذاهای بلغارستان

مردم در رستوران های بلغارستان با مهمان‌نوازی و با سرو غذاهای محلی که رنگ و طعم بی‌نظیری دارد ، از گردشگران میزبانی می‌کنند . جالب است بدانید که لبنیات در کنار همه غذاهای بلغاری سرو می شود زیرا مردم این کشور به لبنیات علاقه خاصی دارند . در همه غذاهای بلغاری ، سبزیجات ، لبنیات و گوشت به تناسب و در کنار هم ترکیب میشوند و از دلایل خوشمزگی غذاهایشان محسوب میشود .

کباب‌چه بلغاری

اگر به کباب علاقه دارید در سفر بلغارستان نیز می توانید طعم بلغاری آن را تجربه کنید . در ترکیبات این کباب از گوشت و  سبزیجات معطر استفاده می‌شود و در کنار این کباب ، سیب‌زمینی سرخ شده و پنیر بلغاری رنده شده به همراه اندکی ادویه‌جات مانند زیره و فلفل سیاه برای طعم‌دار کردن آن ها ، سرو می شود .

کباب بلغاری
کباب بلغاری

دلمه بلغاری

یکی از غذاهای سنتی بلغارستان که انواع مختلف آن در کشورهای بالکان و خاورمیانه بسیار رایج است ، دلمه است که معمولا با برگ کلم یا برگ انگور تهیه می‌شود .برای تهیه‌ی این غذا ، برگ کلم یا انگور را با گوشت چرخ کرده و برنج پر می‌کنند و می‌پزند . هر چند دلمه در بلغارستان یک پیش غذاست اما اکثر ما ایرانی ها آنرا یک غذای کامل میل میکنیم!!

موساکا بلغاری

موساکا بلغاری با سایر موساکاهایی که در جای جای دنیا سرو میشود ، کمی تفاوت دارد . در دستور تهیه موساکا بلغاری از سیب‌زمینی ، تخم‌مرغ و گوشت چرخ‌کرده استفاده می‌شود . موساکای بلغاری از لایه‌های سیب‌زمینی و گوشت تفت داده شده با پیاز و قارچ محلی تهیه می‌شود و روی آن با لایه‌ای از ماست بلغاری یا پنیر فراوان پوشانده می‌شود .

مشنه اسکارا بلغاری

یکی از غذاهای کلاسیک و اصیل بلغاری‌ها این غذای خوشمزه است و با ترکیب چند میکس کبابی گوشت سرو می‌شود . ‌بلغارستانی‌ها به گوشت علاقه‌ی زیادی دارند این غذا هم ترکیبی از گوشت کباب شده است که به شکل‌های مختلف تهیه می‌شود . این غذا معمولا شامل کوفته ، کباب ، استیک ، شیشلیک و انواع سوسیس است . این غذا با سیب زمینی سرخ کرده و پیاز خرد شده سرو می‌شود .

کباب میکس بلغاری
کباب میکس بلغاری

فلفل شکم‌ پر بلغاری

در اکثر غذاهای مدیترانه ، فلفل دلمه ای جایگاه ویژه ای را دارد در بلغارستان هم از آن برای طبخ غذاها استفاده می شود . فلفل شکم‌پر یکی از خوشمزه ترین غذاهای بلغاری ست که از گوشت چرخ کرده و برنج در داخل فلفل دلمه ای ، تهیه می‌شود .

 

خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید