۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

گشت و گذار در بلغارستان

اگر از آن دسته افرادی هستید که تور بلغارستان را به مقصد یک شهر خاص انتخاب کرده اید ، توصیه میکنم حالا که به این کشور سفر کرده اید ، خودتان را به یک شهر محدود نکنید . گشت و گذار در بلغارستان میتواند سفر شما را بسیار جذاب تر کند و فرصتی باشد که بیشتر با این کشور و مردم مهربانش آشنا شوید . در مناطق مختلف بلغارستان ، جاذبه های متنوعی در انتظار شماست تا یک سفر به یادماندنی را تجربه کنید .

گشت و گذار در بلغارستان
گشت و گذار در بلغارستان

کشور بلغارستان دارای شهرهای بزرگی مانند وارنا ، صوفیه ، پلوودیو و بورگاس می باشد و سفر به این شهرها برای گردشگران بسیار جذاب است . برای تردد بین شهرهای بلغارستان میتوان از اتوبوس ، تاکسی ، قطار و در برخی موارد از هواپیما استفاده کرد . وارنا سیستم اتوبوسرانی مجهزی دارد بنابراین اگر به خارج از این شهر سفر کنید ، برای برگشت مشکلی نخواهید داشت (هزینه اتوبوس از وارنا تا صوفیه حدود 60 هزارتومان می باشد) . برای رفت و آمد بین شهرهیای بلغارستان می‌توانید از تاکسی نیز استفاده کنید که قبل از سوار شدن حتما باید سر قیمت به توافق برسید . هزینه‌ی تاکسی‌ها معمولا به ازای هر کیلومتر یک لف است .

در گشت و گذار شهری در بلغارستان بهتر است از تاکسی های زرد رنگ که در مجهز به تاکسی متر هستند استفاده کنید . قیمت تاکسی در بلغارستان بسیار ارزان و بصرفه است . البته در صورت تمایل میتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و ترموا نیز استفاده کنید . از اجاره تاکسی هایی که خارج از هتل ها یا در مراکز توریستی پارک شده اند اجتناب کنید . از قسمت پذیرش هتل خود بخواهید تا برایتان یک تاکسی از تاکسی های زرد رنگ ، فراهم کند . حتما حتما قبل از سوار شدن به تاکسی بر سر قیمت کرایه توافق کنید . لطفا در فرودگاه صوفیه از تاکسی هایی که در پشت میز سوپرترانس در سالن ورودی رزرو میشوند استفاده کنید تا سفر ایمنی داشته باشید .

گشت و گذار در کشور بلغارستان
گشت و گذار در کشور بلغارستان

نکته مهم

اگر می خواهید در گشت و گذار در کشور بلغارستان ، هزینه کمتری بپردازید‌، سعی کنید ، تورهای محلی را رزرو کنید‌ . این تورهای محلی اغلب راهنمای انگلیسی زبان هم دارند . معمولا  تورهایی که موسسات گردشگری برگزار می‌کنند‌ بسیار گران تر از تورهای آژانس‌های بلغاری است .

خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید