۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های پولی و گمرکی بلغارستان

امتیاز به مطلب

 رعایت توصیه های پولی و گمرکی بلغارستان تا حدودی در آرامش خاطر شما در تور بلغارستان ، تاثیر گذار است . وقتی با توجه به قوانین وضع شده این کشور ، رفتار می کنید از مشکلات احتمالی به درو خواهید . بلغارستان در ایجاد قوانین گمرکی و ارزی دقت زیاد به خرج داده است و احترام به این قوانین برای دولت این کشور بسیار مهم می باشد . در اینجا با برخی از این قوانین که برای توریست ها اهمیت دارد ، آشنا می شوید .

توصیه های پولی و گمرکی بلغارستان
توصیه های پولی و گمرکی بلغارستان

واحد پول بلغارستان :

واحد پول بلغارستان ، لوا می باشد و هر لوا برابر با 100 استوتینکی(واحد جزء لوا) می باشد . نرخ برابری لوا حدودا” معادل 1.955 یورو یا 0.63 دلار می باشد . سکه های 1، 2 ، 5 ، 20 و 50 استوتینکی و سکه 1 لوی و اسکناسهای 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 و … لوی مورد استفاده قرار می گیرد .برای معاوضه یورو یا دلار با «لوا»، پول رایج بلغارستان‌ ، هرگز با افراد عادی درون خیابان‌ها معامله نکنید‌ . این کار علاوه بر اینکه غیر قانونی است‌، ممکن است خطراتی از جمله کیف قاپی برای شما به همراه داشته باشد .

تبدیل ارز در بلغارستان :

توصیه میشود گردشگران و مسافران در بانک ها ، هتل های بزرگ و صرافی ها که نرخ ارز در آنجا به وضوح نمایش داده شده است ، تبدیل ارز انجام دهند . دریافت کمیسیون در دفاتر رسمی تبدیل ارز  ، ممنوع است . ساعت کار بانک ها در بلغارستان ، از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 16 می باشد . در ضمن فروشگاه ها ، بانک ها یا ادارات پول و اسکناس پاره ، کثیف و تاخورده را قبول نمیکنند .

تبدیل ارز در بلغارستان
تبدیل ارز در بلغارستان

استفاده از کارت های اعتباری در بلغارستان :

دستگاه های خودپرداز به صورت گسترده در بلغارستان در دسترس هستند . همه دستگاه های خودپرداز بانک های بلغاری هر کارت اعتباری ار خارج کشور را قبول نمیکنند بنابراین بهتر است قبل از سفر ، از شرایط بانک مربوطه اطلاعاتی کسب کنید . در کشور بلغارستان در اکثر شهرهای بزرگ ، هتل های معروف ، دفاتر اجاره اتومبیل ، برخی رستورانها و مغازه ها میتوانید از کارتهای امریکن اکسپرس ، دینرز کلاب ، مسترکارت و ویزا کارت استفاده کنید . البته بلغارستان هنوز کشوری است که عمدتا خرید و فروش در آن به صورت نقدی صورت میپذیرد و استفاده از پول نقد برای خرید بسیار راحت تر است .

استفاده از چک های مسافرتی در بلغارستان :

 در برخی هتل ها و مراکز خرید و رستوران های بلغارستان ، میتوان از چک های مسافرتی استفاده کرد . برای جلوگیری از پرداخت وجه مازاد برای تبدیل ارز ، چک مسافرتی تان به پوند ،دلار آمریکا و یورو باشد .

نکات مهم ارزی و گمرکی بلغارستان :

1 – کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپاست . هنگامی که شما در حال سفر از انگلستان هستید حق خرید عطر ، محصولات آرایشی و بهداشتی و نوشیدنی را به قیمت های معاف از مالیات را دارید . اگر از محدوده اتحادیه اروپا وارد بلغارستان میشوید ، هیچ محدودیتی برای ورود ارز یا کالاهایی که برای مصرف شخصی تان می باشد ، ندارید .

2 – از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا ، برای افراد بالای 17 سال ، ورود کالاهای زیر با پرداخت عوارض گمرکی ممکن است :

  • بیش از 200 نخ سیگار معمولی ، 50رول سیگار برگ با 250گرم تنباکو (برای مسافران هوایی)
  • بیش از 40نخ سیگار معمولی ، 20رول سیگار برگ یا 50گرم تنباکو (برای مسافران زمینی)
  • سایر محصولات با ارزش بالای 450 یورو برای مسافران هوایی و دریایی و 300 یورو برای مسافران زمینی

3 – میزان ورود ارز خارجی نامحدود بوده به شرط اینکه در بدو ورود میزان آن را اعلام کرده باشید ولی خروج ارز خارجی محدود به مقداری است که در هنگام ورود به بلغارستان اعلام شده است .میزان ورود ارز خارجی نامحدود بوده به شرط اینکه در بدو ورود میزان آن را اعلام کرده باشید ولی خروج ارز خارجی محدود به مقداری است که در هنگام ورود به بلغارستان اعلام شده است .

شرایط گمرگ بلغارستان
شرایط گمرگ بلغارستان
خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید