۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در صوفیه

برای گردشگرانی که تور صوفیه را انتخاب میکند ، اطلاعاتی از شرایط رفت و آمد در صوفیه ، لازم و ضروری ست . هزینه رفت و آمد در این شهر که پایتخت کشور بلغارستان است ، زیاد گران نیست . برای رفاه مردم ، وسایل حمل و نقل عمومی در صوفیه تردد می کنند و امکان استفاده از دوچرخه های اجاره ای نیز وجود دارد .

رفت و آمد در صوفیه
رفت و آمد در صوفیه

سیستم حمل و نقل عمومی صوفیه شرایط مطلوبی دارد . در این شهر بلغارستان امکان استفاده از اتوبوس ، واگن های برقی ، تراموا و مترو دارد . ساعات کار وسایل حمل و نقل عمومی در صوفیه از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ شب به طور پیوسته می باشد . اگر میخواهید در بین ساعات 12 شب تا 5 صبح در شهر تردد کنید ، تنها وسیله موجود ، تاکسی‌های صوفیه هستند . هزینه‌ی بلیط یک طرفه هر کدام این وسایل نیز 1.05 دلار است . درضمن هزینه‌ی اجاره‌ی دوچرخه در صوفیه برای هر سه ساعت 10.5 دلار می باشد .

هزینه حمل و نقل عمومی در صوفیه
هزینه حمل و نقل عمومی در صوفیه

سیستم حمل و نقل مترو صوفیه اولین و تنها شبکه مترو در بلغارستان است . مترو صوفیه ، دارای یک خط و 14 ایستگاه است . این مترو که در سال 1998 افتتاح شد، 18 کیلومتر وسعت دارد و هر روز 180.000 نفر با آن سفر می‌کنند . حداکثر سرعت 21 قطار آن،90 کیلومتر در ساعت است. در صوفیه با نقلیه عمومی می توان به تمام قسمت های شهر و خارج از شهر مسافرت کرد . برای استفاده از مترو میتوان کارتهای ۱ و ۵ روزه و کارت ماهانه خریداری کرد . قیمت تاکسی در شب کمی گران تر از روز می باشد . در صوفیه حدود ۱٠ تا ۱۵% کرایه ای که باید به راننده تاکسی بدهند را نیز بصورت انعام به راننده می دهند .

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید