۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای صوفیه

اگر برای سفر به بلغارستان ، تور صوفیه را انتخاب کرده اید ، کسب اطلاع از آب و هوای صوفیه ، سفر راحتتری را برایتان رقم میزند .  صوفیه پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان بوده و پانزدهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود . همانطور که میدانید شهر صوفیه تقریبا در مرکز شبه جزیره بالکان ، در قسمت غربی کشور بلغارستان و در دامنه کوههای ویتوشا قرار دارد . از آنجاییکه صوفیه در منطقه کوهستانی قرار دارد ، دارای یک پیست اسکی مجهز و مدرن است که از جاذبه های این شهر در فصل زمستان محسوب میشود .

آب و هوای صوفیه
آب و هوای صوفیه

شاید جالب باشد بدانید دمای هوای شهرهای بلغارستان تفاوت زیادی باهم دارند . شهر صوفیه از آب و هوای مرطوب قاره ای برخوردار است که زمستان ها و تابستان هایی طولانی از ویژگی های آن محسوب می شوند . میانگین دمای سالانه این شهر برابر با 10.3 درجه سانتیگراد است . زمستان های صوفیه به ویژه در ماه ژانویه(دی-بهمن) ، نسبتا سرد و برفی هستند. تابستان های این شهر نیز بسیار گرم و آفتابی است . فصل های بهار و پاییز در صوفیه بسیار کوتاه هستند . میانگین روزهای بارانی صوفیه در سال برابر با 85 روز است .

آب و هوای شهر صوفیه
آب و هوای شهر صوفیه

آب و هوای شهر صوفیه بلغارستان در ماه های می ، ژوئن و سپتامبر بسیار عالی ست . دمای هوای صوفیه در این روزها به اندازه ای گرم است که می توان به راحتی در سطح شهر قدم زد و از کافه ها و بارها و پارک ها دیدن کرد و لذت برد .دمای هوای صوفیه در ماه آگوست تا حدود 28 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد و امکان بارندگی هم وجود دارد . هوای صوفیه در زمستان بسیار سرد است و برای اسکی مناسب است . معمولا از اواخر نوامبر تا فوریه هوا سرد است و امکان بارش برف وجود دارد .

 

[wppwhtr2 id="BUXX0005"]
خط ویژه بلغارستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۷ ۵ ۱

سفارتخانه بلغارستان

سفارت بلغارستان در تهران

نام سفیر : کریستو پولنداکوف

آدرس : خیابان ولیعصر- خیابان توانیر (شهید عباسپور)- خیابان نظامی گنجوی- شماره 40

تلفن : 88775662 - 88775037

فکس : 88779680

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید