۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

برج کانتون گوانجو نماد پویایی شهر

برج کانتون گوانجو که نماد شهر گوانجو محسوب می شود به برج تلویزیونی و برج دیدبانی نیز معروف است .ارتفاع این برج 600 متر می باشد که 450 متر آن را بدنه ی برج و 150 متر دیگر را دکل هوایی آن تشکیل می دهد. این برج از بلندترین برج های جهان محسوب می شود . طراحی این برج زیبا توسط معمار شرکت IBA، Mark Hemel و شرکت Barbara Kuit صورت گرفته است .

برج کانتون گوانجو نماد پویایی شهر
برج کانتون گوانجو نماد پویایی شهر

تقریبا تمام برج های جهان ساختار مردانه دارند اما معماران تلاش کرده اند تا برج کانتون را با ویژگی های زنانه بسازند . ویژگی هایی مانند ظرافت ، پیچیدگی ، انحنا و شفافیت . معماران تلاش کرده اند تا این برج را با ویژگی های انسانی بسازند تا باعث پویایی شهر گوانجو شود . به همین خاطر لقب برج کمر باریک به این برج داده اند . در سال 2009 ساخت برج کانتون به پایان رسید . و در سال 2010 افتتاح شد . برج کانتون ازمعروف ترین و مهم ترین جاذبه های گوانجو می باشد .
این برج دارای لامپ های لیزری می باشد که از برجسته ترین ویژگی های آن است . این لامپ ها هر شب زیبایی خیره کننده ای به این برج می بخشد و با رنگ های گوناگون آن را از یکنواختی در می اورد . چراغ های این برج زیبا از ساعت 11 تا 7:30 شب در تابستان روشن می شوند . و از ساعت 11 تا 6 صبح در فصل زمستان روشن می شوند .

برج کانتون گوانجو نماد پویایی شهر
برج کانتون گوانجو نماد پویایی شهر

یکی دیگر از ویژگی های مهیج این برج امکان راه رفتن روی بدنه برج می باشد . که در طبقه های 33 تا 66 امکان پذیر است . علاوه بر این از عرشه دریابانی برج کانتون که ارتفاع آن 488 متر می باشد تماشای شهر زیبای گوانجو بسیار لذت بخش و خیره کننده می باشد . ناگفته نماند که این برج دارای بلندترین چرخ و فلک جهان می باشد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید