۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

برج چاچا باتومی ، سازه ای تزئین شده با سبک معماری عثمانی

جاذبه های تاریخی و مدرن ، آب و هوای مطلوب نیمه گرمسیری مرطوب ، طبیعت زیبا ، سواحل جذاب ، تفریحات مهیج ، امکانات مناسب گردشگری و … همگی از جمله عواملی هستند که باعث جذب گردشگر به شهر زیبای باتومی می شوند . باتومی شهری توریستی و کوچک در گرجستان است که به سبب موقعیتش در کرانه دریای سیاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . گردشگران در سفر به باتومی گزینه های مختلفی برای دیدن در پیش دارند که برج چاچا باتومی Chacha Tower Batumi یکی از آن هاست . این برج سازه ای مدرن به ارتفاع ۲۵ متر می باشد که توسط یک معمار فرانسوی طراحی و ساخته شده است . در ادامه با این برج بیشتر آشنا می شویم .

برج چاچا باتومی
برج چاچا باتومی

ویژگی های برج چاچا باتومی

برج چاچا یکی از جاذبه های باتومی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی در نزدیکی ساحل دریای سیاه ساخته شده است . طراحی و ساخت این برج باتومی بر عهده معمار فرانسوی به نام گرزه ریموند چارلز بوده که ان را با استفاده از سبک معماری عثمانی تزئین نموده است . برج ساعت چاچا باتومی را می توان یکی از نمادهای این شهر و کشور گرجستان دانست . با توجه به اینکه برج چاچا با نورهای زیبا تزیین شده در هنگام شب بسیار زیبا و درخشان بوده و از جلوه ای ویژه برخوردار می باشد . گردشگران تور باتومی می توانند به صورت ۲۴ ساعته از این برج دیدن کنند . مدت زمان لازم برای بازدید از این برج نیز حدود یک ساعت تخمین زده شده است . 

برج چاچا در باتومی
برج چاچا در باتومی

برج چاچا شهر باتومی توسط یک ساعت تزئین شده است . چاچا به سبب احاطه شدن توسط ۴ حوض و آبنما با نام برج فواره ها نیز شناخته می شود . شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام برج چاچا گرجستان از نام یک نوشیدنی گرجی گرفته شده اشت .  تقریبا در تمامی روزهای هفته در ساعت ۷ عصر نمایش فواره ای کوچکی به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برگزار می گردد که تماشای آن برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود . در طی این نمایش از فواره برج چاچا به جای آب ، نوشیدنی چاچا خارج می شود . گردشگران تور گرجستان با پیاده روی در خط ساحلی باتومی می توانند از جاذبه هایی چون مجسمه علی و نینو ، برج الفبا و برج چاچا دیدن کنند . این دیدنی های باتومی در نزدیکی یکدیگر واقع شده اند .

برج چاچا گرجستان
برج چاچا گرجستان

نکته :

برج چاچا باتومی به برج ساعت شهر ازمیر شباهت زیادی دارد . به طوری که توجه گردشگرانی که از این برج دیدن کرده اند را به خود جلب می کند .

  • آدرس برج چاچا در باتومی : Gogebashvili St., Batumi 6010, Georgia

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید