۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای پکن و چین

امتیاز به مطلب

درهمه ی کشورهای دنیا غذاهای عجیب و چندش آور وجود دارد. گردشگران تور چین شاید تمایل داشته باشند با غذاهای عجیب و چندش آور شهر پکن اشنا شوند و یا آنها را در رستوران های پکن تست کنند. در این مطلب به توضیحاتی در مورد عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای پکن و چین می پردازیم.

سوپ لانه پرنده

سالهاست که سوپ لانه پرنده در چین و در بین برخی از گردشگران تور پکن طرفداران فراوانی دارد. در این سوپ هیچ چوب و خاشاک وجود ندارد لانه پرنده در واقع از بزاق پرستو که سفت شده تهیه می شود. پرستو برای ساختن لانه بزاق دهان خود را به صورت رشته رشته بر روی علف های دریایی قرار می دهد. چینیان معتقدند این سوپ به تقویت قوای جنسی کمک می کند در واقع این سوپ طعم خاصی نیز ندارد.

غذاهای چینی عجیب
غذاهای چینی عجیب

بال کوسه

از زمان های خیلی دور زمان پادشاه مینگ در چین تاکنون این سوپ مورد علاقه مردم چین است. و به اعتقاد آنها برای تقویت قوای جنسی بسیار مفید است. از غذاهای مجلسی چینیان محسوب می شود که در مجالس عروسی از آن استفاده می کنند. هر سر آشپز با پختن این غذا قدرت ، افتخار و شان اجتماعی خود را نشان می دهد.

غذاهای پکن چین
غذاهای پکن چین

تخم مرغ صد ساله

مردم چین تخم مرغ  را حدود 900 سال و یا چند هفته درون غار یا مخلوطی از نمک ، خاکستر ، گل و آهک نگهداری می کنند. تا تخمیر شود. در نهایت طعم سولفور و آمونیاک می دهد . در واقع طعم تخم مرغ به طور کلی عوض می شود. بافت قهوه ای رنگ ژله ای آن که قبلا سفید بوده هیچ طعم خاصی نمی دهد.

غذاهای چین
غذاهای چین

نَکجی

در این غذا که اصل ان به چین برمی گردد از هشت پا استفاده می کنند. برای پختن این غذا به همه ی اعضای بدن هشت پا احتیاج است. البته گزارش شده که خوردن همه ی اجزای هشت پا درست نیست چرا که موجب مسمومیت انسان می شود حتی چند مورد مسمومیت و مرگ نیز در خوردن این غذا گزارش شده است. به همین دلیل در سالهای اخیز تنها پاهای این جانور طبخ می شود اما در برخی از شهر های چین هنوز هم کل بدن هشت پا را طبخ می کنند. لازم به ذکر است خیلی ها این غذا را به صورت خام و سرد نیز مصرف می کنند .

غذاهای چینی با ماهی
غذاهای چینی با ماهی

مارمولک خشک شده

مارمولک خشک شده و یا به عبارتی دراید لزرد یکی از چندش آورترین غذاهای دنیا می باشد. در برخی از کشورهای آسیایی مارموک را به چوب می بندند و در زیر نور افتاب قرار می دهند تا خشک شود. و زمانی که خشک شد در انواع سوپ بکار می برند که در اکثر شهر های کشور چین به چشم می خورد. لازم به ذکر است که برخی ها به این مارمولک الکل تزریق می کنند و عقده دارند با این کار خواص دارویی این غذا بیشتر می شود. اما لازم به ذکر است که برای درست کردن مارمولک الکل دار چندین سال زمان لازم است.

عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای پکن و چین
عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای پکن و چین

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید