۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ

در تور سنت پترزبورگ نباید بازدید از کلیساهای زیبای این شهر را از دست داد . کلیساهای سنت پترزبورگ در جای جای این شهر رویایی پراکنده شده اند . اغلب این کلیساها از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار بوده و در میان جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ جای دارند . کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ یکی از کلیساهای کاتولیک رومی در پایتخت شمالی روسیه است که در نوسکی پروسپکت واقع شده است . کلیسای سنت کاترین Church of St. Catherine Saint Petersburg با قدمتی که به قرن هجده میلادی بر می گردد عنوان قدیمی ترین کلیسای کاتولیک فدراسیون روسیه را به خود اختصاص داده است . 

کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ
کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ

کلیسای کاتولیک سنت کاترین در خیابان نوسکی سنت پترزبورگ که خود مملو از کاخ ها ، یادمان ها و ساختمان های تاریخی ، فروشگاه ها و رستوران هاست واقع شده است . این کلیسا با عنوان مینور باسیلیکا در تاریخ 7 اکتبر 1783 میلادی تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است . این مکان مذهبی که با نام کلیسای سنت کاترین اف الکساندریا سنت پترزبورگ نیز خوانده می شود به سبک باروک ساخته شده و هنوز هم با گذشت بیش از 230 سال فعال می باشد . ظرفیت کلیسای سنت کاترین سنت پترزبورگ 2 هزار نفر است . همچنین این کلیسا دارای 44 متر طول ، 25 متر عرض و 42 متر ارتفاع می باشد .

Church of St. Catherine Saint Petersburg
Church of St. Catherine Saint Petersburg

پیتر کبیر دو سال بعد از بنیانگذاری سنت پترزبورگ در 12 دسامبر 1705 میلادی منشوری امضا کرد که در ان اجازه ساخت کلیسای کاتولیک در روسیه قید شده بود . در سال 1738 امپراتور آنا اجازه احداث کلیسا در نوسکی پروسپکت ، اصلی ترین خیابان سنت پترزبورگ را صادر نمود . طرح های اولیه براساس کار Domenico Trezzini – معماری که کلیسای پیتر و پل را طراحی و بعد از آن درگذشت – بود . با این حال طرح های وی در سال 1751 رها شد . در دهه 1760 معمار فرانسوی Jean-Baptiste Vallin de la Mothe طرح های کلیسا را کشید اما او نیز در سال 1775 به فرانسه بازگشت و کار ساخت کلیسای St. Catherine سنت پترزبورگ به معمار ایتالیایی Antonio Rinaldi واگذار شد تا اینکه در 7 اکتبر 1783 میلادی کار ساخت این کلیسای کاتولیک رومی به اتمام رسید .

کلیساهای روسیه
معروف ترین کلیساهای سنت پترزبورگ

از آن جایی که در زمان تکمیل و تاسیس این کلیسا کاترین کبیر بر روسیه سلطنت می کرد نام سنت کاترین برای این مکان مقدس برگزیده شد . همانند دیگر اماکن مذهبی و کلیساهای روسیه ، فعالیت سنت کاترین نیز در دوران شوروی سرکوب شد . این کلیسا در سال 1938 میلادی بسته و ویران شد و تمامی مصنوعات ، آیکون ها و کتاب های آن در خیابان ها رها شد . در آتش سوزی 1947 دکوراسیون داخلی این کلیسا نابود شد . برای 30 سال از این مکان به عنوان فضای ذخیره سازی موزه استفاده شد در دهه 1970 طرح هایی برای بازسازی کلیسا به عنوان سالن ارگان Philharmonic Orchestra سنت پترزبورگ ساخته شد . اما این طرح ها هرگز تکمیل نشد چرا که در 1984 کلیسای به آتش کشیده شد .

کلیسای کاتولیک سنت کاترین سنت پترزبورگ
کلیسای کاتولیک سنت کاترین سنت پترزبورگ

بعد از فروپاشی اتحاد شوروی در دهه 1990 کار بازسازی کلیسای سنت کاترین آغاز شد و بعد از انجام یک مرمت اساسی دوباره فعالیت خود را از سر گرفت . امروزه کلیسای سنت کاترین روسیه به عنوان یکی از جاذبه های سنت پترزبورگ مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد .

 

مشخصات کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ

  • آدرس کلیسای سنت کاترین سنت پترزبورگ : Nevsky avenue, 32-34, Sankt-Peterburg, Russia, 191186 
  • زمان تکمیل و تاسیس کلیسای سنت کاترین در سنت پترزبورگ : 7 اکتبر 1783 میلادی
  • موقعیت کلیسای کاتولیک سنت کاترین سنت پترزبورگ : مرکز سنت پترزبورگ
  • ظرفیت کلیسای St. Catherine سنت پترزبورگ : 2 هزار نفر
  • سبک معماری کلیسای کاتولیک سنت کاترین روسیه : سبک باروک
  • نزدیکترین ایستگاه مترو به کلیسای سنت کاترین St. Catherine سنت پترزبورگ : ایستگاه نوسکی
کلیسای کاتولیک سنت کاترین در سنت پترزبورگ
کلیسای کاتولیک سنت کاترین در سنت پترزبورگ
جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ
جاذبه های گردشگری روسیه
کلیسای سنت کاترین سنپترزبورگ
کلیسای سنت کاترین سن پترزبورگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید