۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کلیسای دوازده رسول مسکو

در مسکو ، پایتخت روسیه کلیساهای متعددی وجود دارد که هر یک از آنها با زیبائی خاص و شکلی متفاوت از دیگری در دوره های زمانی مختلف ساخته شده اند . امروزه کلیساهای مسکو جزئی از جاذبه های گردشگری این شهر بوده و مورد بازدید گردشگران تور روسیه قرار می گیرند . کلیسای دوازده رسول مسکو Church of the Twelve Apostles Moscow یکی از معروف ترین و زیباترین کلیساهای مسکو است که از اواسط قرن هفدهم میلادی به یادگار مانده است . کلیسای دوازده رسول یک کلیسای جزئی و صغیر در کرملین مسکو است که در سال 1653 میلادی بنا شده است . این کلیسا همچنین به عنوان بخشی از موزه های کرملین مسکو خدمت می کند .

کلیسای دوازده رسول مسکو
کلیسای دوازده رسول مسکو

کلیسای دوازده رسول را می توان یکی از جاذبه های مسکو دانست . این مثال منحصر به فرد از معماری اواسط قرن هفدهمی مسکو در مرکز پایتخت روسیه در مجموعه ای که در سال 1653 برای اقامت دائمی پاتریارک نیکون ساخته شده واقع گردیده است . کلیسای دوازده رسول سه سال بعد از ساخت به فیلیپ رسول اختصاص یافت . در واقع این کلیسا که به سبک روسی بنا شده بخشی از کاخ پاتریارک می باشد . این کلیسا با داخل کاملا بازسازی شده و نقاشی شده به سبک قرن هفدهم و همچنین حفظ دکور اصلی در مکان ها در شرایط عالی به سر می برد . 

Church of the Twelve Apostles Moscow
Church of the Twelve Apostles Moscow

طبقه همکف کلیسای دوازده رسول کرملین مسکو مختص خدمات خانگی بوده و طبقه دوم آن به بخش خصوصی پاتریارک نیکون اختصاص یافته است . در حالی که در طبقه اول این بنا اتاق های تشریفاتی جای دارد . سالن اصلی که میزبان جشن ها به افتخار تزار و همچنین مهمانان مهم دولتی و شوراهای کلیسای بوده در طبقه دوم واقع شده است . وسایل گرانبها ، جواهرات ، تجهیزات شکار تشریفاتی ، مبلمان قدیمی و اقلام گلدوزی کلیسا ارائه شده در این مکان توسط استادان روسی ، اروپایی و کشورهای شرقی ایجاد شده است . در کلیسای دوازده رسول روسیه به عنوان بخشی از موزه های کرملین مسکو آثاری ارزشمند و نفیس به نمایش گذاشته شده که از جمله مهمترین آن ها می توان به تصاویری از حواریون مسیح متعلق به قرن 12 میلادی ، تعدادی از تندیس های کلیساهای کرملین و همچنین آثار مربوط به مسیحیت اشاره نمود .

معروف ترین و زیباترین کلیساهای مسکو
معروف ترین و زیباترین کلیساهای مسکو

مشخصات کلیسای دوازده رسول مسکو

  • آدرس کلیسای دوازده رسول مسکو : Borovitskaya ulitsa , | Kremlin, Moscow, Russia 
  • ساعت بازدید از کلیسای دوازده رسول در مسکو : از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر – پنج شنبه ها تعطیل است
  • زمان ساخت کلیسای دوازده رسول شهر مسکو : 1653 میلادی
  • سبک معماری کلیسای تاریخی دوازده رسول مسکو : سبک روسی
  • موقعیت کلیسای دوازده رسول روسیه : میدان سرخ
کلیسای دوازده رسول کرملین مسکو
کلیسای دوازده رسول کرملین مسکو
جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری مسکو

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید