۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

موزه دایموند فاند مسکو

امتیاز به مطلب

در سفر به مسکو برخی ها تمام زمان خود را به بازدید از کاخ ها و کلیساها اختصاص می دهند در صورتی که مسکو دارای جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و مدرن متعددی است که دیدن آن ها خالی از لطف نخواهد بود . موزه ها از جمله جاذبه هایی هستند که در سفر به پایتخت روسیه نباید از بازدید آن ها غافل شد . چرا که این موزه ها به نوعی روایتگر تاریخ پر فراز و نشیب روسیه بوده و نکته هایی ارزشمند و عبرت آموز ارائه می دهند . یکی از موزه های جذاب پایتخت روسیه موزه دایموند فاند مسکو Diamond Fund Moscow است که در کاخ کرملین مسکو واقع شده است . دایموند فاند یا موزه صندوق الماس مسکو بدون شک یکی از مهمترین و بزرگترین کلکسیون های جهان است . قطعا این موزه برای گردشگران تور مسکو تابستان جذاب و جالب خواهد بود .

موزه دایموند فاند مسکو
موزه دایموند فاند مسکو

موزه دایموند فاند را می توان یکی از برترین موزه ها در مسکو دانست . این نمایشگاه در طبقه همکف اسلحه خانه کرملین واقع شده و بخشی از صندوق ملی کشور روسیه می باشد . در این موزه قطعات منحصر به فرد فلزات گرانبها ، سنگ های قیمتی تاریخی و هنری و همچنین مجموعه ای از جواهرات کم نظیر و اقلام ساخته شده از فلزات گرانبها و سنگ های قیمتی به نمایش در آمده است . در واقع صندوق الماس مجموعه ای منحصر به فرد از مصنوعات تاریخی ، اقلام جواهرات ، نمونه های نادر سنگ های قیمتی ، طلا و قطعات پلاتین است . دایموند فاند از معدود خزانه های جهان است که جواهرات تاج را نگهداری می کند .

Diamond Fund Moscow
Diamond Fund Moscow

جمع اوری اقلام موجود و ساخت این مجموعه در سال 1719 میلادی به دستور پیتر کبیر آغاز شد و در مکانی به نام اتاق الماس گردآوری شد . هدف وی از صدور این دستور حفظ اشیای در اختیار دولت بود . در زمان سلطنت سلسله رومانوف ، خزانه داری با جواهرات ارزشمند غنی شد و طیف وسیعی از اقلام و جواهرات مزین به سنگ های قیمتی در این دوران به خصوص زمان سلطنت الیزابت و کاترین دوم ساخته شدند . این کلکسیون در ابتدا در کاخ زمستانی سنت پترزبورگ نگهداری می شد اما با شروع جنگ جهانی اول این مکان خیلی زود تخلیه شد و آثار موجود در آن به کاخ کرملین مسکو و اسحله خانه انتقال یافت .

معروف ترین موزه های روسیه
معروف ترین موزه های مسکو

نمایشگاه موقت صندوق الماس در تاریخ 2 نوامبر سال 1967 میلادی همزمان با 50 امین سالگرد دولت شوروی در همان محل اسلحه خانه برپا شد . در این مناسبت تصمیم گرفته شد این نمایشگاه به مهمانانی که برای جشن به مسکو آمده بودند نمایش داده شود . قرار بود این نمایشگاه بعد از یک سال نمایش بسته شود و آثار ارزشمند آن برای ذخیره سازی به Gokhran بازگردانده شوند اما به دلیل محبوبیت این نمایشگاه تصمیم بر این شد این نمایشگاه به نمایشگاهی دائمی تبدیل گردد . این روزها موزه دایموند فاند یکی از محبوب ترین موزه ها و جاذبه های مسکو می باشد که بازدید از آن به گردشگران پیشنهاد می گردد . فقط توجه داشته باشید که بازدید از این موزه برای افراد بالای 6 سال امکان پذیر می باشد .

موزه صندوق الماس مسکو
نمایشگاه صندوق الماس مسکو

مشخصات موزه دایموند فاند مسکو

  • آدرس موزه دایموند فاند مسکو : Proyezd Proyektiruyemyy 813, Moskva, Russia, 125009
  • تلفن موزه دایموند فاند در مسکو : 4956292036 – 7+
  • وب سایت دایموند فاند مسکو : http://gokhran.ru/en/diamond-fund
  • ساعت کاری موزه Diamond Fund مسکو : برای بازدید از این موزه در تمامی روزهای هفته به غیر از پنج شنبه ها باید در تورهایی که هر 20 دقیقه از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 17:20 برگزار می گردد شرکت کرد
  • هزینه ورودی به نمایشگاه صندوق الماس مسکو : 500 روبل
  • مکان خرید بلیط ورودی دایموند فاند مسکو : مراجعه به دفتر بلیط No. 4 باغ الکساندر
  • نزدیک ترین ایستگاه مترو به موزه صندوق الماس مسکو : ایستگاه Alexandrovsky Sad
موزه های برتر مسکو
موزه های برتر مسکو
موزه دایموند فاند روسیه
موزه دایموند فاند در مسکو
جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری مسکو
دایموند فاند یا موزه صندوق الماس مسکو
دایموند فاند یا موزه صندوق الماس مسکو

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید