۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان

در میان شهرهای گرجستان گزینه هایی وجود دارند که به موجب جذابیت های خاص و ویژگی های منحصر به فرد به مقصدی ایده آل برای سفر تبدیل شده اند . شهر مستیا گرجستان با فاصله ای حدودا 456 کیلومتری از تفلیس یکی از زیباترین شهرهای گرجستان است . مستیا به عنوان یک شهر مرکزی در سوانتی در بخش شمال غربی گرجستان واقع شده است . این شهر در ارتفاع 1500 متری در میان کوه های قفقاز ساخته شده و بر طبق سرشماری سال 2014 میلادی 1973 نفر جمعیت دارد . شهر کوهستانی مستیا طبیعتی زیبا داشته و گزینه ای مناسب برای پیاده روی کوهستانی و کوهنوردی می باشد . در ادامه این مطلب لذت سفر قصد داریم جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان را برای علاقه مندان سفر به گرجستان معرفی کنیم . برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مستیا همراه ما باشید .

جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان
جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان

 

جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان

گردشگران تور گرجستان در سفر به شهر مستیا نگرانی از بابت محل اقامت نخواهند داشت چرا که در این شهر ، هتل ها و مهمان خانه هایی ایجاد شده که با قیمت های متفاوت محلی مناسب برای اقامت چند روزه می باشند . فرودگاه ملکه تامار به عنوان یکی از فرودگاه های گرجستان به شهر مستیا خدمت می کند . جاذبه های گردشگری گرجستان در شهر مستیا عبارتند از :

 

موزه تاریخ و قوم نگاری سوانتی

موزه تاریخ و قوم نگاری سوانتی Svaneti Museum of History and Ethnography یکی از جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان است که در سال 1936 میلادی راه اندازی شده است . در این موزه اشیای تاریخی منطقه سوانتی مانند حکاکی ها ، یک مجموعه از نسخ خطی ، سلاح های قرون وسطی ، زیور آلات نقره ای ، مسی و آهنی ، جواهرات ، سفال ، اقلام نساجی ، مصنوعات قوم نگاری زندگی باستانی در سوانتی و … به نمایش در آمده است .

موزه های مستیا
موزه های گرجستان

پیست اسکی هاتسوالی مستیا

پیست اسکی مدرن و مجهز هاتسوالی در فاصله 8 کیلومتری مستیا واقع شده و دارای سه مسیر برای اسکی بازان حرفه ای و مبتدی می باشد . اختلاف ارتفاع پایین ترین و بالاترین نقطه برای اسکی کردن در پیست Hatsvali گرجستان 482 متر می باشد . در هاتسوالی اسکی ریزورت گرجستان برای بالا رفتن یک اسکی لیفت ایجاد شده است .

پیست های اسکی منطقه سوانتی گرجستان
پیست های اسکی گرجستان

پیست اسکی تتنولدی سوانتی

تتنولدی بعد از پیست اسکی گودائوری گرجستان دومین پیست اسکی بزرگ این کشور است . پیست اسکی تتنولدی با قیمت مناسب و فرصت های فراوان اسکی بهشتی برای دوستداران ورزش های زمستانی و گردشگری است . کل مسیر این پیست اسکی گرجستان 25 کیلومتر است که طولانی ترین آن ها 9.5 کیلومتر درازا دارد . اختلاف ارتفاع پایین ترین و بالاترین نقطه برای اسکی کردن در پیست Tetnuldi گرجستان 900 متر می باشد .

جاذبه های گردشگری گرجستان
جاذبه های گرجستان

یخچال های چالادی

یخچال های چالادی Chaladi Glacier به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مستیا در دامنه های جنوبی کوه های قفقاز در منشا رودخانه مستیا – چالا واقع شده است . ارتفاع این یخچال طبیعی گرجستان 1850 متر است . یخچال چالادی مستیا تنها یخچالی است که در منطقه جنگلی گسترش یافته است . مسیر رفتن به چالادی که تقریبا 6 ساعت طول می کشد یکی از محبوب ترین مسیرهای پیاده روی در مستیا است . مسیر رفتن به چالادی صعب العبور نیست اما پر از گل و خاک است . برای کوتاه کردن زمان صعود به 1.5 ساعت ، می توان بخشی از مسیر تا بالای روستا را با تاکسی طی کرد .

جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان
جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان

موزه خانه میخائیل خگیانی مستیا

این موزه ، خانه شخصی کوهنورد معروف گرجی میخائیل خگیانی (1969 – 1932) است که این روزها به عنوان موزه مورد بازدید گردشگران تور گرجستان قرار می گیرد . در موزه خانه میخائل خگیانی مستیا Mikheil Khegiani House Museum مجموعه ای از تجهیزات ورزشی ، لباس ها ، عکس ها ، جوایز و هدایا متعلق به این کوهنورد به نمایش گذاشته شده است .

جاذبه های معروف مستیا
جاذبه های دیدنی مستیا

کوه اوشابا گرجستان

اوشابا یکی از قله های برجسته کوه های قفقاز است که در منطقه سوانتی واقع شده است . کوه اوشابا Mountain Ushba در بلندترین نقطه 4710 متر ارتفاع دارد . با اینکه بالا رفتن از کوه اوشابا از نظر تکنیکی و فیزیکی دشوار است اما تا کنون کوهنوردان زیادی موفق شده اند به این قله مرتفع صعود کنند . لازم به ذکر است که بهترین زمان صعود به کوه اوشابا گرجستان ماه های ژوئن ، جولای ، آگوست و سپتامبر می باشد .

کوه های گرجستان
جاذبه های معروف شهر مستیا گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید