۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

چشم اندازهایی نفس گیر و خیره کننده در مناطق معروف روسیه

روسیه با بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع از نظر وسعت بزرگترین کشور جهان است . این سرزمین اوراسیایی مملو از جاذبه های دیدنی و فوق العاده است که تعدادی از آنها با ویژگی های خاص و منحصر به فرد در دنیا کم نظیر و یا حتی بی نظیر می باشند . برخی از گردشگران تصور می کنند که با سفر به مسکو ، سنت پترزبورگ ، سوچی و دیگر شهرهای معروف روسیه توانسته اند برترین جاذبه های روسیه را ببینند در صورتی که چنین نیست و در این کشور مناطق بکری وجود دارند که روس ها به داشتنش بر خود می بالند . این مناطق معروف روسیه با چشم اندازهایی نفس گیر و خیره کننده برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به گشت و گذار در طبیعت و کشف مناطق بکر و جدید هستند جذاب خواهد بود . برای آشنایی با این مناطق همراه لذت سفر باشید .

چشم اندازهایی نفس گیر و خیره کننده در مناطق معروف روسیه
چشم اندازهایی نفس گیر و خیره کننده در مناطق معروف روسیه

مناطق معروف روسیه

با اینکه کشور روسیه در پهنه گسترده خود دارای مناطق زیبای متعددی است اما در این مطلب به معرفی هفت جایی که روس ها به داشتنش می بالند پرداخته شده است . این مناطق معروف روسیه عبارتند از :

 

دریاچه بایکال روسیه

دریاچه بایکال با شگفتی ها و جذابیت های خاص در سال 1996 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . این دریاچه قدیمی ترین دریاچه جهان و بزرگترین منبع آب شیرین در دنیاست . دریاچه بایکال روسیه با بیش از 1640 متر در ژرف ترین قسمت عمیق ترین دریاچه جهان نیز لقب گرفته است . این دریاچه شگفت انگیز از ماه ژانویه تا می یخ می بندد که در برخی از قسمت ها ضخامت یخ ها به 1.5 الی 2 متر می رسد . گردشگران تور روسیه در زمانی که دریاچه یخ می بندد علاوه بر استفاده از هوای تازه می توانند اسکی بر روی دریاچه یخ زده سورتمه سواری و در دیگر فصول ماهیگری ، شنا ، قایقرانی ، کوهنوردی و دوچرخه سواری را تجربه کنند .

هفت جایی که روس ها به داشتنش می بالند
هفت جایی که روس ها به داشتنش می بالند

دریای سیاه در روسیه

دریای سیاه Black Sea با وسعتی بیش از 436 هزار کیلومتر مربع توسط کشورهای ترکیه ، گرجستان ، روسیه ، اوکراین ، رومانی و بلغارستان احاطه شده است . این دریاچه بیش از 4300 کیلومتر خط ساحلی دارد که سهم کشور روسیه از کل طول سواحل دریای سیاه حدود 475 کیلومتر می باشد . سوچی یکی از بهترین شهرهای سرزمین تزارها در مجاورت دریای سیاه در روسیه است . این شهر با آب و هوایی متفاوت از اکثر بخش های روسیه برای تجربه تفریحات آبی و ساحلی در تابستان و اسکی در زمستان گزینه ای ایده آل و فوق العاده می باشد .

 7 مکان که ‌می توانید شاهد طبیت بی نظیر روسیه باشید
7 مکان که ‌می توانید شاهد طبیت بی نظیر روسیه باشید

دریاچه التون روسیه

دریاچه التون Lake Elton یکی از مناطق معروف روسیه است که در آن می توان شاهد طبیعت زیبای روسیه بود . التون یک دریاچه نمکی در منطقه ولگوگراد در جنوب غربی روسیه است که 150 کیلومتر مربع وسعت و 0.5 تا 0.7 متر عمق دارد . این دریاچه با قرار گیری در نزدیکی مرزهای قزاقستان از آب و هوایی تمیز برخوردار می باشد . بر طبق نظر بسیاری از مردم محلی این منطقه ، گل های دریاچه التون روسیه شفابخش بوده و برای درمان انواع بیماری ها مفید می باشد .

معروف ترین جاذبه های گردشگری روسیه
برترین جاذبه های گردشگری روسیه

آلتای در روسیه

یکی از 7 مکانی که ‌می توانید شاهد طبیعت بی نظیر روسیه باشید منطقه آلتای Altai در روسیه است . در این منطقه هر آنچه که یک گردشگر از طبیعت انتظار داشته باشد یافت می شود . آلتای روسیه مملو از پدیده ها و جاذبه های طبیعی ، چشم اندازهای خیره کننده ، آب و هوای تمیز ، دریاچه های رنگین ، گیاهان دارویی و کوه های متعدد است که ارزش دیدن دارد . بلوخا به عنوان بلندترین کوه آلتای تا سه اقیانوس فاصله ای مساوی دارد . این کوه به دلیل موقعیتش در میان روس ها به محور جهان و یا مرکز دنیا معروف شده است . از دیگر جاذبه های گردشگری روسیه در منطقه آلتای می توان به هفت دریاچه با 7 طیف رنگی مختلف از جمله سیاه اشاره نمود . این طیف رنگی زیبا به سبب آب های زلال دریاچه و رنگ صخره های موجود در زیر آب به وجود آمده است .

مناطق معروف روسیه
مناطق معروف روسیه

سیبری

سیبری Siberia در منطقه آسیایی روسیه واقع شده و حدود 60 درصد از وسعت روسیه را به خود اختصاص داده است . این منطقه دارای زمستان هایی بسیار سرد و تابستان هایی نسبتا داغ می باشد . بهترین راه گردشگران تور روسیه برای بازدید از زیبایی های این منطقه استفاده از راه آهن مخصوص این منطقه است . قطارهای این راه آهن مسیر 9 هزار کیلومتری را در مدت زمانی چهارده روزه طی کرده و در مناطق جذاب توقف می کند .

زیباترین و معروف ترین مناطق روسیه
زیباترین و معروف ترین مناطق روسیه

کامچاتکا

کامچاتکا Kamchatka یکی از معروف ترین مناطق روسیه است که عمده شهرتش به سبب دره آبفشان ها می باشد . دره آبفشان ها در جایی میان کوهستان نهفته شده که دسترسی به آن توسط بالگرد امکان پذیر می باشد . کامچاتکا منطقه ای در شرق دور روسیه است که از دریاچه های اسیدی ، آتشفشان ها ، کوهستان ها ، دره های سبز ، آبگرم ها و آبفشان ها تشکیل شده است . در واقع کامچاتکا یک سرزمین آتشفشانی در امتداد اقیانوس آرام است که در هنگام بازدید از آن باید مراقب دریاچه های اسیدی بود .

عجایب هفتگانه روسیه
دره آبفشان های از عجایب هفتگانه روسیه

شن زارهای چارسکی روسیه

از دیگر مکان هایی که در میان زیباترین جاذبه های طبیعی روسیه جای می گیرد می توان به شن زارهای چارسکی Charsky Sands اشاره نمود . این شن زارها به عنوان عجیب ترین صحرای زمین با وسعتی حدود 50 کیلومتر مربع توسط جنگل ها ، کوه ها و رودخانه های احاطه شده است . در واقع وجود این پدیده های طبیعی در کنار یکدیگر ترکیبی فوق العاده و شگفت انگیز به وجود آورده است . بهار و پاییز بهترین زمان بازدید از این منطقه و زیبائی های آن می باشد .

طبیعت خیره کننده روسیه
طبیعت روسیه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید