۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

معروفترین معابد بانکوک که باید دید

معروفترین معابد بانکوک که باید دید
امتیاز به مطلب

در سفر به آسیای شرقی اغلب می شنویم که باید از معابد دیدن کنیم . مخصوصا اگر راهی تایلند باشید ، شمار زیادی معبد وجود دارد که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید . بانکوک از شهرهایی است که معابد باشکوهی دارد که از دلایل جذب توریست های تور بانکوک هستند . این شهر دارای 400 معبد است و مسلما نمیتوانید از همه آنها دیدن کنید . در این مقاله معروفترین معابد بانکوک را معرفی کرده ایم . آنها را در لیست بایدهای سفرتان بنویسید . 

 

معبد پو بانکوک – Wat Pho

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

پو قدیمی ترین و بزرگترین معبد در بانکوک است . وات پو ، احتمالا یکی از معروف ترین معابد در تمام تایلند است . از آنجایی که مجسمه بودا با ارتفاع 46 متری در مرکز این معبد نشسته است ، این معبد اغلب به عنوان معبد بیدار بودا نیز شناخته می شود . این معبد در جنوب کاخ سلطنتی بزرگ واقع شده است و شما می توانید یک روز کامل را برای کاوش در این منطقه تاریخی باستانی صرف کنید . علاوه بر بودای غول پیکر ، این معبد با گنجینه های زیبا تزئین شده است که ارزش بازدید را دارد . حتی می توانید یک ماساژ تایلندی با کیفیت و قیمت ارزان نیز در این معبد انجام دهید . هزینه ورودی ฿ 100 (حدود 3 دلار) می باشد .

 

معبد آرون بانکوک – Wat Arun

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

وات آرون یا معبد سحر، شامل پنج برج ها است که تصویرش در کنار رودخانه چائو پرایا بی نظیر است . بودای خفته ، که در حال حاضر در معبد پو است ، در ابتدا در معبد آرون بوده است . گفته می شود پادشاه تاکسین و ناوگان سلطنتی او برای استراحت در سپیده دم به این معبد آمده اند و پس از آن معبد را به عنوان یک معبد سلطنتی تعیین کرد . این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که از تراس هایی که با کاشی های سرامیکی و قطعات رنگی پرسلن تزئین شده است ، به این معبد بروند . هزینه ورودی معبد آرون بات 50 (حدود 1.50 دلار) می باشد .

 

معبد ساکت بانکوک – Wat Saket

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

وات ساکت ، یا معبد کوه طلایی در بالای یک تپه قرار دارد که دور از شلوغی و جنب و جوش بانکوک قرار دارد . در داخل سالن این معبد تعدادی از نقاشی های بودایی را خواهید دید . این معبد معروف ترین معبد کوه طلایی است که بالاتر از بقیه معابد قرار دارد . با صعود از کوه طلایی می توانید از این معبد دیدن کنید ولی توجه کنید در فصول گرم این کار بسیار سخت است . یک کلیسا و کتابخانه نیز برای بازدید کنندگان وجود دارد . ورودی معبد رایگان است .

 

معبد سوتات بانکوک – Wat Suthat

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

بسیاری از گردشگران وات سوتات را با تاب قرمز غول پیکری که در جاده قرار دارد ، می شناسند .ساخت تاب غول آسا به سال 1784 بازمی گردد ، اما در سال 2004 جایگزین شد . علاوه بر این تاب ، معبد خود نیز دارای نقاشی های دیواری بی نظیر و معماری چشمگیری است . این معبد از محبوب ترین جاذبه های بانکوک به شمار می رود . 

 

معبد ترایمیت – Wat Traimit

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

معبد ترایمیت واقع در شهر چینی ها قرار دارد . این معبد در برنامه سفر همه گردشگران تور تایلند قرار دارد . در داخل معبد ، مجسمه بودایی شش تنی از طلا را خواهید دید . این مجسمه بزرگترین مجسمه طلایی در جهان است که 3 متر ارتفاع دارد . گفته شده است که ارزش فعلی این مجسمه بیش از 250 میلیون دلار است . هزینه ی ورودی معبد 40 بات می باشد .

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید