۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

معروفترین معابد بانکوک که باید دید

در سفر به آسیای شرقی اغلب می شنویم که باید از معابد دیدن کنیم . مخصوصا اگر راهی تایلند باشید ، شمار زیادی معبد وجود دارد که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید . بانکوک از شهرهایی است که معابد باشکوهی دارد که از دلایل جذب توریست های تور بانکوک هستند . این شهر دارای 400 معبد است و مسلما نمیتوانید از همه آنها دیدن کنید . در این مقاله معروفترین معابد بانکوک را معرفی کرده ایم . آنها را در لیست بایدهای سفرتان بنویسید . 

 

معبد پو بانکوک – Wat Pho

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

پو قدیمی ترین و بزرگترین معبد در بانکوک است . وات پو ، احتمالا یکی از معروف ترین معابد در تمام تایلند است . از آنجایی که مجسمه بودا با ارتفاع 46 متری در مرکز این معبد نشسته است ، این معبد اغلب به عنوان معبد بیدار بودا نیز شناخته می شود . این معبد در جنوب کاخ سلطنتی بزرگ واقع شده است و شما می توانید یک روز کامل را برای کاوش در این منطقه تاریخی باستانی صرف کنید . علاوه بر بودای غول پیکر ، این معبد با گنجینه های زیبا تزئین شده است که ارزش بازدید را دارد . حتی می توانید یک ماساژ تایلندی با کیفیت و قیمت ارزان نیز در این معبد انجام دهید . هزینه ورودی ฿ 100 (حدود 3 دلار) می باشد .

 

معبد آرون بانکوک – Wat Arun

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

وات آرون یا معبد سحر، شامل پنج برج ها است که تصویرش در کنار رودخانه چائو پرایا بی نظیر است . بودای خفته ، که در حال حاضر در معبد پو است ، در ابتدا در معبد آرون بوده است . گفته می شود پادشاه تاکسین و ناوگان سلطنتی او برای استراحت در سپیده دم به این معبد آمده اند و پس از آن معبد را به عنوان یک معبد سلطنتی تعیین کرد . این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که از تراس هایی که با کاشی های سرامیکی و قطعات رنگی پرسلن تزئین شده است ، به این معبد بروند . هزینه ورودی معبد آرون بات 50 (حدود 1.50 دلار) می باشد .

 

معبد ساکت بانکوک – Wat Saket

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

وات ساکت ، یا معبد کوه طلایی در بالای یک تپه قرار دارد که دور از شلوغی و جنب و جوش بانکوک قرار دارد . در داخل سالن این معبد تعدادی از نقاشی های بودایی را خواهید دید . این معبد معروف ترین معبد کوه طلایی است که بالاتر از بقیه معابد قرار دارد . با صعود از کوه طلایی می توانید از این معبد دیدن کنید ولی توجه کنید در فصول گرم این کار بسیار سخت است . یک کلیسا و کتابخانه نیز برای بازدید کنندگان وجود دارد . ورودی معبد رایگان است .

 

معبد سوتات بانکوک – Wat Suthat

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

بسیاری از گردشگران وات سوتات را با تاب قرمز غول پیکری که در جاده قرار دارد ، می شناسند .ساخت تاب غول آسا به سال 1784 بازمی گردد ، اما در سال 2004 جایگزین شد . علاوه بر این تاب ، معبد خود نیز دارای نقاشی های دیواری بی نظیر و معماری چشمگیری است . این معبد از محبوب ترین جاذبه های بانکوک به شمار می رود . 

 

معبد ترایمیت – Wat Traimit

معروفترین معابد بانکوک
معروفترین معابد بانکوک

معبد ترایمیت واقع در شهر چینی ها قرار دارد . این معبد در برنامه سفر همه گردشگران تور تایلند قرار دارد . در داخل معبد ، مجسمه بودایی شش تنی از طلا را خواهید دید . این مجسمه بزرگترین مجسمه طلایی در جهان است که 3 متر ارتفاع دارد . گفته شده است که ارزش فعلی این مجسمه بیش از 250 میلیون دلار است . هزینه ی ورودی معبد 40 بات می باشد .

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید