۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

نکاتی در مورد شهر ممنوعه چین و دلیل ممنوع بودن آن

نکاتی در مورد شهر ممنوعه چین و دلیل ممنوع بودن آن
امتیاز به مطلب

شهر ممنوعه در پکن قرار دارد . این منطقه یکی از معروف ترین جاذبه های چین محسوب می شود. شهر ممنوعه درواقع تشکیل شده از قصرهای بسیار زیبا که پادشاهان سلسله های مختلف چین در ان زندگی می کردند. از انجایی که ورود افراد عادی به این شهر ممنوع بوده و فقط خاندان سلطنتی اجازه ورود به این شهر را داشته اند نام این شهر را شهر ممنوعه گذاشته اند. تعداد زیادی از گردشگران تور چین برای بازدید به این شهر می روند.

چرا به پکن شهر ممنوعه می گویند
چرا به پکن شهر ممنوعه می گویند

در سال ۱۴۰۶ میلادی امپراطور مینگ دستور داد تا این شهر ساخته شود. این مجموعه ی عظیم با قصرهای باشکوه به مدت ۱۴ سال ساخته شد . و محل زندگی امپراطوری های چین قرار گرفت. بعد از امپراطور مینگ بیشتر از ۲۰ امپراطور در این شهر زندگی کرده و پادشاهی کشور چین را به عهده داشتند. توصیه می کنیم در سفر با تور پکن بازید از شهر ممنوعه را از دست ندهید.

Forbidden City
Forbidden City

 

این مجموعه عظیم و زیبا در مساحتی حدود ۷۲ هکتار ساخته شده و دیوار ۱۰ متری دور تا دور ان کشیده شده و برای حفاظت از محل اقامت امپراطور دور تا دور دیوار نیز رودخانه ای قرار گرفته است. رنگ ها و تزئینات بکار رفته شده در این شهر گویای داستان ها و افسانه های قدیمی می باشد . بیش از یک میلیون کارگر برای ساخت این شهر تلاش کردند و مصالح به کار گرفته شده برای ساختن این قصرها از راه های دور به این نقطه اورده شده است.

شهر ممنوعه چین
شهر ممنوعه چین

معماری منحصر به فرد در این شهر فرهنگ مردم چین و عقاید انها و همچنین هوش مردم چین را به نمایش می گذارد. زمانی که وارد این شهر می شود ابتدا با سه قصر معروف روبرو می شود که در انها مراسم های بزرگ برگزار میشده نام این سه قصر قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو می باشد.که دارای معماری بسیار منحصر به فرد و باشکوهی می باشد. که خیره کننده است. در سفر به کشور چین و بازدید از آثار اریخی این کشور با تصویر اژدها بسیار روبرو می شود چرا که اژدها در فرهنگ چینی ها جایگاه ویژه ای داشته است.

شهر ممنوعه چین
شهر ممنوعه چین

قصرهایی که در شهر ممنوعه وجود دارند به ۲ بخش تقسیم می شود قسمتی برای اجرای مراسم های مهم مانند قصرهای تای حه، چون حه و بایو حه این قصرها با سنگ مرمر سفید رنگ دیده می شوند و بر روی پایه ۸ متری قرار دارند. قسمت انتهایی این شهر محل اقامت خانوم های دربار و انجام امور سیاسی بوده که دربار درونی نام دارد. و قسمت دیگری از شهر نیز قصرهای کونین، چیان چینگ، باغ امپراطوری قرار داشته که زندگی روزمره در ان وجود داشته است. البته با گذشت زمان و وقوع جنگ های مختلف بسیاری از قصرها نابود شده و در برخی موارد خرابه هایی از قصرها به چشم می خورد.

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید