۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

میوه های خوشمزه عجیب مالزی

همان طور که شما را با غذاهای مالزی آشنا کردیم در این مطلب قصد داریم میوه های خوشمزه عجیب مالزی را به شما معرفی کنیم . این میوه ها در مناطق حاره ای پیدا می شوند و شاید نه اسمشان را شنیده باشید و نه تا بحال آنها را دیده باشید . این نوع میوه ها در مالزی هم به صورت کیلویی هم دونه ای فروخته می شود . توصیه می کنیم در سفر به مالزی طعم این میوه ها را حتما بچشید .

دراگون فروت

علاوه بر ظاهر زیبا بسیار خوش طعم نیز می باشد . پوست این نوع میوه خوردنی نمی باشد و هر چه دراگون قرمز تر باشد رسیده تر است . دونه های سیاه داخل میوه قابل خوردن می باشد و دراگون میوه ی درخت کاکتوس است که نام دیگر آن میوه ی درخت اژدها می باشد . طعم این میوه شبیه به طعم کیوی می باشد که شربت آن نیز وجود دارد  .

دراگون فروت
دراگون فروت

دریان

این نوع میوه ی استوایی بوی بسیار بدی دارد و به بوی جهنم مشهور است نگهداری این میوه در هتل ها و یا داخل تاکسی ها ممنوع شده است . اما گوشت سفید داخل این میوه بسیار خوش طعم می باشد .

دریان
دریان

دوکانگ یا میوه چشم گربه ای

رنگ این میوه قهوه ای مایل به زرد است . و اندازه ی دانه های انگور را دارد . این میوه ابدار و خوشمزه می باشد. شاید در هنگام جویدن این میوه دهانتان تلخ شود . این میوه طعم ترش و شیرین دارد .

دوکانگ یا میوه چشم گربه ای
دوکانگ یا میوه چشم گربه ای

جک فروت

میوه ی معروفی نمی باشد . و بسیار بزرگ است اندازه ی آن حدود 90 سانتی متر در 50 سانتی متر می باشد . و حدود 35 کیلو وزن دارد . این میوه عموما در کنار جاده ها به فروش میرسه . گردشگران جک را با دریان اشتباه می گیرند . چرا که هم شبیه به ان است و هم بوی بدی دارد .

جک فروت
جک فروت


انبه (منگو)

این میوه پادشاه میوه های استوایی می باشد که دارای 2 رنگ زرد و سبز است . . نگ سبز این میوه شیرین تر و ابدار تر است . انبه سرشار از ویتامین آ می باشد . محققان بر این باورند که این میوه می تواند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را در انسان کاهش دهد. این نوع میوه برای جلوگیری از سرماخوردگی نیز بسیار مناسب است . منگو را می توانید به شکل خام یا پخته استفاده کنید .

انبه (منگو)
انبه (منگو)

منگوستین

این میوه همانند دریان از میوه های بومی مالزی می باشد و اندازه ی یک توپ تنیس است . بسیاری از مردم اعتقاد دارند که منگوستین بهترین میوه ی گرمسیری در دنیا می باشد . بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی این میوه محققان متوجه شده اند که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و باعث ارتقاء سطح ایمنی بدن می شود و در مبارزه با بیماری سرطان بسیار خوب عمل می کند .

منگوستین
منگوستین

پاپایا

یکی از معروف ترین میوه های استوایی پاپایا می باشد . که داروهای فراوانی برای پوست ، معده ، روده و … از آن تهیه می شود . همه ی قسمت های این میوه ارزش دارویی دارد . این میوه در سمت جنوب ایران نیز پیدا می شود و به آن خربزه درختی می گویند . رنگ این میوه نارنجی پررنگ می باشد و طعم شیرینی دارد . این میوه در خوانواده خربزه و هندوانه قرار می گیرد.

پاپایا
پاپایا

آناناس

این میوه در مالزی بسیار فراوان است و دارای آنزیمی می باشد که به هضم پروتئین کمک می کند .این میوه سرشار از ویتانین آ و ث  می باشد . شکر های طبیعی در آناناس منبع خوبی برای انرژی است . خوردن ای ن میوه به رفع یبوثت ، فشار خون بالا ، کرم های روده و حالت تهوع کمک می کند .

آناناس
آناناس

پاملو

این میوه در چندان مشهر نمی باشد . از میوه های استوایی است که اندازه ی توپ فوتبال دارد . و طعمی شبیه به گریپفروت دارد.

پاملو
پاملو

رامبوتان

رامبوتان به معنی میوه ی مودار می باشد . این میوه دارای موهایی به رنگ قرمز و زرد می باشد . به اندازه ی تخم مرغ می باشد و درون آن سفید و آبدار و شیرین است .

رامبوتان
رامبوتان

استارفروت

این میوه به رنگ سبز و زرد می باشد که ظاهر آن شبیه به ستاره است . این میوه بسیار ابدار خوشمزه و ارزان می باشد . این میوه در واقع در کشور سریلانکا بوده و به کشورهای دیگر آورده شده . این میوه دارای رنگ ها  و طعم های مختلفی می باشد . طعم ترش و شیرین دارد و دارای ویتامین های آ ، سی و فیبر می باشد . به تازگی این میوه در بین آمریکایی ها و کانادایی ها رواج پیدا کرده است .

استارفروت
استارفروت

آوکادو

آوکادو میوه نمی باشد بلکه نوعی سبزی سرشار اط مواد نغذی است . این سبزی را باید خام خود چرا که بعد از پختن تلخ می شود . این میوه شبیه به گردو نرسیده می باشد .

آوکادو
آوکادو

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید