۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

موزه هنرهای معاصر مسکو

موزه ها از برترین جاذبه های روسیه به شمار می ایند . در شهرهای مختلف سرزمین پهناور روسیه موزه های مختلفی وجود دارد که در سفر به این کشور می توان از آن ها بازدید نمود . یکی از موزه های روسیه ، موزه هنرهای معاصر مسکو Garage Museum of Contemporary Art Moscow است که در سال 2008 میلادی به همت داشا ژووکوا به عنوان یک پروژه غیرانتفاعی بنیاد IRIS تاسیس شده است . موزه گاراژ هنرهای معاصر که با نام موزه گاراژ نیز شناخته می شود در حال حاضر در پارک فرهنگی و تفریحی گورکی در مسکو واقع شده و در تمامی روزهای هفته از ساعت 11 صبح تا 10 شب پذیرای علاقه مندان به هنر می باشد .

موزه هنرهای معاصر مسکو
موزه هنرهای معاصر مسکو

موزه هنرهای معاصر را می توان یکی از برترین موزه ها در مسکو دانست . این موزه ، خانه دائمی یک کلکسیون در حال گسترش هنر مدرن و معاصر است . این موزه همچنین در طول سال دارای نمایشگاه های ویژه می باشد . مجموعه موزه براساس کلکسیون خصوصی داشا ژووکوا و رومن آبراموویچ تاسیس شده است . گفته می شود مجموعه موزه اولین آرشیو در روسیه است که بر تاریخ هنر معاصر روسی از سال 1950 تا کنون فوکوس کرده است . این موزه ابتدا در گاراژ اتوبوس Bakhmetevsky که توسط معمار سازنده کنستانتین ملنیکوف طراحی شده بود در فضایی به وسعت 8500 فوت مربع برپا شد . این موزه در سال 2012 به جایگاه موقتی که توسط Shigeru Ban در پارک گورکی طراحی شده بود نقل مکان کرد . سه سال بعد نیز در ژوئن 2015 میلادی به طور رسمی در محل دائمی و فعلی خود بازگشایی شد .

Garage Museum of Contemporary Art Moscow
Garage Museum of Contemporary Art Moscow

ساختمان فعلی موزه با مساحت 5400 متر مربع توسط کول هاس ، معمار برجسته و مشهور هلندی طراحی شده و برای ساخت آن هزینه ای حدود 27 میلیون دلار صرف شده است . نمایش روند و تحولات فرهنگی روس ها از گذشته تا کنون هدف اصلی راه اندازی موزه گاراژ هنرهای معاصر روسیه در مسکو است . در این موزه برای تحقق یافتن این هدف ارزشمند از هنرهایی چون نقاشی و هنرهای تجسمی استفاده شده است . در واقع این موزه به عنوان یک محل اصلی برای نمایشگاه ها ، مناسبت ها ، تحقیقات هنری و انتشارات با هدف نشان دادن تحولات جاری در فرهنگ روسی و بین المللی و ایجاد فرصت هایی برای گفتگوی عمومی در مسکو خدمت می کند . امروزه گردشگران تور مسکو تابستان با بازدید از این موزه می توانند با سبک هنرهای معاصر روسی آشنا شوند .

معروف ترین موزه های مسکو
موزه های معروف مسکو

مشخصات موزه هنرهای معاصر مسکو

  • آدرس موزه هنرهای معاصر مسکو : Krymskiy Val St., 9/32, Moscow 119049, Russia
  • تلفن موزه هنرهای معاصر در مسکو : 4956450520 – 7+
  • وب سایت موزه Contemporary Art مسکو : https://garagemca.org/en
  • ساعت بازدید از موزه گاراژ هنرهای معاصر مسکو : همه روزه از ساعت 11 صبح تا 10 شب . بلیط فروشی تا نیم ساعت قبل از بسته شدن موزه ادامه دارد
  • قیمت بلیط موزه گاراژ هنر معاصر مسکو : بزرگسالان 300 روبل – دانشجویان 18 تا 25 سال 150 روبل – کودکان 11 تا 17 سال 100 روبل – کودکان زیر 10 سال رایگان
  • سال تاسیس موزه گاراژ هنرهای معاصر در مسکو : 2008 میلادی
  • موقعیت موزه هنر معاصر مسکو : پارک فرهنگی و تفریحی گورکی
موزه گاراژ هنرهای معاصر مسکو
موزه گاراژ هنرهای معاصر مسکو
جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری مسکو
موزه های دیدنی مسکو
جذاب ترین موزه های مسکو

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید