۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

زیباترین و معروف ترین پارک های ملی گرجستان

امتیاز به مطلب

طبیعت زیبا و چشم اندازهای خیره کننده از مشخصه های گرجستان می باشد . این کشور که در منطقه قفقاز واقع شده یکی از بهترین مقاصد برای عاشقان طبیعت محسوب می گردد . از جمله جاذبه های طبیعی گرجستان می توان به وجود چندین پارک ملی و منطقه محافظت شده در جای جای این کشور 70 هزار کیلومتر مربعی اشاره نمود . در این پارک های زیبا و دیدنی گردشگران تور گرجستان علاوه بر لذت بردن از زیبائی های طبیعی و استشمام هوای تازه ایده های نابی برای عکاسی خواهند یافت . پارک های ملی کشور گرجستان از تنوع گیاهی و جانوری بالایی برخوردار می باشند که برای علاقه مندان به طبیعت گردی جالب و جذاب خواهد بود . این مطلب از لذت سفر به معرفی زیباترین و معروف ترین پارک های ملی گرجستان اختصاص یافته است با ما همراه باشید تا در مورد این پارک ها بیشتر بدانید .

زیباترین و معروف ترین پارک های ملی گرجستان
زیباترین و معروف ترین پارک های ملی گرجستان

پارک ملی تفلیس – Tbilisi National Park

پارک ملی تفلیس یکی از پارک های ملی معروف گرجستان است که در فاصله 25 کیلومتری شمال تفلیس واقع شده است . این پارک با اختصاص 243 کیلومتر مربع از وسعت گرجستان به خود در سال 1973 به عنوان یک پارک ملی به منظور حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری و همچنین تحقیق و پژوهش معرفی شده است . پارک ملی تفلیس یکی از قدیمی ترین پارکهای ملی گرجستان محسوب می گردد . گردشگران تور تفلیس در هنگام گشت زنی در این منطقه محافظت شده علاوه بر زیبائی های طبیعی با 3 صومعه دیدنی جیواری ، زدازنی و سنت جرج مواجه می شوند که بازدید از این اماکن برای آنان خالی از لطف نخواهد بود .

پارک تفلیس
پارک های تفلیس

پارک ملی خاراگولی برجومی – Borjomi-Kharagauli National Park

پارک ملی برجومی – خاراگائولی یکی از دیگر از بهترین پارک های ملی گرجستان است که با 851 کیلومتر مربع وسعت در بخش مرکزی این کشور واقع شده است . پارک ملی برجومی در سال 2001 به صورت رسمی افتتاح شده است . طبیعت گردی در این منطقه برای خانواده ها و تمامی گروه های سنی مناسب می باشد . پارک ملی خاراگولی گرجستان مکانی ایده آل برای پیک نیک ، پیاده روی و عکاسی است . بهترین زمان برای رفتن به این پارک و بهره مندی از مسیرهای پیاده روی و لذت بردن از زیبائی های مثال زدنی آن اواخر فصل بهار و تابستان می باشد .

زیباترین پارکهای ملی گرجستان
زیباترین پارک های ملی گرجستان

پارک ملی توشتی گرجستان – Tusheti National Park Georgia

پارک ملی توشتی از دیگر جاذبه های گرجستان است که با داشتن گونه های گیاهی و جانوری متنوع در قسمت شرقی سرزمین گرجی ها واقع شده است . این پارک به سبب قرار گیری در منطقه کوهستانی توشتی محل مناسبی برای طبیعت گردی ، پیاده روی و کوهنوردی علی الخصوص در تابستان ها می باشد . زیبائی و جذابیت پارک ملی توشتی فاصله بیش از 200 کیلومتری آن از پایتخت گرجستان را جبران می کند . این منطقه حفاظت شده با وسعتی بیش از 83 هزار هکتار شامل دیدگاه های چشم نواز ، پستی ها و بلندی ها ، کوه های سربرافراشته با قله های برفی ، تپه های سرسبز و دره های عمیق می باشد .

برترین جاذبه های گردشگری گرجستان
برترین جاذبه های گردشگری گرجستان

پارک ملی واشلوانی گرجستان – Vashlovani National Park Georgia

از دیگر جاذبه های طبیعی گرجستان می توان به پارک ملی واشلوانی اشاره نمود . این پارک که حدود 84 کیلومتر مربع وسعت دارد از نظر گونه های گیاهی و خاک به مانند دیگر پارک های ملی کشور گرجستان نبوده و بیشتر به مناطق بیابانی شباهت دارد . پارک ملی Vashlovani گرجستان در قسمت جنوب شرقی این کشور قرار گرفته و از آب و هوایی خشک و بیابانی برخوردار می باشد . منطقه محافظت شده واشلوانی در سال 1935 میلادی تاسیس شده و زیبائی های آن در فصل های بهار و پاییز بسیار چشم نواز می باشد .

زیباترین جاذبه های طبیعی گرجستان
محبوب ترین جاذبه های طبیعی گرجستان

پارک ملی متیرالا گرجستان – Mtirala National Park Georgia

متیرالا از دیگر پارک های ملی زیبای گرجستان است که با بافتی جنگلی در منطقه آجارا واقع شده است . این پارک ملی حدود 16 هزار هکتار وسعت دارد . موقعیت متیرالا در غرب قفقاز کوچک بین دریای سیاه و کوه های آجارا موجب شده این پارک یکی از مرطوب ترین مناطق گرجستان باشد . متوسط بارش سالانه در پارک ملی Mtirala بیش از 4500 میلی متر می باشد . خرس قهوه ای ، گراز وحشی و گوزن از معروف ترین گونه های جانوری موجود در متیرالا به شمار می ایند .

مناطق محافظت شده گرجستان
مناطق محافظت شده گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید