۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در تفلیس

گردشگران برای رفت و آمد در تفلیس چندین گزینه پیش رو دارند که با توجه به مسیر ، زمان و بودجه می توانند یکی را برای سفرهای درون شهری خود انتخاب کنند . تاکسی ، اتوبوس ، مینی بوس و مترو برای گشت و گذار در پایتخت گرجستان کاربرد دارند . برای استفاده از تمامی وسایل حمل و نقل به جز تاکسی باید بلیت الکترونیکی که به مبلغ 2 لاری در ایستگاه های مترو عرضه می شود را تهیه نمود . این کارت بلیت ها در ایستگاه های مترو و دستگاه های موجود در سطح شهر قابل شارژ به مقدار دلخواه هستند . همراه داشتن نقشه تفلیس را در سفرهای درون شهری فراموش نکنید .

رفت و آمد در تفلیس
رفت و آمد در تفلیس

حمل و نقل عمومی در تفلیس

همانگونه که بیان شد گردشگران تور تفلیس برای جابجایی در این شهر می توانند از مترو ، تاکسی ، اتوبوس و مینی بوس استفاده کنند . در ادامه توضیحی مختصر در مورد انواع حمل و نقل و هزینه استفاده از آن ها ارائه شده است .

حمل و نقل عمومی در تفلیس
حمل و نقل عمومی در تفلیس

مترو تفلیس

متروی تفلیس با اینکه قدیمی است و قدمتی بیش از 50 سال دارد اما هنوز هم نقشی موثر در رفت و آمد در تفلیس و جابجایی مسافر ایفا می کند . این شهر دو خط مترو و 21 ایستگاه دارد که نقاط مهم شهر را به یکدیگر متصل می کند . متروی شهر تفلیس روزانه از 6 صبح شروع به فعالیت می کند و تا نیمه شب نیز به کار خود ادامه می دهد . توجه داشته باشید که برای استفاده از مترو باید بلیت الکترونیکی داشته باشید با هر بار کارت زدن در هنگام ورود به مترو نیم لاری از شارژ کارت کم می شود .

متروی تفلیس
متروی تفلیس

تاکسی

در سطح شهر تفلیس تاکسی به وفور دیده می شود . گردشگران برای بازدید از جاذبه های تفلیس و سفر از نقطه ای به نقطه دیگر می توانند از این تاکسی ها استفاده کنند . بهتر است بدانید که تاکسی های تفلیس غالبا تاکسی متر ندارند لذا هنگام سوار شدن در مورد کرایه به توافق برسید . نرخ تاکسی ها برای هر مسیر متفاوت است اما معمولا برای مسافت های کوتاه 4 تا 5 لاری و برای مسافت های طولانی 10 لاری و گاهی بیشتر دریافت می شود .

اتوبوس و مینی بوس

از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی پرکاربرد در تفلیس می توان به اتوبوس ها و مینی بوس ها اشاره نمود . در این نوع ناوگان درون شهری هزینه سفر مقرون به صرفه است و اتوبوس ها نیم لاری و مینی بوس ها 40 تا 80 تتری از مسافران دریافت می کنند . در ایستگاه های اتوبوس تابلوهایی نصب شده که در ان ها مبدا و مقصد اتوبوس های عبوری از ایستگاه و همچنین ساعت ورود اتوبوس بعدی نمایش داده می شود .

خط ویژه گرجستان
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۱ ۴ ۱

سفارتخانه گرجستان

سفارت ترکیه در گرجستان

نام سفیر : ایوسب چاخواشویلی

آدرس : خیابان پاسداران-گلستان دوم-پلاک ۹۲

تلفن : 22764129 - 22782389

فکس : 22542692

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید