۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

آبشارهای زیبای گرجستان

امتیاز به مطلب

کشور گرجستان علاوه بر داشتن جاذبه های تاریخی و کلیساهای عجیب و غریب از نظر جاذبه های طبیعی نیز غنی بوده و طبیعت آن یکی از اصلی ترین دلایل سفر به گرجستان به شمار می اید . در واقع این کشور به داشتن طبیعت زیبا و حیرت انگیز بر خود می بالد . طبیعت گرجستان شامل کوه های سر به فلک کشیده ، رودخانه های خروشان و آرام ، پارک های ملی ، دشت ها و دره های زیبا ، جنگل های سرسبز و … می باشد . قبلا در سایت لذت سفر بزرگترین و مهم ترین رودخانه های گرجستان معرفی شده است در این مطلب نیز قصد داریم دوستداران طبیعت را با آبشارهای زیبای گرجستان آشنا سازیم تا در صورت علاقه مندی در سفر به گرجستان از آن ها و مناطق زیبای اطرافشان دیدن کنند . منحصر به فردترین ، شگفت انگیزترین و زیباترین آبشارهای گرجستان در ادامه آورده شده است .

آبشارهای زیبای گرجستان
آبشارهای زیبای گرجستان

معرفی آبشارهای زیبای گرجستان

آبشار ماخونتستی

منطقه کوهستانی آجارا در جنوب غربی گرجستان به سبب همجواری با دریای سیاه ، طبیعت زیبا و آثار تاریخی متعدد می تواند برای گذراندن تعطیلات تابستانی مناسب باشد . باتومی مهمترین شهر منطقه آجارا است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از نقاط گرجستان و جهان می باشد . اگر به این شهر ساحلی گرجستان سفر کردید آبشار زیبای ماخونتستی Makhuntseti Waterfall را فراموش نکنید . این ابشار در فاصله 30 کیلومتری باتومی واقع شده و یکی از بلندترین آبشارهای آجارا محسوب می گردد . گردشگران با استفاده از هر وسیله ای که در مسیر روستای کدا فعالیت دارد می تواند خود را به این آبشار زیبا که از ارتفاع 20 متری سقوط می کند برسانند . در طول مسیر تا رسیدن به آبشار ماخونتستی می توان از صدای آب و چشم اندازهای زیبا لذت برد . پیشنهاد می گردد اگر به این منطقه سفر کردید حتما از پل ماخونتستی باتومی نیز دیدن کنید .

زیباترین آبشارهای گرجستان
زیباترین آبشارهای گرجستان

آبشار گولتی

گولتی Gveleti Waterfall از دیگر جاذبه های طبیعی گرجستان است که در منطقه کازبگی در 7 کیلومتری شهر استپانتسمیندا در نزدیکی روستای گولتی واقع شده است . اگر فرصتی برای بازدید از این منطقه یافتید پیشنهاد می گردد حتما سری به آبشار گولتی بزنید . مسیر این آبشار زیبای گرجستان از روستای نیمه متروک گولتی آغاز می شود و شما برای رسیدن به این آبشار از ییلاقات زیبا خواهید گذشت و از مسیر باریک به دره گولتی صعود خواهید کرد . بعد از دور زدن صخره ها آبشار گولتی پیش روی شماست . آب این آبشار از گلوگاه کوه کازبگ از ارتفاع 25 متری سقوط کرده و به دو جریان تقسیم می شود .

معروف ترین آبشارهای گرجستان
آبشارهای معروف گرجستان

آبشار گورجنیانی

آبشار گورجنیانی Gurgeniani Waterfall یکی از جاذبه های گرجستان است که در منطقه کاختی در شرق گرجستان واقع شده است . این آبشار که از قدرتمندترین ابشارهای گرجستان به شمار می اید جواهر ذخیره گاه طبیعی لاگودخی است . آب این آبشار از رودخانه Ninos Khevi آمده و از ارتفاع 40 متری می ریزد . مسیر این ابشار آسان نیست و برای رسیدن به آن باید از زمین سنگی گذشت . برای دیدن این آبشار اول باید به روستای گورجنیانی که در کنار ورودی ذخیره گاه طبیعی واقع شده سفر کرد . سپس مسیر پیاده روی به آبشار آغاز می گردد و بعد از طی یک مسیر طولانی تقریبا 5 کیلومتری به آبشار خواهید رسید .

آبشارهای زیبای گرجستان
آبشارهای زیبای گرجستان

آبشار کینچخا

آبشار کینچخا Kinchkha Waterfall نشان برجسته گرجستان غربی ، منطقه ایمرتی است . این ابشار در یک مکان جذاب و وحشی در شهرداری Khoni واقع شده است . آبشار کینچخا گرجستان شامل دو مرحله است . مرحله اول آبشاری 100 متری است که در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا واقع شده است . آب مرحله اول آبشار یک دریاچه کوچک در محل سقوط تشکیل می دهد و سپس مرحله دوم آغاز می گردد . این آبشار کوچکتر و ضعیف تر بوده و دارای 20 متر ارتفاع می باشد . کینچخا با زیبائی و قدرتش و همچنین فضای حیرت انگیز طبیعت دست نخورده اش گردشگران تور گرجستان را شگفت زده خواهد کرد .

جاذبه های طبیعی گرجستان
جاذبه های گردشگری گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید