۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ

امتیاز به مطلب

شهر رویایی سنت پترزبورگ بیش از 300 موزه دارد . این روزها موزه های سنت پترزبورگ مورد توجه گردشگران واقع شده و در لیست برترین جاذبه های گردشگری این شهر قرار گرفته اند . برخی از این موزه ها با اختصاص یافتن به موضوعات خاص و همچنین داشتن آیتم های ارزشمند از شهرتی جهانی برخوردار می باشند . موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ Grand Maket Rossiya یکی از موزه های اختصاصی پایتخت شمالی سرزمین تزارها است که در آن ماکت هایی از شهرهای مختلف روسیه و برخی از جاذبه های معروف این سرزمین به نمایش در آمده است . موزه گرند ماکت یا شهر مینیاتوری روسیه در رده دوم بزرگترین شهرهای مینیاتوری جهان جای گرفته است . جایگاه اول متعلق به شهر مینیاتوری هامبورگ آلمان می باشد . به گردشگران پیشنهاد می گردد در سفر به این شهر بازدید از موزه گرند ماکت روسیه را در برنامه خود جای دهند .

موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ
موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ

طراحی و تکمیل موزه گرند ماکت روسیه به عنوان یکی از برترین موزه های سنت پترزبورگ بیش از 5 سال طول کشید . در این بازه زمانی بیش از 400 هنرمند ، طراح و مهندس کامپیوتر با همکاری هم توانستند این پروژه منحصر به فرد را به اتمام برسانند . این موزه در خیابان Tsvetochnaya شماره 16 در یک ساختمان دو طبقه متعلق به سال 1953 برپا شده است . این موزه به طور رسمی در 8 ژوئن سال 2012 میلادی افتتاح شده است . شهر مینیاتوری روسیه با ویژگی ها و جذابیت های مخصوص به خود در سال 2014 توانست در میان 10 موزه برتر روسیه قرار گیرد . همچنین این موزه در سال 2016 میلادی به عنوان یکی از بهترین ها از نظر سایت معتبر تریپ ادوایزر انتخاب شد .

Grand Maket Rossiya
Grand Maket Rossiya

موزه گرند ماکت روسیه فضایی به وسعت 800 متر مربع را به خود اختصاص داده است . ماکت های موجود در این موزه در مقیاس (1:87) ساخته شده اند . در این موزه شهرها و روستاهای مختلف روسیه ، جاذبه های گردشگری معروف ، شبکه ریلی روسیه ، ابنیه تاریخی و مدرن ، مشاغل ، جاده ها ، کوه ها ، رودخانه ها ، انسان ها و … به نمایش گذاشته شده است . در این موزه همچنین تغییرات آب و هوا ، فصل ، شب و روز نشان داده شده است . چرخه شب و روز در این موزه به گونه ای طراحی شده که فقط 15 دقیقه (13 دقیقه روز و 2 دقیقه شب) طول می کشد . برای ایجاد این تغییر جذاب 500 هزار لامپ ال ای دی استفاده شده است . این موزه به عنوان یکی از برترین جاذبه های سنت پترزبورگ هر ساله تعداد زیادی بازدیدکننده دارد .

برترین موزه های سنت پترزبورگ
برترین موزه های سنت پترزبورگ

در شهر مینیاتوری روسیه قطارها مسیری 2500 متری را طی می کنند ، اتوبوس ها مسافران را جابجا کرده و در ایستگاه پیاده می کنند ، خودروها با توجه به چراغ راهنمایی حرکت و یا توقف می کنند ، بچه ها بازی می کنند ، کارمندان به سر کار می روند ، آتش نشانان در حال خاموش کردن آتش هستند ، ماهیگیران در آب های دریای بالتیک صید می کنند ، خانم های خانه دار لباس پهن می کنند و … . در حالت کلی در این موزه پروسه زندگی روزانه به اجرا گذاشته است . به آنانی که علاقه دارند سرزمین روسیه ، از ولادی وستوک تا کالینگراد را در چند ساعت ببینند توصیه می گردد در تور سنت پترزبورگ سری به موزه گرند ماکت روسیه بزنند . 

موزه گرند ماکت روسیه ، دومین شهر مینیاتوری جهان
موزه گرند ماکت روسیه ، دومین شهر مینیاتوری جهان

مشخصات موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ

  • آدرس موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ : Russia, Saint-Petersburg, Tsvetochnaya str., 16
  • تلفن موزه گرند ماکت روسیه : 8124955465 – 7+
  • وب سایت شهر مینیاتوری روسیه : https://grandmaket.ru/en/
  • ساعت کاری موزه گرند ماکت : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب
  • قیمت بلیط موزه گرند ماکت روسیه در سنت پترزبورگ : برای افراد 14 سال به بالا 480 روبل و برای کودکان 3 تا 13 سال 280 روبل
  • ساعت فعالیت دفتر بلیط شهر مینیاتوری روسیه : از ساعت 10 صبح تا 7:15 عصر
  • نزدیک ترین ایستگاه مترو به شهر مینیاتوری یا موزه گرند ماکت روسیه : ایستگاه Moskovskiye Vorota
شهر مینیاتوری روسیه
شهر مینیاتوری روسیه
دومین شهر مینیاتوری جهان
دومین شهر مینیاتوری جهان
بزرگترین ماکت روسیه
بزرگترین ماکت روسیه
شهر مینیاتوری در سنت پترزبورگ
شهر مینیاتوری در سنت پترزبورگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید