۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

مسجد حسن دوم کازابلانکا با بلندترین مناره های دنیا

مسجد حسن دوم کازابلانکا با بلندترین مناره های دنیا
امتیاز 5 از 1 رای

مسجد حسن دوم کازابلانکا با بلندترین مناره های دنیا، مشرف به اقیانوس اطلس، دومین مسجد بزرگ دنیا هم هست ویکی از معدود مساجدی ست که به روی غیر مسلمان ها باز می باشد. این مسجد که بیش از ۲۵۰۰۰ نمازگذار را در خود جای می دهد، به مسلمانان این امکان را می دهد تا در محوط ای شیشه ای بر فراز دریا نماز بخوانند و حسی منحصر به فرد به وجود می آورد. مسافران تور مراکش برای تحسین و تمجید معماری بی نظیر حیاط این مسجد به کازابلانکا می آیند که حدود ۸۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. ساخت مسجد حسن ثانی که در سال ۱۹۹۳ با هزینه های کلان به اتمام رسید، در نتیجه یکی از زیباترین مساجد جهان را به وجود آورد. 

مساجد مراکش
مسجد حسن دوم

دیدنی های مسجد حسن دوم

مسجد بزرگ حسن دوم یکی از معروف ترین جاذبه های مراکش در طول نمازهای سه گانه به روی تمام مسلمانان باز است. بازدید کنندگان غیر مسلمان هم می توانند توسط تورهای گردشگری به اینجا وارد شوند که چند بار در روز به زبان انگلیسی برگزار می شود. 

جاذبه های مراکش
حیاط مسجد حسن دوم

مهمترین ویژگی این مسجد ، موقعیت بی نظیر آن در نزدیکی اقیانوس اطلس می باشد. بخشی از کف مسجد با سطوح شیشه ای روی دریا ساخته شده  که نمازگزاران میتوانند زیر پای خود دریا را ببینند. متاسفانه این ویژگی فقط برای استفاده سلطنتی می باشد و به روی عموم بسته است. سقف این مسجد به روی آسمان یک درب اتوماتیک دارد. بنابراین نمازگزاران میتوانند به راحتی آسمان را ببینند و با خدای خود راز و نیاز کنند.

جاذبه های توریستی مراکش
مسجد حسن ثانی

مناره بزرگ مسجد با ارتفاع ۶۸۹ فوتی، آن را به بلندترین سازه در مراکش تبدیل کرده است و همچنین بلندترین مناره دنیا.. شب هنگان نور لیزری از مناره به پایین روشن می شود. این ساختمان در برابر زلزله مقاوم است و درب های الکترونیکی دارد.در سمت راست نمازگزاران هم یک گالری مربوط به زنان دیده می شود. 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید