۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

پل هلیکس سنگاپور ، مجرایی مارپیچی در مارینا بی

پل هلیکس سنگاپور ، مجرایی مارپیچی در مارینا بی
امتیاز به مطلب

شاید اولین چیزی که به محض ورود به سنگاپور گردشگران را شگفت زده کند وجود آسمانخراش ها و سازه های مدرن متعدد در آن باشد . سنگاپور را می توان یکی از پیشرفته ترین ها در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی دانست . مدرنیته شدن سنگاپور در تمامی بخش های آن مشهود است . حتی در میان پل های مختلفی که در این کشور ساخته شده موارد مدرن و شگفت انگیزی چون پل هلیکس وجود دارد که بازدید از ان ها گردشگران را متعجب خواهد کرد . پل هلیکس سنگاپور Helix Bridge Singapore سازه ای مارپیچی شکل در خلیج مارینا است که به منظور استفاده عابران پیاده و اتصال مارینای مرکزی و مارینای جنوبی به یکدیگر ساخته شده است . امکان بازدید از پل هلیکس در تمامی ساعات شبانه روز فراهم است و گردشگران در سفر به سنگاپور می توانند زیبایی های این پل در ساعات مختلف تماشا کنند .

پل هلیکس سنگاپور
پل هلیکس سنگاپور

پل هلیکس یکی از زیباترین جاذبه های سنگاپور است . این پل در مدت زمانی سه ساله از 2007 تا 2010 میلادی با صرف هزینه ای 68 میلیون دلاری ساخته شده است . پل مارپیچی سنگاپور موقعیتی مناسب داشته و در نزدیکی جاذبه هایی چون مارینا بی سندز ، باغ های خلیج ، چرخ و فلک سنگاپور و پل بای فرانت قرار گرفته است . پل مارپیچ هلیکس به عنوان یکی از زیباترین پل های سنگاپور با همکاری معماران استرالیایی گروه COX ، مهندسین Arup و معماران سنگاپوری طراحی و ساخته شده است . این پل در هنگام شب به سبب نورپردازی های انجام شده از زیبائی و جذابیت فوق العاده ای برخوردار بوده و شکوه و جلوه ویژه ای به مارینا بی می بخشد . پل هلیکس از جمله سازه هایی است که گردشگران تور سنگاپور حتما باید از آن دیدن کنند .

Helix Bridge Singapore
Helix Bridge Singapore

پل هلیکس مارپیچی بوده و با الهام از ساختار DNA طراحی شده است . این پل 280 متر طول داشته و طولانی ترین پل مخصوص پیاده روی در سنگاپور به شمار می اید . طراحی و استفاده از فولاد کمتر در احداث این پل موجب کم وزنی و کمتر شدن هزینه ساخت هلیکس نسبت به دیگر پل ها شده است . از فولاد ضد زنگ برای ساخت این پل استفاده شده است . پل هلیکس سنگاپور تلفیقی از هنر و مدرنیته را به نمایش گذاشته و علاوه بر جنبه کاربردی در اتصال دو بخش مارینا به یکدیگر از جنبه زیبائی و طراحی نیز مورد توجه گردشگران و علاقه مندان واقع شده است .

پل مارپیچی سنگاپور
پل مارپیچی سنگاپور

در واقع پل هلیکس کشور سنگاپور با طراحی و زیبائی فوق العاده ، یک مجرا و گذرگاه مارپیچی شکل است که هر دو انتهای آن در جهت مخالف یکدیگر در حال چرخش به نظر می آیند . این سازه فولادی مارپیچی با 5 محل تماشا در هر یک از دو انتها تا ارتفاع 8.8 متری بالا می آید و بعد از آن به سمت پایین دچار خمیدگی می شود .

 

اطلاعاتی درباره پل هلیکس سنگاپور

  • آدرس پل هلیکس در سنگاپور : Parallel to Bayfront Avenue Singapore, Singapore
  • طول پل مارپیچی هلیکس سنگاپور : 280 متر
  • سال بهره برداری از پل مارپیچی سنگاپور : 2010 میلادی
  • ساعت بازدید از پل Helix سنگاپور : در 24 ساعت شبانه روز
  • هزینه بازدید از هلیکس بریج سنگاپور : بازدید از این پل رایگان می باشد
پل مارپیچی هلیکس سنگاپور
پل مارپیچی هلیکس سنگاپور
پل های زیبای سنگاپور
زیباترین پل های سنگاپور
پل Helix سنگاپور
پل Helix سنگاپور
هلیکس بریج سنگاپور
برترین جاذبه های گردشگری سنگاپور

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید