۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کلیسای جامع مادر مقدس باتومی ، کلیسایی باشکوه با معماری گوتیک

تور باتومی یکی از محبوب ترین تورهای گرجستان است . گردشگران با شرکت در این تور می توانند از جاذبه های تاریخی و طبیعی باتومی دیدن کنند ، در سواحل باتومی انواع تفریحات آبی و ساحلی را تجربه کنند ، در پارک آبی باتومی تفریح کنند ، در بلوار باتومی قدم بزنند و چشم اندازهای خیره کننده را تماشا کنند ، در مراکز خرید باتومی سوغاتی تهیه کنند ، انواع غذاهای محلی را بچشند و … . اماکن تاریخی و مذهبی از پربازدیدترین جاذبه های باتومی به شمار می آیند . کلیسای جامع مادر مقدس باتومی Holy Mother Virgin Nativity Cathedral Batumi یکی از بناهای مذهبی و زیبای این شهر است که در زمان سلطه روسیه بر باتومی به سبک گوتیک ساخته شده است . این کلیسای باشکوه در یک بازه زمانی ۵ ساله ساخته شده و امروزه مکانی برای برگزاری مراسمات مذهبی مسیحیان ارتدوکس می باشد .

کلیسای جامع مادر مقدس باتومی
کلیسای جامع مادر مقدس باتومی

تاریخچه کلیسای جامع مادر مقدس باتومی

تا قبل از ساخته شدن کلیسای مادر مقدس باتومی کلیسای سنت نیکولاس کلیسای جامع شهر بود اما با به پایان رسیدن کار ساخت و ساز کلیسای جدید این عنوان به کلیسای مادر مقدس داده شد . این کلیسا با سبک جذاب معماری خود یکی از زیباترین کلیساهای گرجستان است . کلیسای مادر مقدس بین سال های ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۳ میلادی همزمان با سلطه روس ها بر باتومی به عنوان یک کلیسای کاتولیک رومی ساخته شده است . اما غالبا از آن به عنوان یکی کلیسای ارتدوکس گرجی یاد می شود . هزینه لازم برای احداث این کلیسای باشکوه با کمک های مالی چند برادر خیر و نیکوکار تامین شد . 

برترین کلیساهای باتومی
برترین کلیساهای باتومی

بعد از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و تشکیل اتحاد جماهیر شوروی کلیسای جامع مادر مقدس گرجستان نیز همانند دیگر کلیساهای این سرزمین کاربری اصلی خود را از دست داد و به یک آزمایشگاه تبدیل شد . این روند ادامه داشت تا اینکه همزمان با استقلال کشور گرجستان از شوروی این کلیسا دوباره به کاربری اصلی خود بازگشت و در سال ۱۹۸۹ میلادی به عنوان یک کلیسای ارتدوکس گرجی به روی عموم مردم بازگشائی شد . در سال ۲۰۰۰ میلادی بخش هایی از کلیسا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و معماری جدید با قدیم ترکیب شد .

برترین جاذبه های گردشگری باتومی
برترین جاذبه های گردشگری باتومی

معماری کلیسای جامع مادر مقدس باتومی

در سفر به باتومی به گردشگران توصیه می گردد حتما از این کلیسای زیبا دیدن کنند . چرا که این مکان مقدس از یک سبک معماری جذاب بهره برده و یکی از زیباترین ساختمان های موجود در باتومی می باشد . کلیسای جامع مادر مقدس شهر باتومی دارای سه گنبد بزرگ است که به سبک گوتیک طراحی شده اند . وجود این گنبدها به کلیسا شکوه و ابهت خاصی بخشیده است . برای ساخت کلیسای Holy Mother Virgin Nativity باتومی از سنگ هایی استفاده شده که در شرایط آب و هوایی مختلف تغییر رنگ می دهند . این امر موجب شده این کلیسا خاص گردد . همچنین در بخش بالای درب ورودی تندیس سنت نینو و تندیس سنت اندرو قرار داده شده است . علاوه بر نمای بیرونی فضای داخلی این کلیسا نیز جذاب و جالب است چرا که با نقاشی های بسیار زیبا آراسته شده است .

Holy Mother Virgin Nativity Cathedral Batumi
Holy Mother Virgin Nativity Cathedral Batumi
زیباترین کلیساهای گرجستان
زیباترین کلیساهای گرجستان
کلیسای جامع مادر مقدس -Holy Mother Virgin Nativity Cathedral
کلیسای جامع مادر مقدس -Holy Mother Virgin Nativity Cathedral
  • آدرس کلیسای جامع مادر مقدس در باتومی : Nikoloz Baratashvili Street, Batumi, Georgia
  • زمان پیشنهادی برای بازدید از این کلیسای باتومی : ۱ الی ۲ ساعت
  • زمان مراسم مناجات در کلیسای مادر مقدس باتومی : شنبه ها ساعت ۱۶ و یکشنبه ها ساعت ۹ صبح 

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید