۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه گوا

در قرن سوم قبل از میلاد، گوا بخشی از امپراطوری مائوریان را تشکیل می داد. بعدها توسط ساتاواهانس اداره شد و در نهایت در 580 تا 750 سال بعد از میلاد، از چالوکیاس به بادامی واگذار شد.

تاریخچه گوا
تاریخچه گوا

تاریخچه گوا

گوا در سال 1312 برای اولین بار به دست مسلمانان افتاد و از آنجایی که آنها طرفدار ساحل نبودند، در سال 1370 تحت سلطه هری هارا در آمد. در طول 100 سال بعد، بندرگاه های گوا به مکان مهمی برای کشتی های حامل اسب عربها به شمار می رفت.

گوا به لطف بندرهای طبیعی و رودخانه های وسیع، مکانی ایده آل برای تفریحات دریایی پرتغالی ها بود که در 1510 تصمیم به کنترل مزارع ادویه شرق گرفتند. سنت فرانسیس در 1542 به مدت کوتاهی کنترل امور گوای قدیم را از دست پرتغالی ها گرفت ولی در اواسط قرن شانزدهم به دست آنها بازگشت.

مارات ها (مردم هند مرکزی که در دوران مختلف، کنترل نقاط زیادی از کشور را به دست داشتند) در اواخر قرن 18 تقریبا تمام پرتغالی ها را نابود کردند و در طول جنگهای ناپلئونی در اروپا، بریتانیا در مدت کوتاهی گوا را اشغال کرد. در سال 1961 ارتش هند به گوا رفت و سلطنت پرتغالی ها به طور کامل از این شبه قاره حذف شد.

در 1967 طی یک نظرسنجی مشخص شد که ساکنین گوا تمایلی به پیوستن ایالت خود به ایالت ماهاراشترا ندارند. اما در سال 1987 ، گوا به عنوان 25 مین ایالت هند اعلام شد. پنج سال بعد، زبان محلی گوا، کنکنی، به عنوان یکی از 22 زبان رسمی هند شناخته شد.

امروزه گوا با کشاورزی، ماهیگیری، گردشگری و معادن آهن یکی از بزرگترین سرمایه های هند به شمار می رود!

خط ویژه هند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۶

سفارتخانه هند

سفارت ترکیه در هند

نام سفیر : سوراب کومار

آدرس : خیابان بهشتی- خیابان میرعماد- نبش کوچه نهم- پلاک ۲۲

تلفن : 88755105

فکس : 88755973

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید