۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

حقایق جالب در مورد گرجستان

گرجستان هنوز مقصدی مجهول و ناشناخته برای خیلی هاست . گردشگرانی که به این کشور سفر کرده اند از آن به خوبی یاد کرده و از زیبائی ، جذابیت و میهمان نوازی مردمانش تعریف می کنند . گرجستان با مساحتی نزدیک به 70 هزار کیلومتر مربع در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی ، اوراسیا واقع شده و دارای شهرهای باستانی ، سایت های میراث جهانی یونسکو ، کوه های پر برف ، طبیعت شاداب و غذاهای خوشمزه می باشد . اگر شما هنوز موفق به شرکت در تور گرجستان و سفر به این سرزمین نشده اید و یا اینکه در اینده ای نزدیک سفر به گرجستان را در برنامه خود دارید با لذت سفر همراه باشید تا با حقایق جالب در مورد گرجستان آشنا شوید .

حقایق جالب در مورد گرجستان
حقایق جالب در مورد گرجستان

حقایق جالب در مورد گرجستان

 

1 . در جهان 14 نوع الفبای مستقل وجود دارد که یکی از آن ها متعلق به گرجستان می باشد . 

2 . حدود دو سوم از مساحت 70 هزار کیلومتر مربعی گرجستان از کوهستان تشکیل شده است .

3 . پایتخت گرجستان شهر تفلیس است . تفلیس با داشتن جاذبه های تاریخی متعدد ، کوچه های باریک و خیابان های سنگفرش شده ، گزینه های خرید متنوع ، سازه های مدرن ، مراکز تفریحی مختلف و … یکی از زیباترین شهرهای گرجستان می باشد . 

حقایق جالب درباره کشور گرجستان
حقایق جالب درباره کشور گرجستان

4 . نام اصلی سرزمین گرجی ها ساکارتولو به معنای سرزمینی است که کارتولی ها در آن ساکن هستند می باشد . لازم به ذکر است که کارتولی به ساکنین یکی از مناطق مرکزی گرجستان به نام کارلی ایربیا گفته می شود .

5 . کوتائیسی ، باتومی ، تفلیس ، برجومی ، تلاوی ، اوشگولی ، زوگدیدی ، سیغناقی ، پوتی ، سوخومی و گوری از توریستی ترین شهرهای گرجستان می باشند . 

6 . گرجی ها به سنت جورج ، فرد مقدس علاقه زیادی دارند به طوری که در میدان آزادی تفلیس مجسمه ای 35 متری از سنت جورج تعبیه شده است . این مجسمه در سال 2006 میلادی توسط یک مجسمه ساز گرجی الاصل که در مسکو ساکن است به گرجستان هدیه شده است . در این مجسمه سنت جورج در حال کشتن اژدها است .

حقایق جالب در مورد گرجستان
حقایق جالب در مورد گرجستان

7 . در میان کشورهای مختلف جهان ، گرجستان دارای بیشترین اثر تاریخی – فرهنگی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو می باشد . 

8 . گرجستان اقلیم های متنوعی دارد به طوری که از این حیث در جهان یکی از متنوع ترین ها محسوب می گردد . گرجستان 12 اقلیم متنوع و 42 منطقه زیست گاهی منحصر به فرد دارد . 

9 . اوشگولی با ارتفاع تقریبی 2100 متر عنوان مرتفع ترین منطقه مسکونی اروپا را یدک می کشد . اوشگولی در نزدیکی مستیا و در میان کوه های قفقاز بزرگ واقع شده است .

گرجستان و حقایقی جالب در مورد آن
گرجستان و حقایقی جالب در مورد آن

10 . فستیوال موسیقی الکترونیک گرجستان با نام جشنواره موسیقی الکترونیکی جم تابستان هر سال با برنامه های متنوع و شاد در سواحل آناکلیا برگزار می گردد . 

11 . چاکرولا موسیقی محلی گرجی هاست . در این موسیقی بیش از 59 زبان محلی گرجی و 116 تصویر از فاکتورهای فرهنگی گرجستان به همگان نشان داده می شود . موسیقی چاکرولا به عنوان یک سرود ملی در فستیوال های گرجستان اجرا می شود .

12 . گرجستان رقص های محلی مختلفی دارد که بیش از 15 نوع ان ها در یونسکو به ثبت رسیده است . 

رقص های محلی گرجستان
رقص های محلی گرجستان

13 . در گذشته گرجستان جزئی از خاک ایران بود . این کشور طی عهدنامه گرجیوسک از ایران جدا شده و به سرزمین روس ها اضافه شد . 

14 . اولین اروپایی ها از گرجستان به قاره اروپا آمده‌اند .

15 . حمام های سولفور از معروف ترین جاذبه های تفلیس هستند . در این شهر حمام های مختلفی وجود دارد که حمام آبانتوبانی از معروف ترین آنهاست .

16 . کوتائیسی و متستخا که در گذشته پایتخت گرجستان بوده اند در میان 16 شهر قدیمی اروپا جای دارند . 

شهرهای زیبای گرجستان
زیباترین شهرهای گرجستان

17 . بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به گرجستان هستند .

18 . گرجی زبان رسمی و لاری واحد پول گرجستان می باشد .

19 . گرجستان را می توان یکی از قدیمی ترین مراکز زندگی یهودیان در شمال اروپا دانست . جمعیت زیادی از شاخه اشکنازی یهود در این کشور زندگی می کنند . 

20 . پیست اسکی گودائوری گرجستان یکی از بهترین ها و پرطرفدارترین ها در قاره اروپاست . این پیست اسکی با امکانات مناسبش در نزدیکی شهر کازبگی واقع شده است . 

حقایق جالب در مورد گرجستان
حقایق جالب در مورد گرجستان

21 . در گرجستان 10 فرودگاه غیر نظامی وجود دارد که در میان آن ها فرودگاه های تفلیس ، باتومی ، سوخومی و پوتی پرترددترین محسوب می گردند . 

22 . نام شهر تفلیس در زبان گرجی به معنای گرم می باشد . 

حقایق جالب در مورد گرجستان
حقایق جالب در مورد گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید