۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه

امتیاز به مطلب

در کشور پهناور و 17 میلیون کیلومتر مربعی روسیه بیش از 1000 شهر بزرگ و کوچک وجود دارد که هر یک از آن ها با داشتن ویژگی های خاص می توانند برای سفر مناسب باشند . مسکو ، سنت پترزبورگ و سوچی محبوب ترین شهرهای توریستی روسیه هستند . این شهرها هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از داخل و خارج روسیه می باشند . دربنت Derbent قدیمی ترین شهر روسیه است که حدود 5 هزار سال قدمت دارد . با توجه به عمر دربنت از این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان نیز یاد می شود . در این مطلب از لذت سفر قصد داریم حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه ارائه دهیم . برای آگاهی از این حقایق جالب تا انتها همراه ما باشید .

حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه
حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه

 

حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه

 

1 . سنت پترزبورگ St. Petersburg شمالی ترین شهر جهان است که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد . حقایق جالب و شنیدنی درباره سنت پترزبورگ را از دست ندهید .

2 . اسلحه کلاشنیکوف Kalashnikov rifle در جهان بیشتر از اسلحه های دیگر وجود دارد .

3 . معروف ترین بازی کامپیوتری – تتریس Tetris – توسط یک برنامه نویس روسی به نام Alexey Pajitnov در سال 1985 میلادی ایجاد شده است . این بازی در اتحاد شوروی و سپس در سال 1986 در غرب محبوب شد .

4 . پارک پترهوف و باغ ها در سنت پترزبورگ دارای 176 فواره از جمله 40 غول پیکر و 5 استیج است .

حقایقی جالب درباره روسیه
حقایقی جالب درباره روسیه

5 . شهر روسی اویمیاکن Oymyakon با ثبت رکورد 71.2- درجه سانتیگراد در سال 1924 میلادی یکی از نامزدها برای عنوان سردترین نقطه دنیا است . اویمیاکن در شرق سیبری در شمال شرقی جمهوری یاقوتستان واقع شده است .

6 . مشهورترین مسیرهای توریستی ملی سرزمین تزارها گلدن رینگ روسیه یا حلقه طلایی روسیه ، سیلور رینگ روسیه یا حلقه نقره ای روسیه و بیگ اورال روسیه است .

7 . موزه آرمیتاژ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های جهان است که در سنت پترزبورگ واقع شده است . این موزه دارای حدود 3 میلیون اثر از عصر سنگ تا کنون است . تخمین زده شده که اگر یک بازدیدکننده قصد داشته باشد از تمامی آثار موجود در موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ دیدن کنند در صورت صرف یک دقیقه برای هر اثر و 8 ساعت وقت در هر روز باید 25 سال از عمر خود را در این موزه سپری کند .

جاذبه های روسیه
جاذبه های گردشگری روسیه

8 . در سال 2002 میلادی یونسکو ، شهر یکاترینبورگ Yekaterinburg را در لیست 12 شهر کامل جهان جای داد . این شهر یکی از 10 مکان برتر روسیه برای بازدید است .

9 . مسکو تماما درباره پارادوکس است . یکی از بزرگترین زنگ های جهان – تزار بل روسیه Tsar Bell – با 201 تن 924 کیلوگرم وزن در این شهر واع شده است . توجه داشته باشید که تزار بل با 6 متر طول و بیش از 6 متر ارتفاع هرگز نواخته نشده است .

10 . با اینکه سوزدال Suzdal فقط 15 کیلومتر مربع وسعت و 10 هزار نفر جمعیت دارد دارای 53 معبد و کلیسا می باشد . سوزدال یکی از 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه است که در 26 کیلومتری شهر ولادیمیر در بخش اروپایی سرزمین تزارها واقع شده است .

حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه
حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه

11 . در روسیه حداقل 15 شهر مخفی و سکرت وجود دارد که در هیچ نقشه یا علائم جاده ای نیستند .

12 . در دهه 1930 میلادی ماهیگیران روسی در رودخانه ای در نزدیکی بلگورود یک ماهی خاویاری اسیر کردند که 245 کیلوگرم خاویار سیاه داشت .

13 . داچا Dacha (نوعی از ویلا) یک پدیده کاملا روسی است . داچاها در زمان پیتر کبیر که زمین ها را به مردم برای تجربیات معماری می داد ظاهر شدند .

حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه
حقایقی جالب درباره شهرهای روسیه

14 . قبل از انقلاب روسیه 1917 خانواده روسی یکی از بزرگترین ها در جهان بود . در روسیه خانواده ای با 8 بچه کوچک به نظر می آمد و خانواده ای با 14 – 12 بچه نرمال بود .

15 . هر یک از پادشاهان سلسله رومانوف جانشین خود را با یک کشور بزرگتر از پدرش ترک کردند .

16 . فضانورد روسی Sergei Krikalev با 803 روز اقامت ناپیوسته رکورددار طولانی ترین اقامت در فضاست .

واقعیت ها و حقایقی جالب درباره روسیه
واقعیت ها و حقایقی جالب درباره روسیه

17 . نیمی از شهر چلیابینسک Chelyabinsk روسیه در اورال و نیمی دیگر در سیبری واقع شده است . نشان این شهر شتر است . علت انتخاب شتر برای نشان و پرچم شهر چلیابینسک این است که حدود 200 سال پیش تجارت درآمد اصلی این شهر بود و در آن کاروان های تجاری زیادی بود که از شتر استفاده می کردند .

18 . بزرگترین شهرهای روسیه عبارتند از : مسکو ، سنت پترزبورگ ، نووسیبیرسک ، یکاترینبورگ و نیژنی نووگورود . مجموع جمعیت دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ حدود 17 میلیون نفر است که تقریبا با جمعیت کشور هلند یا مجموع جمعیت سوئد و سوئیس برابری می کند .

 دانستنی هایی از کشور روسیه
دانستنی هایی از کشور روسیه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید