۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

چند سالی است که سوچی روسیه به عنوان یک مقصد توریستی فوق العاده به گردشگران معرفی شده است . تا قبل از برگزاری مسابقات المپیک زمستانی 2014 میلادی ، سوچی شناخته شده نبود اما بعد از این رویداد مهم ورزشی و انتخاب سوچی به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 هر ساله بر تعداد گردشگران این شهر افزوده شد به طوری که این روزها سوچی به پایتخت تابستانی روسیه تبدیل شده است . سوچی در شمال آسیای غربی در قسمت جنوبی قفقاز بزرگ واقع شده و بیش از 1600 کیلومتر با مسکو ، پایتخت روسیه فاصله دارد . در این مطلب از لذت سفر به ارائه حقایقی جالب درباره سوچی روسیه پرداخته شده است . این شهر با تفریحات مهیج ، جاذبه های طبیعی و تاریخی متعدد ، آب و هوای مطبوع و امکانات مناسب گردشگری به مقصدی پرطرفدار در فصل تابستان تبدیل شده است .

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه
حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

سوچی بزرگ با 145 کیلومتر طول در امتداد دریای سیاه طویل ترین شهر اروپا محسوب می گردد . سوچی در بین رشته کوه های سر به فلک کشیده و پربرف قفقاز و سواحل دریای سیاه قرار گرفته که این موقعیت استثنایی سوچی را به یک مقصد ایده آل برای سفرهای تابستانی و همچنین تجربه انواع تفریحات زمستانی بدل نموده است . حقایق جالب در مورد سوچی عبارت است از :

 

1 . این شهر از دیرباز تا کنون روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است . سوچی کنونی در قرن های گذشته تحت سلطه دول مختلفی بوده که از جمله آن ها می توان به رومیان ، یونانیان و گرجی ها اشاره نمود . از قرن 15 تا 19 میلادی این منطقه به عنوان یک حکومت خودمختار اداره می شد اما در قرن نوزدهم به دولت روسیه پیوست .

2 . سوچی در قسمت جنوبی روسیه در نزدیکی مرز آبخازیا واقع شده است . این شهر را می توان جنوبی ترین شهر روسیه در نزدیکی خط استوا دانست .

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه
حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

3 . نام سوچی در سال های آخر قرن نوزدهم بر این شهر نهاده شده است . در گذشته این منطقه با نام بندر الکساندریا شناخته می شد . بنا بر گفته ها و نظریات نام سوچی از کلمه محلی سچه Sshatche به معنی مکان کناره‌ دریا گرفته شده است .

4 . سوچی بزرگ با 145 کیلومتر طول در امتداد دریای سیاه طویل ترین شهر اروپا و بعد از مکزیکوسیتی دومین شهر طویل جهان محسوب می گردد .

5 . سوچی توسط دریای سیاه و رشته کوه های قفقاز احاطه شده است . در این شهر با طی مسافتی 50 کیلومتری می توان از ساحل دریای سیاه به کوه کاکاسوس رسید .

حقایق جالب در مورد سوچی
حقایق جالب در مورد سوچی

6 . سوچی تا مسکو ، بزرگترین شهر روسیه حدود 1600 کیلومتر فاصله دارد .

7 . آب و هوای سوچی از نوع نیمه گرمسیری و مرطوب می باشد به طوری که میانگین دمای آن در روزهای سرد 5 درجه و در روزهای گرم حدود 26 درجه سانتیگراد می باشد . میزان بارش سالانه نیز در سوچی 1500 میلی متر می باشد .

8 . بر طبق سرشماری سال 2010 میلادی جمعیت سوچی بیش از 340 هزار نفر می باشد .

9 . اکثریت اهالی سوچی پیرو دین مسیحیت و شاخه های مختلف آن می باشند . دین اسلام بعد از مسیحیت در جایگاه بعدی قرار دارد .

10 . در این شهر علاوه بر روس ها ملیت های دیگری نیز ساکن هستند که از جمله آن ها می توان به ارمنی ها ، گرجی ها و اوکراینی ها اشاره نمود .

حقایق جالب در مورد سوچی
حقایق جالب در مورد سوچی

11 . این شهر با داشتن آب و هوای مطبوع ، جاذبه های متعدد ، تفریحات مهیج مخصوص تابستان و زمستان ، چشم اندازهای خیره کننده و … مقصدی ایده آل برای تفریح و گردش است . هر ساله حدود 2 میلیون نفر به سوچی سفر می کنند .

12 . شاید برای گردشگران تور روسیه جالب باشد که بدانند بخش زیادی از وسعت سوچی را جنگل ها ، پارک ها و جاذبه های طبیعی اشغال کرده اند . سوچی دارای 2024 کیلومتر مربع جنگل است که حدود 40 کیلومتر مربع آن در داخل شهر واقع شده است . وجود این جنگل ها موجب شده سوچی از آب و هوایی پاک و تمیز برخوردار باشد .

جاذبه های طبیعی سوچی
برترین جاذبه های گردشگری سوچی

13 . از آنجایی که سوچی آب و هوایی نیمه گرمسیری و متفاوت از اکثر بخش های روسیه دارد پوشش گیاهی موجود در این منطقه نیز با غالب مناطق متمایز می باشد به طوری که در سوچی چندین نوع درخت استوایی مانند نخل و اکالیپتوس یافت می شود .

14 . همانگونه که بیان شد سوچی در سال 2014 میلادی میزبان بازی های المپیک زمستانی بود . سوچی اولین شهر در نزدیکی خط استواست که برای میزبانی این رویداد مهم ورزشی انتخاب شده است .

15 . سوچی در سال 2018 نیز یکی از شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال می باشد . تور روسیه ویژه جام جهانی فرصت سفر به روسیه و تماشای مسابقات جذاب فوتبال این جام را برای علاقه مندان فراهم می کند .

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه
حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

16 . همانگونه که در موارد قبل بیان شد سوچی در گذشته جزئی از یونان باستان بوده وجود پانتنون آتن در سوچی گواه این مطلب می باشد .

17 . سوچی با داشتن چشمه های آب معدنی متعدد ، آب و هوای عالی ، زیبائی های چشم نواز ، سرگرمی های مهیج و … یکی از بهترین اقامتگاه های تابستانی روسیه می باشد . به طوری که استالین نیز در زمان حیاتش این شهر را به عنوان اقامتگاه تابستانی خود انتخاب کرده بود . ویلای تابستانی استالین در سوچی این روزها به یکی از برترین جاذبه های سوچی تبدیل شده است .

18 . آکواریوم دیسکاوری ورلد سوچی با 6 هزار متر مربع وسعت ، 5 میلیون لیتر آب و بیش از 100 گونه آبزی یکی از بزرگترین ها در روسیه می باشد .

حقایقی جالب درباره سوچی روسیه
حقایقی جالب درباره سوچی روسیه

19 . در گذشته های دور از سوچی به عنوان تبعیدگاه استفاده می شد .

20 . فرودگاه بین المللی سوچی در سال های میانی قرن بیستم آغاز به کار کرده است . غالب رفت و آمدها و گشت و گذارها در سوچی به وسیله اتوبوس و تاکسی انجام می پذیرد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید