۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کیلومتر صفر مسکو ، نمادی دایره ای شکل در نزدیکی میدان سرخ

مسکو شهری بزرگ در کشور روسیه با جاذبه های تحسین برانگیز و شگفت آور می باشد . هر ساله میلیون ها گردشگر به این شهر سفر می کنند تا از زیبائی ها و جذابیت های آن دیدن کنند . مسکو به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر روسیه از لحاظ گردشگری ، اقتصادی ، آموزشی ، سیاسی و فرهنگی حرف های زیادی برای گفتن دارد . طیف وسیع جاذبه های این شهر موجب شده گردشگران از سفر به مسکو راضی و خشنود باشند . کیلومتر صفر مسکو Kilometer Zero Moscow یکی از جاذبه های پایتخت روسیه است که مبدا اندازه گیری فاصله مسکو تا دیگر شهرهای روسیه و جهان محسوب می گردد . کیلومتر صفر نقطه ای است که در بیشتر شهرهای جهان وجود دارد . با استفاده از این مکان فاصله شهرها محاسبه می شود . نقطه صفر مسکو در نزدیکی میدان سرخ واقع شده است .

کیلومتر صفر مسکو ، نمادی دایره ای شکل در نزدیکی میدان سرخ
کیلومتر صفر مسکو ، نمادی دایره ای شکل در نزدیکی میدان سرخ

درباره کیلومتر صفر مسکو

با اینکه کمتر از ۲۵ سال از زمان رسمی شدن نقطه صفر مسکو می گذرد اما این مکان به یکی از جالب ترین جاذبه های مسکو تبدیل شده و سالانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند . بهتر است بدانید که در تعدادی از شهرها نقطه صفر تنها یک نشان دارد و در برخی دیگر از آن ها برای این نطقه نماد در نظر گرفته شده است . نشان کیلومتر صفر شهر مسکو یک صفحه دایره ای شکل برنزی است که بین میدان سرخ مسکو و میدان مانژ مسکو واقع شده است . با توجه به اینکه کیلومتر صفر در نزدیکی معروف ترین جاذبه های گردشگری مسکو واقع شده گردشگران تور روسیه در جریان بازدیدهای خود از این جاذبه ها می توانند سری به این مکان زده و با ایستادن در مرکز این پلاک دایره ای شکل آرزو کنند .

نقطه صفر مسکو
نقطه صفر مسکو

در حال حاضر کیلومتر صفر مسکو روبروی کلیسای ایبریان و در نزدیکی موزه جنگ ۱۸۱۲ قرار گرفته است . لازم به ذکر است که در زمان حکومت تزارهای روسی کیلومتر صفر در شهر سنت پترزبورگ قرار داشت . همچنین قبل از نصب نشان برنزی در مکان کنونی ، فاصله مسکو تا شهرهای دیگر از ساختمان اصلی اداره پست محاسبه می شدند . نشان کنونی متعلق به سال ۱۹۸۵ میلادی است که طی جریانات و رویدادهای تاریخی آن زمان مفقود شده بود . این نشان در سال ۱۹۹۵ پیداشد و در مکان کنونی نصب گردید . بنا بر اعتقاد و باور مردم محلی و برخی از گردشگران ، اگر کسی در مرکز پلاک برنزی کیلومتر صفر ایستاده و بعد از آرزو کردن سکه ای از بالای شانه خود پرتاب کند در صورتی که سکه در داخل دایره برنزی بیفتد آرزویش برآورده خواهد شد .

جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری روسیه
جذاب ترین اماکن دیدنی مسکو
جذاب ترین اماکن دیدنی مسکو
Zero Kilometer Moscow
Zero Kilometer Moscow

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید