۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

جاذبه های تاریخی جزیره کیش

در کنار تفریحات مهیج دریایی و ساحلی ، جاذبه های تاریخی جزیره کیش نیز از جمله عوامل جذب گردشگر می باشند . این جزیره زیبای بیضی شکل همانند بیشتر شهرهای ایران روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است . کیش که در گذشته با نام قیس خوانده می شد امروزه یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان است و تور کیش از محبوب ترین تورهای داخلی به شمار می آید . در ادامه به معرفی چند نمونه از اماکن تاریخی کیش پرداخته شده است با ما همراه باشید تا با این دیدنی های جذاب آشنا شوید .

 

1 . شهر باستانی حریره کیش – Harireh Ancient City

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کیش شهر باستانی حریره است که با بخش هایی چون بخش کارگاهی و صنعتی ، خانه اعیانی کیش و مجموعه حمام شهر تاریخی یکی از جذاب ترین کشفیات باستان شناسی در ایران و حتی دنیا می باشد . شهر حریره تقریبا قدمتی 800 ساله و وسعتی 120 هکتاری دارد که در سال های اخیر طی انجام کاوش های باستان شناسی کشف شده است . برطبق اسناد و مدارک به نظر می رسد این شهر در زمان ساسانیان و اوایل دروه اسلامی بنا شده و از نیمه دوم قرن چهارم تا نیمه اول قرن دهم روزهای طلایی خود را پشت سر گذاشته است . شهر حریره به عنوان یکی از برترین آثار تاریخی کیش در بخش شمالی این جزیره واقع شده و بازدید از آن رایگان می باشد . پیشنهاد می شود در سفر به کیش حتما سری به این مجموعه جالب بزنید .

شهر باستانی حریره کیش
جاذبه های تاریخی جزیره کیش

2 . روستای باغو کیش – Baghu village

اگر دوست دارید نمونه ای از بافت سنتی و قدیمی جزیره کیش را ببینید به روستای باغو در جنوب غربی این جزیره بروید . ساکنان روستای تاریخی و گردشگری باغو به دامداری و اخیرا به پرورش زنبور و تولید عسل و فروش آن به گردشگران مشغولند و از این راه کسب درآمد می کنند . در این روستا انبوهی از درختان یافت می شود که برخی از ان ها کنهسال می باشند . در میان این مجموعه درختان کهنسال لور از شهرت زیادی برخوردار می باشند .

جاذبه های تاریخی جزیره کیش
جاذبه های تاریخی جزیره کیش

3 . شهر زیرزمینی کاریز کیش – Kariz Underground

یکی از قدیمی ترین و برترین جاذبه های کیش شهر زیرزمینی ان می باشد که در گذشته برای تامین آب شرب اهالی این جزیره احداث شده است . قنات جزیره کیش حدود 2500 سال قدمت دارد و امروزه به عنوان یک شهر زیرزمینی فضایی بالغ بر 10 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است . در این شهر دیدنی مواردی چون موزه ، گالری هنری ، رستوران سنتی ، غرفه صنایع دستی و سالن آمفی تئاتر تعبیه شده است . این شهر زیرزمینی ارزشمند در عمق 16 متری زمین واقع شده و سقف 8 متری ان مملو از سنگواره ، صدف و مرجان هایی است که قدمتی چند صد میلیون ساله دارند .این جاذبه برتر در کیش سالانه بازدیدکنندگان بسیاری دارد .

شهر زیرزمینی کاریز کیش
شهر زیرزمینی کاریز کیش

4 . آب انبار سنتی کیش – Ancient water cisterns

با اینکه قدمت بنای امروزی آب انبار کیش کمتر از سی سال است اما معماری جذاب آن می تواند برای هر بیننده ای جذاب باشد . از آنجایی که بارش ها در کیش فصلی بوده برای جمع آوری آب های سطحی این آب انبار در مکان یک آب انبار تاریخی در نزدیکی شهر باستانی حریره ساخته شد . این آب انبار که با نام بادگیرهای پنجگانه کیش نیز شناخته می شود این روزها کاربری اصلی خود را از دست داده است . گردشگران عزیز به صورت رایگان می توانند از این نمونه جالب معماری کهن ایران بازدید کنند .

برترین جاذبه های گردشگری کیش
برترین جاذبه های گردشگری کیش

5 . پایاب کیش – Payab Kish

از دیگر جاذبه های تاریخی جزیره کیش می توان به پایاب کیش اشاره نمود . این اثر تاریخی قدمتی 2000 ساله دارد و امروزه با بازسازی های انجام شده به یک جاذبه دیدنی در کیش تبدیل شده است . در مکان این پایاب قدیمی به منظور پذیرایی از گردشگران یک چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی دایر شده است .

جاهای دیدنی کیش
جاهای دیدنی کیش

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید