۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

گربه ها ستارگان شهر کوچینگ مالزی

در ایالت ساراواک مالزی شهر کوچینگ واقع شده که دارای ویژگی منحصر به فردی می باشد زمانی که در این شهر قدم میزنید در میدان ها ، پشت بام ها ، خیابان ها مجسمه ای از گربه ها را می بینید که با عث شهرت این شهر در دنیا شده است . مردم گربه دوست شهر کوچینگ تمام شهر را با مجسمه ی گربه تزئین کرده اند. که این موضوع باعث شده تا این شهر به یکی از جاذبه های مالزی تبدیل شود.

گربه ها ستارگان شهر کوچینگ مالزی
گربه ها ستارگان شهر کوچینگ مالزی

حدود 200 سال پیش سلطان برونئی که ایالات ساراواک تحت اختیارش بود . این شهر را به ماجراجوی انگلیسی داد تا بدلیل سرکوب شورشیان از او تشکر کند . نام این انگلیسی جیمز بروک بود او در این سالها قلعه بیمارستان زندان ودیگر ساختمان ها در این ایالت ساخت و باعث پیشرفت آن شد . و در سال 1941 این ایالت به دست ژاپنی ها افتاد.

شهر گربه های مالزی
شهر گربه های مالزی

 

افسانه ها بیان می کند زمانی که این مردم انگلیسی به این شهر آمد از مردی نام این شهر را پرسید اما آن مردم محلی تصور کرد که جیمز به یک گربه اشاره می کند و به او گفت کوچینگ ، از آن پس نام آن شهر کوچینگ گذاشته شد . اما مردم محلی به گربه پوساک می گویند . و برخی می گویند این افسانه جعلی می باشد . به هر حال از زمانی که جیمز حاکم این شهر شد نام آن را کوچینگ نهاد .

kuching malaysia
kuching malaysia

یکی از معروف ترین جاذبه ها در این شهر که گردشگران تور مالزی را به خود جذب کرده است موزه ی گربه می باشد . در این موزه 4000 اثر هنری وجود دارد. که همه در مورد گربه ها هستند . همچنین می توانید گربه ی مومیایی از مصر و گونه هایی از گربه های وحشی را در این نمایشگاه تماشا کنید.

گربه ها ستارگان شهر کوچینگ مالزی
گربه ها ستارگان شهر کوچینگ مالزی

به نظر شما چرا گربه انقدر در این شهر محبوب شده ؟ و یا چرا برای سوغات باید مجسمه و یا عروسک گربه بخریم ؟  در تاریخ آمده در سال 1950 به دلیل شیوع بیماری مالاریا مسئولان از سم DDT برای کشتن پشه های مالاریا استفاده کردند و همین باعث شد که گربه های این منطقه از بین بروند با از بین رفتن گربه ها . تمام شهر را موش فرا گرفت و مردم دچار بیماری طاعون شدند . و برای از بین بردن طاعون در این شهر حدود 14000 گربه را در شهر رها کردند که بتوانند موش ها را نابود سازند. به دلیل همین اتفاق استفاده از سم ddt ممنوع شد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید