۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

شگفتی ها و عجایب دریاچه بایکال روسیه

روسیه کشوری است پهناور در نیمکره شمالی . این سرزمین بیش از ۱۷ میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد و بزرگترین کشور جهان به شمار می آید . سرزمین تزارها با پهنه وسیعی که دارد جاذبه های مختلفی برای دیدن دارد . در واقع این کشور دارای مجموعه ای بی نظیر از جاذبه های طبیعی ، تاریخی ، فرهنگی و مدرن است . دریاچه بایکال روسیه Lake Baikal Russia یکی از جاذبه های طبیعی این کشور است که با میلیون ها سال قدمت در قسمت جنوبی سیبری واقع شده و به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان شناخته شده است . این دریاچه در تابستان ها آبی زلال و شفاف دارد و در زمستان ها به منطقه ای یخی با بافت لایه لایه تبدیل می شود . این دریاچه و مناطق اطراف آن زیستگاهی مناسب برای گونه های گیاهی و جانوری که این گونه ها غالبا بومی این منطقه هستند به شمار می آید .

شگفتی ها و عجایب دریاچه بایکال روسیه
شگفتی ها و عجایب دریاچه بایکال روسیه

دریاچه بایکال به عنوان یکی از جاذبه های روسیه بسیار عجیب و شگقت انگیز است . با وجود تحقیقات مختلف و متعددی که در این منطقه انجام شده هنوز هم اسرار و رازهای بسیاری در مورد این دریاچه وجود دارد . دریاچه بایکال یکی از عجایب هفتگانه روسیه است . این دریاچه بین استان های ایرکوتسک و بوریاتیا واقع شده و با قدمتی بیش از ۲۵ میلیون سال قدیمی ترین دریاچه جهان می باشد . این دریاچه و مناطق اطرافش دارای زیبائی های منحصر به فرد و جذابیت های تحسین برانگیز هستند که از جمله آن ها می توان به کوه های صخره ای ، جنگل های زیبای اطراف بایکال ، تنوع گونه های گیاهی و جانوری ، جزایر مختلف ، خط ساحلی بسیار زیبا و آب های زلال اشاره نمود .

بایکال بزرگترین دریاچه آب شیرین در جهان
بایکال بزرگترین دریاچه آب شیرین در جهان

شگفتی ها و ابعاد دریاچه بایکال روسیه

دریاچه بایکال روسیه که در اطراف توسط کوه ها محدود می گردد در سال ۱۹۹۶ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . این دریاچه از نوع آب های شیرین بوده و با بیش از ۲۳ هزار کیلومتر مکعب آب ، ۲۰ درصد از آب های شیرین غیر منجمد دنیا را در خود جای داده است . در واقع بایکال بزرگترین منبع آب شیرین در جهان می باشد . این دریاچه بالغ بر ۳۱ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که از این حیث نیز یکی از بزرگترین های جهان به حساب می آید . در مورد ابعاد دریاچه بایکال در سیبری روسیه باید گفت که این دریاچه حدود ۶۳۶ کیلومتر طول دارد و ماکزیمم عرض آن به ۷۹ کیلومتر می رسد . خط ساحلی ۲۱۰۰ کیلومتر آن نیز شگفت انگیز است . لازم به ذکر است که ارتفاع سطح قدیمی ترین دریاچه جهان ۴۵۵٫۵ متر می باشد .

جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری روسیه

به بایکال روسیه لقب عمیق ترین دریاچه جهان نیز داده شده است چرا که ماکزیمم عمق این دریاچه از ۱۶۴۰ متر نیز تجاوز می کند . بهتر است بدانید که میانگین عمق دریاچه بایکال حدود ۷۴۴٫۴ متر می باشد . گردشگرانی که با تور روسیه همراه شده و از این دریاچه دیدن می کنند به طور حتم شگفت زده خواهند شد . این دریاچه به مانند مرواریدی در دل طبیعت زیبا و وحشی روسیه می درخشد . در این دریاچه ۲۷ جزیره وجود دارد که بزرگترین آن ها ، Olkhon می باشد . 

جاذبه های طبیعی روسیه
جاذبه های طبیعی روسیه

ویژگی های دریاچه بایکال در روسیه

دریاچه Baikal روسیه زیستگاه بیش از ۱۰۰۰ گونه گیاهی و ۲۵۰۰ گونه جانوری است . توجه داشته باشید که درصد زیادی از گونه های جانوری دیده شده در دریاچه و اطراف آن بومی همین منطقه بوده و نمونه ای از آن ها در هیچ کجای دنیا یافت نشده است . از گونه هایی که مخصوص این منطقه هستند می توان به نوع خاصی از بی مهرگان ، فوک های آب شیرین و ماهی omul اشاره نمود . روباه ، عقاب ، گوزن ، خرس و جانوران و گیاهان مختلف دیگر نیز در اطراف دریاچه زندگی می کنند . بهتر است بدانید که لغت بایکال از دو لغت ترکی bai به معنی ثروتمند و kul به معنی دریاچه گرفته شده است .

دریاچه بایکال در روسیه ، قدیمی ترین دریاچه جهان
دریاچه بایکال در روسیه ، قدیمی ترین دریاچه جهان

از دیگر نکات جالب توجه در این دریاچه زلال و شفاف بودن آب بایکال است . آب این دریاچه تا حدی شفاف است که جسمی که در عمق ۴۰ متری آب واقع شده به راحتی دیده می شود . همین ویژگی موجب شده گردشگران به راحتی و به آسانی بتوانند بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری موجود در آب را مشاهده کنند . این دریاچه که توسط ۳۳۰ رودخانه بزرگ و کوچک تغذیه می شود در طی ماه های ژانویه تا می منجمد می شود . ضخامت یخ های این دریاچه در برخی از نقاط به ۲ – ۱٫۵ متر می رسد . البته توجه داشته باشید که آب این دریاچه لایه لایه یخ می زند لذا بافت یخ آن در تمامی نقاط یکسان نیست .

Lake Baikal Russia
Lake Baikal Russia
بایکال از برترین دیدنی های روسیه
بایکال از برترین دیدنی های روسیه
جاذبه های روسیه در دریاچه بایکال
جاذبه های روسیه در دریاچه بایکال

کوهنوردی ، قایقرانی ، دوچرخه سواری ، ماهیگیری و سورتمه سواری از جمله تفریحات روسیه هستند که گردشگران در این دریاچه و مناطق اطراف آن می توانند تجربه کنند .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید