۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

دریاچه سوان ارمنستان

یکی از زیباترین جاذبه های ارمنستان ، دریاچه سوان است . این دریاچه که یکی از بزرگترین دریاچه های اب شیرین دنیاست در زمستان و تابستان ، میزبان شمار زیادی از گردشگران تور ارمنستان می باشد . ارتفاع دریاچه سوان حدود 2000 متر از سطح دریاست و مساحت آن حدود 940 کیلومتر مربع می باشد .حدود ۳۶ رودخانه کوچک به این دریاچه سرازیر می شود و تنها رودخانه‌ای که از سوان سرچشمه می‌گیرد رود هرازدان است .

دریاچه سوان ایروان
دریاچه سوان ایروان

طی سال های گذشته سطح اب جزیره 19 متر کاهش یافته که اگر این روند ادامه پیدا می کرد باید شاهد خشکیدن آب دریاچه می شدیم اما با ساخت تونل ارپا سوان اب ابنبار به دریاچه متصل شد و همه روزه شاهد افزایش سطح اب هستیم . از مهمترین ماهی های دریاچه میتوان به ایشخان وسیگا اشاره کرد . ماهی قزل‌آلا ایشخان که بومی دریاچه سوان است در برخی رستوران های ایروان ، خوراک ایشخان سرو می شود .

دریاچه سوان ارمنستان
دریاچه سوان ارمنستان

برای رفتن به دریاچه سوان که از تفریحات ارمنستان است باید حدود ۶۰ کیلومتر از شمال شرقی ایروان حرکت کنید . این دریاچه در استان گغارکونیک قرار دارد . نام سوان از ریشهٔ اورارتویی سیونا گرفته شده‌ و به معنی سرزمین دریاچه‌هاست . در اطراف دریاچه سوان ، تفرجگاه هایی وجود دارد از جمله چشمهٔ آب معدنی دیلیجان ، مجموعه پارک آبی ، مجموعه سوارکاری و زمین تنیس ، کلیسای تاریخی . دریاچه سوان در حال حاضر تنها دریاچه ای است که در داخل مرز ارمنستان امروزی قرار دارد و بیش از 5% از مساحت کل ارمنستان را در بر می گیرد .

دریاچه سوان ایروان ارمنستان
دریاچه سوان ایروان ارمنستان

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید