۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

غار ماگورا بلغارستان

اگر در تور بلغارستان می خواهید از جاذبه های مهیج این کشور بازدید کنید ، میتوانید به غار ماگورا بروید . Magura Cave از مهم ترین جاذبه های بلغارستان است که در نزدیکی شهر بلوگرادچیک قرار گرفته است . این غار ترکیبی از طبیعت و تاریخ است و در دوران ماقبل تاریخ از این غار بعنوان سکونتگاه استفاده می شده است . این غار ، سال 1984 در لیست پیش نویس میراث جهانی یونسکو ثبت شده است .

غار ماگورا بلغارستان
غار ماگورا بلغارستان

جاذبه های گردشگری بلغارستان یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این کشور محسوب می شود و غار Magura نیز یکی از این جاذبه هاست . غار ماگورا 15 میلیون سال قدمت دارد و حدود 2.5 کیلومتر طول دارد . میانگین دمای سالانه غار ماگورا حدود 12 درجه سانتیگراد و حداکثر میزان رطوبت آن 80 درصد می باشد . البته در ماگورا اتاقی وجود دارد که درجه حرارت آن همیشه بر روی 12 درجه سانتیگراد ثابت است .غار کاگورا در در 25 کیلومتری شهر در استان ویدین یعنی در در شمال غربی بلغارستان واقع شده است . روستای ربیشا در نزدیکی این غار بنا شده است .

غار ماگورا در کشور بلغارستان
غار ماگورا در کشور بلغارستان

علت اصلی شهرت غار ماگورا ، نقاشی های دیواری ماقبل تاریخ است  . نقاشی های روی دیوارهای غار ماگورا قدمت 8 تا 10 هزار ساله دارند . این نقاشی ها مراسمات مذهبی ، تنوع غنی از حیوانات و گیاهان ، خورشید ، ستارگان ، ابزار کار ، صحنه های شکار و تصورات خدایی که در شبه جزیره بالکان منحصر به فرد هستند ، به تصویر کشیده اند . نقاشی های مربوط به رقص باروری و مراسم شکار از پرطرفدارترین جاذبه های این غار می باشد . نقاشی هایی که در غار Magura یافت شده اند بیش از 750 عدد هستند که در 375 متری زیر زمین قرار گرفته اند به منظور حفاظت از این یادگاران دوران ماقبل تاریخ دسترسی به آن ها محدود شده است . این نقاشی ها چند لایه بوده و مربوط به دوره های مختلف میان سنگی ، اواخر نئولیتیک ، انئولیتیک و اوایل عصر برنز هستند .

غار تاریخی ماگورا بلغارستان
غار تاریخی ماگورا بلغارستان

در غار ماگورای بلغارستان استخوان هایی از گونه های پیش از تاریخ مانند خرس غار ، کفتار غار ، روباه ، گرگ ، گربه وحشی و سمور دریایی کشف شده است . امروزه ساکنان ثابت غار ماگورا ، کالبمولاها و همچنین 4 نوع خفاش هستند که در گوشه و کنار غار به چشم می آیند . در سفر به بلغارستان این غار یکی از تفریحات بلغارستان محسوب میشود و بازدید از آن بسیار هیجان انگیز می باشد . ساعات بازدید از غار ماگورا بلغارستان از  10 صبح تا 4:30 عصر می باشد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید