۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تجارت در مالزی

امتیاز به مطلب

اگر دوست دارید علاوه بر سفر با تور مالزی و جاذبه های گردشگری آن با اقتصاد این کشور و تجارت در مالزی نیز آشنا شوید. مطلب زیر را مطالعه کنید.

تجارت در مالزی

کشور مالزی از بزرگترین تولید کنندگان الوار ، روغن نخل، کائوچو در دنیا می باشد. همچنین صنعت گردشگری در این کشور کمک بسیار زیادی به اقتصاد مالزی می کند. همچنین یکی دیگر از عوامل رشد و توسعه اقتصادی که پشتوانه ی مهمی می باشد صادرات محصولات الکترونیکی است. همچنین این کشور صنعت خودرو سازی داخلی دارد که جزو معدود کشورهای آسیایی است که این صنعت را دارند. ( خودروی پروتون ). در واقع ثبات سیاسی و اقتصادی در مالزی باعث شده سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور شوند.

تجارت در مالزی
تجارت در مالزی

جایگاه مالزی در اقتصاد جهانی

یکی ازغنی ترین کشورها از نظر منابع طبیعی در کل کشورهای آسیای جنوب شرقی می باشد. و از نظر صادرات قلع ، کائوچوی طبیعی و چوب های جنگل های استوایی در نوع خود بهترین هستند. همچنین اولین تولید کننده گان روغن نخل و دارای منابع فراوان نفت و گاز فراوانی می باشند.امروزه کشور مالزی به اقتصاده جهانی پیوسته و از کشوری که فقط به تولید عمده مواد اولیه بسنده کرده بود به کشوری صنعتی تبدیل می شود. در گذشته اقتصاد این کشور اقتصادی وابسته بود که به لاستیک و قلع وابسته بود اما امروزه اقتصاد کشور گسترده شده و محصولات کشاورزی صنایع لاستیکی و چوبی گرفته ، تا تولیدات الکتریکی ، مثل نیمه رساناها و مدارهای کامپیوتری.

تجارت در مالزی
تجارت در مالزی
خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید