۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی

امتیاز به مطلب

بسیاری از توریست ها در جهان به فرهنگ تاریخ و مذهب مردم مالزی علاقه مندند در این مطلب به طور خلاصه تاریخ و مذهب مردم مالزی را برای مسافران تور مالزی بیان کرده ایم.

مالزی مردمی دارد که هر کدام دارای فرهنگ متفاوتی هست مانند مالایی، چینی و هندی که هر کدام در کنار یکدیگر زندگی می کنند. مالایی ها بیشترین جمعیت را در مالزی دارند. همچنین تعداد زیادی از افراد مذهب اسلام را دارند و دیگر مذهب ها نیز در این کشور وجود دارد.

تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی
تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی

مالایی ها که به زبان باهاسا (Bahasa) حرف می زنند در سرنوشت کشورشان نقش تایین کننده ای داشته اند. همچنین یک سوم جمعیت مالزی را چینی ها تشکیل داده اند. که به زبان هوکایین (Hokkeen)، هاکا (Hakka) و کانتونی (Cantonese) صحبت می کنند. که کار اصلی انها تجارت است. هندی ها به زبان تامیلی، مالایالامی (Malayalam) و هندی سخن می گویند و 10 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند. که در سواحل غرب شبهه جزیره ی مالزی زندگی می کنند. سیک ها نیز جمعیت زیادی در مالزی دارند . و بقیه ی مردم اقلیت اوراسیایی ها و قبایل بومی نیز جمعیت باقی مانده این کشور است.

 گروه های مختلف مردم در مالزی که زبان های متفاوتی دارند به زبان انگلیسی با هم صحبت می کنند به همین دلیل زبان انگلیسی در مقاطع بالای تحصیلی زبان آموزشی تایین شده است.

تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی
تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی


مالایایی ها:

بزرگترین گروه نژادی مالزی هستند. که جمعیت آنها 50 درصد جمعیت کل مالزی را تشکیل می دهند. همچنین افرادی وجود دارند که به آنها واژه ی مالایا اطلاق می شود چرا که به سنت مالایی و مذهب اسلام روی آورده اند. این مردمان به زبان مالایی صحبت می کنند و اجدادشان نیز مالایی هستند. از قرن 14 مردم مالزی به دین اسلام روی اوردند که دربار شاه مالا در این زمینه بسیار تاثیر داشته است. این مردمان میراث هنری غنی دارند و متین و آرام هستند.

چینی ها:

چینی ها 25 درصد جمعیت مالزی را به خود اختصاص می دهند. در واقع چینی های مالزی در قرن 19 میلادی به مالزی مهاجرت کرده اند. و چینی های امروزی از نسل آنها هستند. شهرت آنها به سخت کوشی و تجارت عالی می باشد. چینی های ساکن مالزی به سه گروه تقسیم می شوند که هر کدام به لحجه و گویش خود سخن می گویند.هوکین ها (Hokkien) که عمدتا در جزیره شمالی پنانگ (Penang) ساکن هستند، کانتونی ها (Cantonese) که به طور عمده در پایتخت مالزی، کوآلالامپورزندگی می کنند، و ماندارین زبان ها (Mandarin) عمدتا در ایالت جنوبی جوهور (Johor) زندگی می کنند.

تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی
تاریخ ، زبان و فرهنگ مالزی

هندی ها:

10 درصد جمعیت مالزی را هندی ها تشکیل می دهند. در واقع آنها از منطقه ی جنوب هند به نام تامیل به مالزی مهاجرت کرده اند. چرا که در آن زمان بریتانیا به هند تسلط داشت. اکثر آنها به دلیل رها شده از فرهنگ چهار طبقه ای هندی ها به مالزی مهاجرت کردند تا زندگی بهتری را برای خود بسازند. آنها فرهنگ و هنر خور را از هندوستان به مالزی برده اند مانند:تزئینات معابد، غذاهای پر ادویه و لباس های زیبایشانتزئینات معابد، غذاهای پر ادویه و لباس های زیبایشانتزئینات معابد، غذاهای پر ادویه و لباس های زیبایشان.

خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید